Czwarta gala profilaktyki PaT: Po raz czwarty w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku odbyła się gala PaT – u Trzy nowe karetki pogotowia trafią do Kielc i Staszowa: Trzy karetki pogotowia i sześć urządzeń do mechanicznej kompresji klatki piersiowej to sprzęt który zostanie Stypendia dla studentów z Winnicy: Wiceprezydent Kielc Andrzej Sygut wręczył stypendia studentom z Winnicy na rok akademicki 2017/2018. Wsparcie otrzymało Stery powiatowe są w dobrych rękach: Starosta jędrzejowski Edmund Kaczmarek podsumował na naszej antenie trzy lata obecnej kadencji. Ustosunkował się również Musimy współpracować ze sobą: Konwent Starostów województwa świętokrzyskiego obradował w Starachowicach. Starostowie spotykają się na konwentach co pół roku. Stypendia dla studentów z Kartą Polaka: 50 studentów dwóch kieleckich uczelni – Uniwersytetu Jana Kochanowskiego oraz Politechniki Świętokrzyskiej otrzyma stypendia Samorządu Jak chronić się przed smogiem?: Coraz niższe temperatury i rozpoczęcie sezonu grzewczego to jednocześnie pogorszenie stanu powietrza. Codziennie wdychamy szkodliwe Drogowcy rozpoczęli prace przy budowie ekspresowej "siódemki" ze Skarżyska-Kamiennej do granicy województwa: Ruszyły prace przy budowie ostatniego odcinka ekspresowej S7 w świętokrzyskiem - od Skarżyska-Kamiennej do granicy 30 listopada rusza sezon na miejskim lodowisku: W czwartek, 30 listopada, oficjalnie zostanie zainaugurowany sezon 2017/2018 na lodowisku miejskim im. M. Filipowskiego. Przejechał 100 km, nie wiedział gdzie jest!: We wtorek policjanci z jędrzejowskiej drogówki pomogli 81-letniemu seniorowi, który nie wiedział gdzie się znajduje. Konwent przeciwko likwidacji RDOŚ: Konwent Starostów województwa świętokrzyskiego mówi stanowcze nie i wyraża zdecydowany sprzeciw wobec propozycji likwidacji przez W kolejnym odcinku programu Eko-Świętokrzyskie, śledzimy dwutlenek węgla w przyrodzie...: Powietrze, którym oddychamy w największym stopniu składa się z azotu i tlenu. Pobierając tlen, wydychamy W sobotę "Koncert z Gwiazdą": W sobotę, 25 listopada o 17.00 w Państwowej Szkole Muzycznej odbędzie się koncert fundacji „Daj O podróżniczej pasji i kolejnych wyzwaniach: O Stowarzyszeniu SALUTEM jest ostatnio głośno za sprawą wyprawy „Scyzoryki wzdłuż Afryki” i równoległej inicjatywy

/>

Wakacje w pełni na szpitalnych oddziałach więcej małych pacjentów

Wakacje w pełni, na szpitalnych oddziałach więcej małych pacjentów

Złamania rąk i nóg, urazy głowy - na oddziały w Świętokrzyskim Centrum Pediatrii trafia coraz więcej pacjentów. Przyczyn wakacyjnych wypadków   jest wiele – nieostrożna jazda na rowerze, deskorolce czy zwykłe roztargnienie. Lekarze apelują – zwracajmy uwagę jak i gdzie bawią się nasze dzieci. Czasem chwila nieuwagi może kosztować - życie.

To była chwila nieuwagi. Maciek jeździł na hulajnodze, przewrócił się i złamał rękę. Wakacje zmarnowane.

 - Miałem jechać na obóz harcerski do Sulejowa i przez to złamanie nie mogę – mówi Maciek Wąsik.

Sezon urazowy w pełni. W Klinice Chirurgii Dziecięcej, Urologii i Traumatologii mali pacjenci po różnego rodzaju wypadkach, zajmują nawet połowę z 40 łóżek. Najczęściej trafiają tu z obrażeniami wielonarządowymi i urazami głowy.

- Kamilka biegała po domu jak to zwykle, potknęła się i uderzyła główką w łóżko, później pojawiły się zaburzenia równowagi – mówi Justyna Jędo, mama Kamilki.

To zaniepokoiło rodziców, dziecko trafiło do szpitala na obserwację. Tym razem skończyło się na strachu.  Jednak po urazie głowy może pojawić się krwiak wewnątrzczaszkowy.  Czasami może być groźny, wtedy konieczna jest operacja.

-  Wtedy mogą być już trwałe konsekwencje dla pacjenta, od lekkich porażeń poprzez porażenia kończynowe, zaburzenia pamięci, emocjonalne, a nawet grożące śmiercią – mówi dr n. med. Przemysław Wolak, kier. Kliniki Chirurgii Dziecięcej, Urologii i Traumatologii WSzZ

To co powinno zaniepokoić po urazie głowy to zmiany zachowania u dziecka, bóle głowy, nudności czy zaburzenia równowagi.

- Leczenie takiego dziecka z urazem - mówi dr n. med. Przemysław Wolak, kier. Kliniki Chirurgii Dziecięcej, Urologii i Traumatologii WSzZ

Mikołaj trafił do szpitala po tym jak zatarł sobie oko. Potrzebna była interwencja okulisty.

- Dla matki to duży stres, nie spaliśmy całą noc, bo to go bardzo bolało. Wcześniej byliśmy w szpitalu w Końskich, ale nie udało się tego wyjąć dopiero tutaj w Kielcach  – mówi Dorota Koza, mama Mikołaja

Lekarze apelują, zwracajmy uwagę jak i gdzie bawią się nasze dzieci. Czasem chwila nieuwagi może kosztować – zdrowie, a nawet życie.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •