Czwarta gala profilaktyki PaT: Po raz czwarty w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku odbyła się gala PaT – u Trzy nowe karetki pogotowia trafią do Kielc i Staszowa: Trzy karetki pogotowia i sześć urządzeń do mechanicznej kompresji klatki piersiowej to sprzęt który zostanie Stypendia dla studentów z Winnicy: Wiceprezydent Kielc Andrzej Sygut wręczył stypendia studentom z Winnicy na rok akademicki 2017/2018. Wsparcie otrzymało Stery powiatowe są w dobrych rękach: Starosta jędrzejowski Edmund Kaczmarek podsumował na naszej antenie trzy lata obecnej kadencji. Ustosunkował się również Musimy współpracować ze sobą: Konwent Starostów województwa świętokrzyskiego obradował w Starachowicach. Starostowie spotykają się na konwentach co pół roku. Stypendia dla studentów z Kartą Polaka: 50 studentów dwóch kieleckich uczelni – Uniwersytetu Jana Kochanowskiego oraz Politechniki Świętokrzyskiej otrzyma stypendia Samorządu Jak chronić się przed smogiem?: Coraz niższe temperatury i rozpoczęcie sezonu grzewczego to jednocześnie pogorszenie stanu powietrza. Codziennie wdychamy szkodliwe Drogowcy rozpoczęli prace przy budowie ekspresowej "siódemki" ze Skarżyska-Kamiennej do granicy województwa: Ruszyły prace przy budowie ostatniego odcinka ekspresowej S7 w świętokrzyskiem - od Skarżyska-Kamiennej do granicy 30 listopada rusza sezon na miejskim lodowisku: W czwartek, 30 listopada, oficjalnie zostanie zainaugurowany sezon 2017/2018 na lodowisku miejskim im. M. Filipowskiego. Przejechał 100 km, nie wiedział gdzie jest!: We wtorek policjanci z jędrzejowskiej drogówki pomogli 81-letniemu seniorowi, który nie wiedział gdzie się znajduje. Konwent przeciwko likwidacji RDOŚ: Konwent Starostów województwa świętokrzyskiego mówi stanowcze nie i wyraża zdecydowany sprzeciw wobec propozycji likwidacji przez W kolejnym odcinku programu Eko-Świętokrzyskie, śledzimy dwutlenek węgla w przyrodzie...: Powietrze, którym oddychamy w największym stopniu składa się z azotu i tlenu. Pobierając tlen, wydychamy W sobotę "Koncert z Gwiazdą": W sobotę, 25 listopada o 17.00 w Państwowej Szkole Muzycznej odbędzie się koncert fundacji „Daj O podróżniczej pasji i kolejnych wyzwaniach: O Stowarzyszeniu SALUTEM jest ostatnio głośno za sprawą wyprawy „Scyzoryki wzdłuż Afryki” i równoległej inicjatywy

/>

Nowa opłata paliwowa uderzy w rolników?

Nowa opłata paliwowa uderzy w rolników

„Ustawa podwyższająca ceny paliw uderzy nie tylko w kierowców, ale również w rolników” - uważają działacze Polskiego Stronnictwa Ludowego. Symbolicznie, zachęcają oni także posłów Prawa i Sprawiedliwości do przekazywania, rolnikom właśnie, kanistrów z benzyną.

W czwartek posłowie, większością głosów, odrzucili wniosek opozycji o wycofaniu projektu ustawy dotyczącej Funduszu Dróg Samorządowych. Skutkuje ona m.in. tym, że ceny paliwa wzrosną o ok. 25 groszy na litrze. Pozyskane w ten sposób środki zostaną przeznaczone na budowę dróg lokalnych. Zdaniem Polskiego Stronnictwa Ludowego, PiS, wprowadzając nową opłatę, nie wywiązuje się z obietnicy wyborczej o niepodwyższaniu podatków.

Zdaniem działaczy PSL, skutki nowej opłaty odczują nie tylko kierowcy. Może to mieć wpływ również np. na podwyżki cen w sklepach.

- Cena zależy od kosztów, ale nie tylko skupu, ale i produkcji – uważa Ryszard Ciźla, prezes Świętokrzyskiej Izby Rolniczej.

Działacze Polskiego Stronnictwa Ludowego, na czwartkową konferencję przynieśli kanistry. Gadżety były wybrane nieprzypadkowo.

Teraz projektem ustawy zajmą się komisje infrastruktury i samorządu terytorialnego. Według zapowiedzi inicjatorów, dzięki nowej opłacie, do budżetu wpłynie dodatkowo ok. 2,5 mld zł.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •