Kierowca, który wjechał w przystanek usłyszał zarzuty: Nawet 18 lat więzienia może grozić 52-letniemu Piotrowi C., który w środę po południu wjechał Zmiany w kieleckim Programie profilaktyki zakażeń pneumokokowych: 2,5 mln zł wydają rocznie Kielce na profilaktykę zdrowotną. Duża część tej kwoty wydawana jest Co PiS zrobił dla świętokrzyskiego? Wojewoda podsumowuje: 131 tys. dzieci z województwa świętokrzyskiego zostało objętych programem Rodzina 500+. Na realizację tych środków, Policjanci rozbili grupę przestępczą wyłudzającą pieniądze: Nawet 600 tysięcy złotych mogła wyłudzić zorganizowana grupa przestępcza, która na terenie województw świętokrzyskiego i Przed nami jeszcze wiele inwestycji: Bożena Szczypiór wójt gminy Wodzisław była kolejnym gościem naszej stacji, z którym spróbowaliśmy podsumować działania Kilka inwestycji powiatowych i miejskich z szansą na dofinansowanie: Kilka inwestycji miejskich i powiatowych znalazło się na wstępnej liście rankingowej wniosków o dofinansowanie zatwierdzonej „Rozwiń firmę z Wojewódzkim Urzędem Pracy”: „Rozwiń firmę z Wojewódzkim Urzędem Pracy”. Pod taką nazwą odbędzie się Forum Konferencyjne 22 listopada. Iskrzy w koneckim PiS: To już prawie otwarta wojna. Nikt z niczym się nie kryje. Po wyborach powiatowych w Widziałeś pomóż: Komenda Powiatowa Policji w Pińczowie zwraca się z prośbą o pomoc w ustaleniu danych osoby W niedzielę kolejny wyjazd na mecz: Stowarzyszenie Przyszłość i Rozwój zaprasza na kolejny mecz siatkarski. Tym razem Dafi Społem Kielce zmierzy Kielce przygotowują się do świąt: Choć do Bożego Narodzenia jeszcze sporo ponad miesiąc, w Kielcach już rozpoczęły się gwiazdkowe przygotowania. „Świętokrzyskie Ekopasje” z Ligą Ochrony Przyrody: Tym razem w  programie „Świętokrzyskie Ekopasje” zabierzemy Państwa do świata Ligi Ochrony Przyrody. Beata Antoszewska "Uśmiech Seniora" już po raz ósmy: Zarząd Województwa Świętokrzyskiego już po raz ósmy zorganizował wydarzenie pod nazwą „Uśmiech Seniora”. Młodzi znów zagrają w mini piłkę ręczną: Po sukcesie pierwszej edycji, samorząd województwa świętokrzyskiego wraz ze Świętokrzyskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach "To efekt długotrwałej walki". Zenon Chaba odwołany z funkcji: Zenon Chaba z dniem 15 listopada przestał pełnić wszelkie funkcje w Ogólnopolskim Pracowniczym Związku Zawodowym

/>

Środowe juwenalia na sportowo

Środowe juwenalia na sportowo

920 zawodników stanęło na starcie 2 km biegu przez kampus, który odbył się na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Zwycięzca pokonał dystans w 5 minut i 40 sekund. Co ciekawe, w biegu rywalizowali nie tylko studenci, ale także wykładowcy i władze uczelni.

W tym tygodniu taki widok studenta to rzadkość. Od poniedziałku trwają juwenalia, które obfitują w liczne atrakcje. Środa na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach byłem dniem sportu – o godz. 8.30 rozpoczął się dwugodzinny maraton fitness, po nim ruszył tradycyjny bieg przez kampus.

- Cieszę się, że w tej formule juwenaliowej jest czas na wydarzenia sportowe. Potrafimy uprawiać ten sport w takiej oprawie, że inni mogą nam pozazdrościć – mówi prof. zw. dr hab. Jacek Semaniak, rektor UJK.

Pomysł spędzenia juwenaliów na sportowo spodobał się przede wszystkim studentom.

- Lubię uprawiać sport. Fajnie jakby tak było co 2 tygodnie – mówi Evgenia Niskoroda, studentka stosunków międzynarodowych.
- Uwielbiam taniec, dlatego wybór maratonu fitness i biegu był oczywisty -zapewnia Paulina Tomaszewska.

Zwycięzcą tegorocznego biegu został Tomasz Biskupski, student administracji. Trasę 2 kilometrów pokonał w 5 minut i 40 sekund.

- Spodziewałem się zwycięstwa, aczkolwiek koledzy narzucili wysokie tempo. W tym roku najbardziej trzeba było się zmęczyć – wyjaśnia zwycięzca biegu Tomasz Biskupski, student administracji.

Bieg był też doskonałą formą integracji dla studentów z różnych wydziałów. Co ciekawe, na trasie zameldowali się także wykładowcy i władze uczelni.

- Postaram się nie przepalić płuc i nie być ostatni – obiecuje prof. zw. dr hab. Jacek Semaniak, rektor UJK.

O tym, że sportowa rywalizacja z rektorem nie była łatwa, mówili najszybsi zawodnicy.

- Czułem oddech przez cały bieg – zapewnia Tomasz Biskupski.
- Z panem rektorem zawsze wymieniamy się spostrzeżeniami na temat biegu. Dopinguje go i liczę, że kiedyś mnie przegoni – mówi Damian Wysocki, student filologii polskiej.

Juwenalia potrwają jeszcze dwa dni, a studenci zapowiadają, że ten czas spędzą bez książek.

- Dzisiaj z koleżankami idziemy na kabaret, a jutro planujemy odwiedzić klub – wymienia Paulina Tomaszewska, studentka pedagogiki.
- Zobaczymy co przyjaciele wymyślą – tłumaczy Evgenia Niskoroda, studentka stosunków międzynarodowych.

Na starcie tegorocznego biegu przez kampus zameldowało się 920 studentów i wykładowców.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •