reklama

/>

Kielce

Osadzeni uczą się być rodzicami. Rusza kolejna edycja projektu „Teatr, Mama, Tata i Ja”

Sztuka lekarstwem na rozłąkę. Rusza kolejna edycja projektu  „Teatr, Mama, Tata i Ja” to nowatorskie przedsięwzięcie artystyczno-terapeutyczne skierowane jest do dzieci i ich rodziców przebywających w Areszcie Śledczym w Kielcach. Spotkania w Teatrze Lalki i Aktora "Kubuś", dają szansę na odbudowę relacji dzieci i skazanych rodziców.

Czytaj dalej...

Rockowy kwartet - Zespół Folya

Mówią o sobie: „Jesteśmy typowym rockowym kwartetem.” Zespół Folya, ubiegłoroczny laureat Świętokrzyskich Nagród Artystycznych, aktywnie bierze udział w różnego rodzaju projektach muzycznych. Z Festiwalem Scyzoryki związani są od lat. Na swoim koncie mają już dwie płyty.

  • Dział: Kielce
  • Dodał:
Czytaj dalej...

Scyzoryk 2017 w kategorii Disco Polo

W Festiwalu Scyzoryki brali udział po raz pierwszy. W swojej kategorii pokonali liczną grupę konkurentów. Mowa o zespole Ego - Scyzoryku 2017 w kategorii Disco Polo. Jak mówi sam lider grupy, wygrana w festiwalu daje motywację do dalszego działania i dużo dobrej zabawy.

  • Dział: Kielce
  • Dodał:
Czytaj dalej...

Muzea, instytucje kulturalne, a nawet sąd szeroko otworzą drzwi dla zwiedzających

Zbliża się Europejska Noc Muzeów. W najbliższą sobotę za darmo i po godzinach będzie można zajrzeć do najciekawszych zakamarków muzeów i innych instytucji kultury. Do odwiedzenia swoich siedzib zapraszają też Sąd Okręgowy czy Instytut Pamięci Narodowej.


To jedyna taka noc w roku, podczas której nie warto spać. Muzea, instytucje kulturalne, a nawet sąd, szeroko otworzą drzwi dla zwiedzających. Europejska Noc Muzeów już w najbliższą sobotę. W Kielcach atrakcje przygotowało kilkanaście placówek, nie tylko muzea.

Niedostępne na co dzień miejsca pokarze Instytut Pamięci Narodowej. Tu czas jakby się zatrzymał. W podziemiach IPN-u, będzie można zobaczyć zaaranżowany pokój biura paszportowego i celę więzienną. Wszystko wygląda tak, jakby jeszcze przed chwila ktoś tu był. Zwiedzający będą mogli też przyjrzeć się z bliska wystawie przedstawiającej karykatury antyhitlerowskie, autorstwa Stanisława Toegla. Ponadto goście zobaczą magazyn główny oraz pracownię reprograficzną IPN, gdzie zaprezentowane zostaną urządzenia wykorzystywane w procesie digitalizacji. Historycy zdradzą też wiele ciekawostek z pracy instytutu.
 
Do Europejskiej Nocy Muzeów przyłącza się również Sąd Okręgowy w Kielcach.  Na uczestników czeka wiele atrakcji, m. in. zwiedzanie budynku przy ul. Seminaryjskiej oraz pokoju dla konwojowanych, będzie można wziąć udziału w symulowanych rozprawach karnych i cywilnych, przygotowano też  prezentacje biegłych sądowych i wystawę prac uczniów kieleckiego plastyka.

Miłośnicy eksperymentowania będą mieli okazję zwiedzić Energetyczne Centrum Nauki, Kieleckiego Parku Technologicznego. Na dociekliwych gości czeka interaktywna wystawa „Energia”. Podczas Nocy Muzeów atrakcji nie zabraknie, na wszystkie wydarzenia wstęp jest bezpłatny, choć w niektórych przypadkach może być konieczna wcześniejsza rezerwacja miejsc. Wszystkie informacje dostępne są na stronach internetowych poszczególnych placówek.

Czytaj dalej...

Co w Kinie? - wydanie z dnia 17.05.2018

Witajcie! Jak zwykle w czwartek – „Co w Kinie?”. W tym tygodniu na kino maniaków, czekają 3 premiery. Od 18 maja Multikino zaprasza na kontynuację cyklu, którego dwie poprzednie części obejrzało blisko 250 tysięcy polskich widzów - film „Bóg nie umarł: światło w ciemności”. Najlepszy przebój komediowy tego sezonu - „Nasze najlepsze wesele”. To kolejna propozycja twórców hitów filmowych obsypanych nagrodami – „Nietykalni” i „Samba”. Na wielki ekran powraca Wade’a Wilsona. Fani bohatera, mogą nastawić się na megaakcje, nieprawdopodobne pościgi i oczywiście dużą dawkę niepoprawnego humoru, w drugiej części „Deadpool 2”.

  • Dział: Kielce
  • Dodał:
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •