reklama

/>

Kolejna edycja Off Fashion za nami

Kolejna edycja Off Fashion za nami

15 tys. zł i tytuł Najlepszego Projektanta Offowego zdobyła Zuzanna Kwapisz, podczas XVII Międzynarodowego Konkursu dla Projektantów i Entuzjastów Off Fashion. Z roku na rok poziom konkursu jest coraz wyższy. Jury i projektanci zapewniają, że jest to jeden z najważniejszych konkursów modowych w naszym kraju.

Tematem przewodnim XVII już edycji Off Fashion była podróż „Orient Expressem”. Podczas uroczystego finału zaprezentowało się 20 najlepszych kolekcji. Pierwsze miejsce i nagrodę główną otrzymała 24-letnia Zuzanna Kwapisz z Warszawy. Nagrodę wręczył prezydent Kielc, Wojciech Lubawski.

Zuzanna Kwapisz jest tegoroczną absolwentką Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru w Warszawie. Jej praca dyplomowa to kolekcja pt. LAG, która dała jej zwycięstwo na Off Fashion. Pani Zuzanna nie ukrywała zaskoczenia. Zdradziła na co przeznaczy wygrane 15 tys. zł.

- Pieniądze przeznaczę na kolejną kolekcję. Bardzo chciałam już to zrobić, mam głowę pełną pomysłów, więc zrealizuję następną kolekcję - powiedziała Zuzanna Kwapisz, I miejsce Off Fashion.

Drugie miejsce i nagrodę pieniężną 6 tys. zł jury przyznało Dastinowi Porazińskiemu. Trzecie miejsce i czek na 3 tys. zł otrzymał Kamil Parcheta. Na czele jury stanął duet Parocki&Brzozowski. Projektanci przyznają, że mieli twardy orzech do zgryzienia, ponieważ poziom konkursu z każdą edycją jest coraz wyższy.

- Obrady były spokojne. Jury było dosyć zgodne. Uważamy, że to była najlepsza edycja – powiedział duet Mariusz Brzozowski i Marcin Paprocki.

W tym roku po raz pierwszy w jury zasiadł Jakub „Jacob” Bartnik. Niegdyś laureat Off Fashion, jak i również zwycięzca pierwszej edycji programu Project Runway.

- Off Fashion dał mi wszystko, to był mój początek jeśli chodzi o modową karierę - dodał Jakub „Jacob” Bartnik, juror.

Dorota Wróblewska, producentka pokazów oraz promotor mody, kultury i sztuki ufundowała nagrodę, którą jest udział projektanta w Warsaw Fashion Street. Ta nagroda trafiła do Katarzyny Romańskiej. Ale nie tylko. Również do projektantki, którą wybrała publiczność – Walerii Tokarzewskiej.

- W tej chwili jest to najważniejszy konkurs w Polsce. Jeśli organizatorzy się postarają, będzie to mógł być najważniejszy konkurs w Europie – powiedziała Dorota Wróblewska, juror.

Galę Finałową w Kieleckim Centrum Kultury uświetnił występ Kayah z Royal String Quartet.

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •