/>

Schronisko w Dyminach zachęca do wirtualnej adopcji

Schronisko w Dyminach zachęca do wirtualnej adopcji

Brak własnego domu to problem z którym zmagają się nie tylko ludzie. W Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Dyminach obecnie przebywa ponad setka zwierząt, które czekają na nowych właścicieli. Nie wszyscy mają czas i warunki, żeby te zwierzęta przyjąć, dlatego schronisko zachęca do włączenia się w adopcję wirtualną.

Warto pomagać, choć nie zawsze mamy na to czas i możliwości. Dlatego Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Dyminach zachęca do wirtualnej adopcji, czyli wsparcia wybranego zwierzaka. Procedura nie jest skomplikowana.

- Trzeba przyjść do nas albo na naszej stronie internetowej wybrać pieska, któremu chce się pomóc – wyjaśnia Anna Szuba ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Dyminach.

Zrezygnować można w każdej chwili bez podawania konkretnego powodu. Schronisko utrzymuje kontakt z „wirtualnymi” opiekunami, prowadzone są rozmowy telefoniczne, wysyłane są również aktualne zdjęcia zwierzaka. Forma wsparcia jest dowolna.

- Różne psy mają różne potrzeby. Są to m.in. ubranka, specjalistyczna karma czy jakieś zabawki – mówi Anna Szuba.

Obecnie w schronisku wirtualnie adoptowanych jest 15 psów. W akcję włączyły się również niektóre kieleckie szkoły.

- To też uczy dzieci odpowiedzialności. Jeśli dzieci wiedzą, że idą do schroniska, to z kieszonkowego odkładają pieniądze na jakieś przysmaki – tłumaczy Anna Szuba.

Więcej informacji odnośnie adopcji można znaleźć na stronie internetowej Schroniska w Dyminach oraz na ich facebookowym fanpage'u.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •