Kierowca, który wjechał w przystanek usłyszał zarzuty: Nawet 18 lat więzienia może grozić 52-letniemu Piotrowi C., który w środę po południu wjechał Zmiany w kieleckim Programie profilaktyki zakażeń pneumokokowych: 2,5 mln zł wydają rocznie Kielce na profilaktykę zdrowotną. Duża część tej kwoty wydawana jest Co PiS zrobił dla świętokrzyskiego? Wojewoda podsumowuje: 131 tys. dzieci z województwa świętokrzyskiego zostało objętych programem Rodzina 500+. Na realizację tych środków, Policjanci rozbili grupę przestępczą wyłudzającą pieniądze: Nawet 600 tysięcy złotych mogła wyłudzić zorganizowana grupa przestępcza, która na terenie województw świętokrzyskiego i Przed nami jeszcze wiele inwestycji: Bożena Szczypiór wójt gminy Wodzisław była kolejnym gościem naszej stacji, z którym spróbowaliśmy podsumować działania Kilka inwestycji powiatowych i miejskich z szansą na dofinansowanie: Kilka inwestycji miejskich i powiatowych znalazło się na wstępnej liście rankingowej wniosków o dofinansowanie zatwierdzonej „Rozwiń firmę z Wojewódzkim Urzędem Pracy”: „Rozwiń firmę z Wojewódzkim Urzędem Pracy”. Pod taką nazwą odbędzie się Forum Konferencyjne 22 listopada. Iskrzy w koneckim PiS: To już prawie otwarta wojna. Nikt z niczym się nie kryje. Po wyborach powiatowych w Widziałeś pomóż: Komenda Powiatowa Policji w Pińczowie zwraca się z prośbą o pomoc w ustaleniu danych osoby W niedzielę kolejny wyjazd na mecz: Stowarzyszenie Przyszłość i Rozwój zaprasza na kolejny mecz siatkarski. Tym razem Dafi Społem Kielce zmierzy Kielce przygotowują się do świąt: Choć do Bożego Narodzenia jeszcze sporo ponad miesiąc, w Kielcach już rozpoczęły się gwiazdkowe przygotowania. „Świętokrzyskie Ekopasje” z Ligą Ochrony Przyrody: Tym razem w  programie „Świętokrzyskie Ekopasje” zabierzemy Państwa do świata Ligi Ochrony Przyrody. Beata Antoszewska "Uśmiech Seniora" już po raz ósmy: Zarząd Województwa Świętokrzyskiego już po raz ósmy zorganizował wydarzenie pod nazwą „Uśmiech Seniora”. Młodzi znów zagrają w mini piłkę ręczną: Po sukcesie pierwszej edycji, samorząd województwa świętokrzyskiego wraz ze Świętokrzyskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach "To efekt długotrwałej walki". Zenon Chaba odwołany z funkcji: Zenon Chaba z dniem 15 listopada przestał pełnić wszelkie funkcje w Ogólnopolskim Pracowniczym Związku Zawodowym

/>

Wystawa antyaborcyjna przy Kościele Garnizonowym w Kielcach

Wystawa antyaborcyjna przy Kościele Garnizonowym w Kielcach

Wystawę przygotowała Fundacja Pro - prawo do życia. Zdjęcia są drastyczne, ale mówią prawdę o zabijaniu nienarodzonych dzieci – tłumaczy organizator wystawy. Zgodę na  zaprezentowanie zdjęć wydał proboszcz parafii. Kuria tłumaczy, że takie wystawy, choć mogą szokować to są jednym ze sposobów ochrony życia.

Zdjęcia płodów po przeprowadzeniu aborcji, wizerunek Hitlera – to wystawa przygotowana przez Fundację Pro – prawo do życia.  Stanęła przy obu wejściach na teren Kościoła Garnizonowego w Kielcach.

- Ta wystawa ma uświadomić ludziom czym jest aborcja, wiele osób uważa, że to usuniecie ciąży czy komórek, a to trzeba powiedzieć wprost 0 to rozrywanie ciała dziecka na kawałki - mówi Ewa Kabza, Fundacja Pro-prawo do życia.

Zgodę na postawienie wystawy wydał proboszcz Parafii Garnizonowej pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Polski. Ks. podpułkownik Grzegorz Kamiński nie chciał wystąpić przed kamerą, ale w rozmowie telefonicznej poinformował nas, że zgodził się na wystawę bo popiera działania służące ochronie życia.

- Zakażmy aborcji i nie będziemy musieli pokazywać takich zdjęć - mówi Ewa Kabza.

Zdjęć, które mogą szokować. Fundacja Pro-prawo do życia swoją wystawę prezentowała w wielu miejscach w Polsce, teraz zbiera również podpisy pod projektem nowej ustawy antyaborcyjnej. Jak podkreśla Ewa Kabza – każdy sposób jest dobry, aby uświadomić ludziom nawet tym najmłodszym, że aborcja jest złem.

- Uważam, że trzeba nazywać rzeczy po imieniu, tylko robić to w delikatny sposób (red. Czy uważa Pani, że jest to delikatny sposób przekazywania informacji o aborcji odp. Tak, bo to prawda, nie bójmy się prawdy - mówi Ewa Kabza.

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy Kurię Diecezjalną w Kielcach. Ksiądz Dariusz Gącik, Wikariusz Generalny tłumaczy, życie zaczyna się w chwili poczęcia i prawo do życia człowieka wymaga ochrony. Wynika to z nauki Kościoła i prawa naturalnego - dodaje.

-  Ta wystawa jest jednym ze sposobów promocji życia i ochrony życia, owszem jest drastyczna, ale aborcja też jest drastyczna. Natomiast jest pytanie, czy ona pokazuje prawdę – tak ona ukazuje prawdę – ks. Dariusz Gącik, Wikariusz Generalny, Kurii Diecezjalnej w Kielcach

O zdanie zapytaliśmy też przechodniów, opinie są podzielone. Fundacja Pro-prawo do życia planuje ustawienie wystawy przy innych kieleckich parafiach, a także w centrum miasta. Terminy i miejsca nie są jeszcze ustalone. Zdjęcia przy Kościele Garnizonowym mają pozostać przez dwa tygodnie.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •