Kierowca, który wjechał w przystanek usłyszał zarzuty: Nawet 18 lat więzienia może grozić 52-letniemu Piotrowi C., który w środę po południu wjechał Zmiany w kieleckim Programie profilaktyki zakażeń pneumokokowych: 2,5 mln zł wydają rocznie Kielce na profilaktykę zdrowotną. Duża część tej kwoty wydawana jest Co PiS zrobił dla świętokrzyskiego? Wojewoda podsumowuje: 131 tys. dzieci z województwa świętokrzyskiego zostało objętych programem Rodzina 500+. Na realizację tych środków, Policjanci rozbili grupę przestępczą wyłudzającą pieniądze: Nawet 600 tysięcy złotych mogła wyłudzić zorganizowana grupa przestępcza, która na terenie województw świętokrzyskiego i Przed nami jeszcze wiele inwestycji: Bożena Szczypiór wójt gminy Wodzisław była kolejnym gościem naszej stacji, z którym spróbowaliśmy podsumować działania Kilka inwestycji powiatowych i miejskich z szansą na dofinansowanie: Kilka inwestycji miejskich i powiatowych znalazło się na wstępnej liście rankingowej wniosków o dofinansowanie zatwierdzonej „Rozwiń firmę z Wojewódzkim Urzędem Pracy”: „Rozwiń firmę z Wojewódzkim Urzędem Pracy”. Pod taką nazwą odbędzie się Forum Konferencyjne 22 listopada. Iskrzy w koneckim PiS: To już prawie otwarta wojna. Nikt z niczym się nie kryje. Po wyborach powiatowych w Widziałeś pomóż: Komenda Powiatowa Policji w Pińczowie zwraca się z prośbą o pomoc w ustaleniu danych osoby W niedzielę kolejny wyjazd na mecz: Stowarzyszenie Przyszłość i Rozwój zaprasza na kolejny mecz siatkarski. Tym razem Dafi Społem Kielce zmierzy Kielce przygotowują się do świąt: Choć do Bożego Narodzenia jeszcze sporo ponad miesiąc, w Kielcach już rozpoczęły się gwiazdkowe przygotowania. „Świętokrzyskie Ekopasje” z Ligą Ochrony Przyrody: Tym razem w  programie „Świętokrzyskie Ekopasje” zabierzemy Państwa do świata Ligi Ochrony Przyrody. Beata Antoszewska "Uśmiech Seniora" już po raz ósmy: Zarząd Województwa Świętokrzyskiego już po raz ósmy zorganizował wydarzenie pod nazwą „Uśmiech Seniora”. Młodzi znów zagrają w mini piłkę ręczną: Po sukcesie pierwszej edycji, samorząd województwa świętokrzyskiego wraz ze Świętokrzyskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach "To efekt długotrwałej walki". Zenon Chaba odwołany z funkcji: Zenon Chaba z dniem 15 listopada przestał pełnić wszelkie funkcje w Ogólnopolskim Pracowniczym Związku Zawodowym

/>

Seniorzy będą mieć w Kielcach swoją radę

Seniorzy będą mieć w Kielcach swoją radę

Jeszcze przed wakacjami może rozpocząć pracę kielecka Rada Seniorów. Na jej powołanie zgodę wydali w czwartek radni miejscy. Seniorzy, po raz pierwszy, będą mieli duży wpływ na rozwój stolicy województwa.

Dyskusja nad powołaniem Kieleckiej Rady Seniorów była długa. Nie obyło się bez uwag, że podobna sytuacja powinna mieć miejsce przypadku rady młodzieżowej. Rajcowie zwracali również uwagę na konieczne zmiany w statucie. Chodzi tu m.in. o zapisy dotyczące wyboru członków rady.

- Bardzo cieszę się, że tak szybki tryb procedowania ma ta uchwała, ale chciałam zwrócić uwagę, na statut, który pozwala również znacznie młodszym osobom na bycie członkiem Rady Seniorów - mówi Agata Wojda, szefowa klubu radnych PO.

Kielecka Rada Seniorów została jednak powołana jednogłośnie. Zadowolenia nie ukrywali sami seniorzy. Jak przekonują, chcą już zabierać się do pracy.

- Na naszych plecach mamy spory bagaż doświadczeń i chcemy je przekazywać - przekonuje Elżbieta Iwan, prezes Świętokrzyskiego Uniwersytetu III Wieku.

Kielecka Rada Seniorów będzie mieć charakter doradczy. Swoje pomysły i wskazówki przekazywać będzie władzom ratusza i oficjalnej Radzie Miasta. Jak przekonują, nie kończą się one na łagodniejszych schodach czy podjazdach dla wózków.

Kielecka Rada Seniorów będzie składać się z 15 członków. Jej kadencja trwać ma cztery lata.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •