/>

Korona gra o awans do ósemki

Korona gra o awans do ósemki

Zdobyć trzy punkty i awansować do grupy mistrzowskiej Lotto Ekstraklasy. Taki cel mają przed sobą piłkarze Korony Kielce. W sobotę kielczanie podejmą na Kolporter Arenie Bruk-Bet Termalicę Nieciecza.

Korona Kielce jeszcze nigdy nie była tak blisko pierwszej ósemki Lotto Ekstraklasy. Zwycięstwo w sobotnim meczu z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza da awans do grupy mistrzowskiej i zapewni kielczanom bezpieczne utrzymanie. Piłkarze palą się do gry, mimo że poprzednie spotkanie rozgrywali w poniedziałek.

- Czasami to lepsze, niż czekanie tydzień na kolejny mecz - przekonuje kapitan Korony, Radek Dejmek.

Korona przed spotkaniem z Niecieczą jest faworytem. Forma kielczan jest dobra, co potwierdzili zdobywając punkt na trudnym terenie w Warszawie.

- Cały czas w nas to uderzało, że nie możemy poradzić sobie na wyjazdach. W Warszawie pokazaliśmy jednak, że stać nas na wiele - mówi Jacek Kiełb.

Presja przed sobotnim pojedynkiem jest duża. Awans do ósemki da jednak również remis przy pozytywnych rozstrzygnięciach innych meczów.

- Musimy patrzeć przede wszystkim na siebie - uważa trener Maciej Bartoszek.

Mecz z Niecieczą będzie też pierwszym, od roku, spotkaniem, podczas którego na trybunach prowadzony będzie zorganizowany doping. Cieszą się kibice, cieszą się również piłkarze.

W klubie liczą, że na trybunach zasiądzie ponad 10 tysięcy kibiców. Do piątkowego poranka sprzedano ponad 5 tys. wejściówek. Początek sobotniego meczu o godzinie 18.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •