Czwarta gala profilaktyki PaT: Po raz czwarty w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku odbyła się gala PaT – u Trzy nowe karetki pogotowia trafią do Kielc i Staszowa: Trzy karetki pogotowia i sześć urządzeń do mechanicznej kompresji klatki piersiowej to sprzęt który zostanie Stypendia dla studentów z Winnicy: Wiceprezydent Kielc Andrzej Sygut wręczył stypendia studentom z Winnicy na rok akademicki 2017/2018. Wsparcie otrzymało Stery powiatowe są w dobrych rękach: Starosta jędrzejowski Edmund Kaczmarek podsumował na naszej antenie trzy lata obecnej kadencji. Ustosunkował się również Musimy współpracować ze sobą: Konwent Starostów województwa świętokrzyskiego obradował w Starachowicach. Starostowie spotykają się na konwentach co pół roku. Stypendia dla studentów z Kartą Polaka: 50 studentów dwóch kieleckich uczelni – Uniwersytetu Jana Kochanowskiego oraz Politechniki Świętokrzyskiej otrzyma stypendia Samorządu Jak chronić się przed smogiem?: Coraz niższe temperatury i rozpoczęcie sezonu grzewczego to jednocześnie pogorszenie stanu powietrza. Codziennie wdychamy szkodliwe Drogowcy rozpoczęli prace przy budowie ekspresowej "siódemki" ze Skarżyska-Kamiennej do granicy województwa: Ruszyły prace przy budowie ostatniego odcinka ekspresowej S7 w świętokrzyskiem - od Skarżyska-Kamiennej do granicy 30 listopada rusza sezon na miejskim lodowisku: W czwartek, 30 listopada, oficjalnie zostanie zainaugurowany sezon 2017/2018 na lodowisku miejskim im. M. Filipowskiego. Przejechał 100 km, nie wiedział gdzie jest!: We wtorek policjanci z jędrzejowskiej drogówki pomogli 81-letniemu seniorowi, który nie wiedział gdzie się znajduje. Konwent przeciwko likwidacji RDOŚ: Konwent Starostów województwa świętokrzyskiego mówi stanowcze nie i wyraża zdecydowany sprzeciw wobec propozycji likwidacji przez W kolejnym odcinku programu Eko-Świętokrzyskie, śledzimy dwutlenek węgla w przyrodzie...: Powietrze, którym oddychamy w największym stopniu składa się z azotu i tlenu. Pobierając tlen, wydychamy W sobotę "Koncert z Gwiazdą": W sobotę, 25 listopada o 17.00 w Państwowej Szkole Muzycznej odbędzie się koncert fundacji „Daj O podróżniczej pasji i kolejnych wyzwaniach: O Stowarzyszeniu SALUTEM jest ostatnio głośno za sprawą wyprawy „Scyzoryki wzdłuż Afryki” i równoległej inicjatywy

/>

Miliony dla samorządów na remonty dróg

Miliony dla samorządów na remonty dróg

Prawie 12 i pół miliona złotych trafiło do świętokrzyskich samorządów na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Rządowe promesy pozwolą na przebudowę lub remont 60 kilometrów dróg gminnych i powiatowych uszkodzonych w czasie powodzi czy ulewnych deszczy.

39 samorządów otrzymało wsparcie z rezerwy budżetu państwa na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Prawie 12 i pół miliona złotych pozwoli na wybudowanie nowego mostu w Smykowie i remont 60 kilometrów dróg gminnych i powiatowych.

- Samorządy na te pieniądze czekają, ponieważ dofinansowanie w tym zadaniu wynosi 80 % , a tylko 20% to wkład własny. To korzystne dla gmin i powiatów, cieszy fakt, że możemy przekazać te pieniądze – mówi Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski

Dzięki rządowemu wsparciu możemy poprawić bezpieczeństwo na drogach – podkreślają samorządowcy. Ponad 100 tysięcy złotych trafi do Pińczowa. Przebudowana zostanie droga w Młodzawach Dużych, którą w maju 2015 roku zniszczył ulewny deszcz.

- Jesteśmy w kontakcie z mieszkańcami, oni bardzo czekają na tę inwestycję, musimy tylko na najbliższej sesji wprowadzić te pieniądze do budżetu i przystąpimy do realizacji -  mówi Włodzimierz Badurak, burmistrz Pińczowa.

Na drogowe inwestycje czekają też mieszkańcy Borowa i ulicy Kazimierza Jeżewskiego w Jędrzejowie. Gmina otrzymała 195 tysięcy rządowego wsparcia.

 - Ostateczna kwotę poznamy po przetargach, ruszymy z nimi natychmiast. Środki w budżecie gminy na wkład własny są zabezpieczone i myślę, że w sierpniu rozpoczniemy przebudowę dróg, na które otrzymaliśmy promesy – mówi Marcin Piszczek, burmistrz Jędrzejowa.

W tym roku województwo świętokrzyskie otrzymało już ponad 31 milionów złotych na usuwanie skutków klęsk żywiołowych na lokalnych drogach. Jednak pieniędzy wciąż brakuje, stąd pomysł na utworzenie Funduszu Dróg Samorządowych. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom – przekonywali parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości.

- Fundusz specjalny, celowy, który będzie przeznaczony tylko i wyłącznie  na prace związane z budową i remontami dróg lokalnych, a pieniądze pochodzić będą z opłat paliwowych, które będą uiszczać wszyscy kierowcy – mówi Andrzej Kryj, poseł PiS

Projekt ustawy dotyczącej tak zwanej opłaty drogowej jest już w Sejmie. Jeszcze w tym tygodniu odbędzie się pierwsze głosowanie nad jej wprowadzeniem. To będzie nowy podatek doliczany do ceny paliwa.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •