Czwarta gala profilaktyki PaT: Po raz czwarty w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku odbyła się gala PaT – u Trzy nowe karetki pogotowia trafią do Kielc i Staszowa: Trzy karetki pogotowia i sześć urządzeń do mechanicznej kompresji klatki piersiowej to sprzęt który zostanie Stypendia dla studentów z Winnicy: Wiceprezydent Kielc Andrzej Sygut wręczył stypendia studentom z Winnicy na rok akademicki 2017/2018. Wsparcie otrzymało Stery powiatowe są w dobrych rękach: Starosta jędrzejowski Edmund Kaczmarek podsumował na naszej antenie trzy lata obecnej kadencji. Ustosunkował się również Musimy współpracować ze sobą: Konwent Starostów województwa świętokrzyskiego obradował w Starachowicach. Starostowie spotykają się na konwentach co pół roku. Stypendia dla studentów z Kartą Polaka: 50 studentów dwóch kieleckich uczelni – Uniwersytetu Jana Kochanowskiego oraz Politechniki Świętokrzyskiej otrzyma stypendia Samorządu Jak chronić się przed smogiem?: Coraz niższe temperatury i rozpoczęcie sezonu grzewczego to jednocześnie pogorszenie stanu powietrza. Codziennie wdychamy szkodliwe Drogowcy rozpoczęli prace przy budowie ekspresowej "siódemki" ze Skarżyska-Kamiennej do granicy województwa: Ruszyły prace przy budowie ostatniego odcinka ekspresowej S7 w świętokrzyskiem - od Skarżyska-Kamiennej do granicy 30 listopada rusza sezon na miejskim lodowisku: W czwartek, 30 listopada, oficjalnie zostanie zainaugurowany sezon 2017/2018 na lodowisku miejskim im. M. Filipowskiego. Przejechał 100 km, nie wiedział gdzie jest!: We wtorek policjanci z jędrzejowskiej drogówki pomogli 81-letniemu seniorowi, który nie wiedział gdzie się znajduje. Konwent przeciwko likwidacji RDOŚ: Konwent Starostów województwa świętokrzyskiego mówi stanowcze nie i wyraża zdecydowany sprzeciw wobec propozycji likwidacji przez W kolejnym odcinku programu Eko-Świętokrzyskie, śledzimy dwutlenek węgla w przyrodzie...: Powietrze, którym oddychamy w największym stopniu składa się z azotu i tlenu. Pobierając tlen, wydychamy W sobotę "Koncert z Gwiazdą": W sobotę, 25 listopada o 17.00 w Państwowej Szkole Muzycznej odbędzie się koncert fundacji „Daj O podróżniczej pasji i kolejnych wyzwaniach: O Stowarzyszeniu SALUTEM jest ostatnio głośno za sprawą wyprawy „Scyzoryki wzdłuż Afryki” i równoległej inicjatywy

/>

Wiatraczek się kręci...

Wiatraczek się kręci...

Uczestnicy Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej są już w Kielcach. W organizację imprezy właczyła się Politechnika Świętokrzyska. Przy Alei Tysiąclecia stanęło Miasteczko Festiwalowe, a w nim wiele atrakcji dla wszystkich.

Od środy teren wokół Politechniki Świętokrzyskiej to miejsce spotkań mieszkańców z uczestnikami 44. Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej. Tu właśnie można skorzystać z gier i zabaw. Będą pokazy szermierki czy gra w satkówkę.

- Miasteczko festiwalowe zlokalizowane na trawach Politechniki Świętokrzyskiej otwarte jest dla wszystkich, zarówno dla uczestników jak i kielczan czy przejezdnych. Codziennie od 10:00 do 14:00 są tam prowadzone zajęcia dla harcerzy lub inne instytucje, które są naszym partnerem - mówi phm. Maciej Pietrzczyk, rzecznik prasowy festiwalu

W piątek dyżurującą instytucją był Młodzieżowy Dom Kultury, który przeprowadził warsztaty plastyczne.Tematem przewodnim były śmieszne zwierzaki.

- Dzieci mają okazje wypróbować swoich sił w technice papierowej płaskiej, tworzą różne formy inspirowane przyrodą. Mogą we własny sposób stworzyć rybę bądz ptaka i je kolorowo ozdobić. Jest to doskonała forma spróbowania swoich sił w dziedzinie artystycznej - tłumaczy Eliza Głowacka, instruktor w MDK'u.

Program atrakcji odbywających się na terenie Politechniki Świętokrzyskiej jest bogaty. Każdego dnia pojawiają się nowe pomysły na spędzenie wolnego czasu. Na zakończenie 21 lipca odbędzie się tu koncert kapel rockowych.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •