Kierowca, który wjechał w przystanek usłyszał zarzuty: Nawet 18 lat więzienia może grozić 52-letniemu Piotrowi C., który w środę po południu wjechał Zmiany w kieleckim Programie profilaktyki zakażeń pneumokokowych: 2,5 mln zł wydają rocznie Kielce na profilaktykę zdrowotną. Duża część tej kwoty wydawana jest Co PiS zrobił dla świętokrzyskiego? Wojewoda podsumowuje: 131 tys. dzieci z województwa świętokrzyskiego zostało objętych programem Rodzina 500+. Na realizację tych środków, Policjanci rozbili grupę przestępczą wyłudzającą pieniądze: Nawet 600 tysięcy złotych mogła wyłudzić zorganizowana grupa przestępcza, która na terenie województw świętokrzyskiego i Przed nami jeszcze wiele inwestycji: Bożena Szczypiór wójt gminy Wodzisław była kolejnym gościem naszej stacji, z którym spróbowaliśmy podsumować działania Kilka inwestycji powiatowych i miejskich z szansą na dofinansowanie: Kilka inwestycji miejskich i powiatowych znalazło się na wstępnej liście rankingowej wniosków o dofinansowanie zatwierdzonej „Rozwiń firmę z Wojewódzkim Urzędem Pracy”: „Rozwiń firmę z Wojewódzkim Urzędem Pracy”. Pod taką nazwą odbędzie się Forum Konferencyjne 22 listopada. Iskrzy w koneckim PiS: To już prawie otwarta wojna. Nikt z niczym się nie kryje. Po wyborach powiatowych w Widziałeś pomóż: Komenda Powiatowa Policji w Pińczowie zwraca się z prośbą o pomoc w ustaleniu danych osoby W niedzielę kolejny wyjazd na mecz: Stowarzyszenie Przyszłość i Rozwój zaprasza na kolejny mecz siatkarski. Tym razem Dafi Społem Kielce zmierzy Kielce przygotowują się do świąt: Choć do Bożego Narodzenia jeszcze sporo ponad miesiąc, w Kielcach już rozpoczęły się gwiazdkowe przygotowania. „Świętokrzyskie Ekopasje” z Ligą Ochrony Przyrody: Tym razem w  programie „Świętokrzyskie Ekopasje” zabierzemy Państwa do świata Ligi Ochrony Przyrody. Beata Antoszewska "Uśmiech Seniora" już po raz ósmy: Zarząd Województwa Świętokrzyskiego już po raz ósmy zorganizował wydarzenie pod nazwą „Uśmiech Seniora”. Młodzi znów zagrają w mini piłkę ręczną: Po sukcesie pierwszej edycji, samorząd województwa świętokrzyskiego wraz ze Świętokrzyskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach "To efekt długotrwałej walki". Zenon Chaba odwołany z funkcji: Zenon Chaba z dniem 15 listopada przestał pełnić wszelkie funkcje w Ogólnopolskim Pracowniczym Związku Zawodowym

/>

Ekologiczne przedszkolaki

Ekologiczne przedszkolaki

Wyrzucanie i segregowanie śmieci do odpowiednich pojemników, oszczędzanie wody oraz energii elektrycznej, używanie energooszczędnych żarówek – to podstawowe wyznaczniki bycia ekologicznym.

Tego, jak powinniśmy dbać o środowisko uczymy się od najmłodszych lat.

Choć mają dopiero 3-4 lata i nie znają jeszcze wszystkich nazw drzew, roślin i zwierząt, doskonale radzą sobie z segregacją śmieci i dbaniem o środowisko.

- Jeśli nie ma kosza w lesie, papierki wyrzucamy do najbliższego kosza – mówią dzieci z przedszkola nr 23 w Kielcach.

Wszystko dzięki odpowiedniej nauce. Dzieci z Przedszkola nr 23 w Kielcach w ramach zajęć śpiewają piosenki, recytują wierszyki, odpowiadają na zagadki, a przede wszystkim dobrze się bawią, a przez zabawę – uczą.

- Zabieramy dzieci na spacery. Mamy w okolicy ładny park i staramy uczyć się ich poszanowania natury. Bierzemy też udział w akcjach ekologicznych – wyjaśnia Beata Przybylska, nauczycielka z przedszkola nr 23 w Kielcach.

Takie przygotowywanie dzieci od najmłodszych lat i uczenie jak dbać o las, rzeki i całe środowisko sprawia, że w przyszłości oszczędzanie energii i wody, segregacja śmieci, ograniczenie zużycia papierowych kartek, czy chociażby używanie ekologicznych toreb na zakupy będzie czymś naturalnym, a nie przymusem.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •