Czwarta gala profilaktyki PaT: Po raz czwarty w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku odbyła się gala PaT – u Trzy nowe karetki pogotowia trafią do Kielc i Staszowa: Trzy karetki pogotowia i sześć urządzeń do mechanicznej kompresji klatki piersiowej to sprzęt który zostanie Stypendia dla studentów z Winnicy: Wiceprezydent Kielc Andrzej Sygut wręczył stypendia studentom z Winnicy na rok akademicki 2017/2018. Wsparcie otrzymało Stery powiatowe są w dobrych rękach: Starosta jędrzejowski Edmund Kaczmarek podsumował na naszej antenie trzy lata obecnej kadencji. Ustosunkował się również Musimy współpracować ze sobą: Konwent Starostów województwa świętokrzyskiego obradował w Starachowicach. Starostowie spotykają się na konwentach co pół roku. Stypendia dla studentów z Kartą Polaka: 50 studentów dwóch kieleckich uczelni – Uniwersytetu Jana Kochanowskiego oraz Politechniki Świętokrzyskiej otrzyma stypendia Samorządu Jak chronić się przed smogiem?: Coraz niższe temperatury i rozpoczęcie sezonu grzewczego to jednocześnie pogorszenie stanu powietrza. Codziennie wdychamy szkodliwe Drogowcy rozpoczęli prace przy budowie ekspresowej "siódemki" ze Skarżyska-Kamiennej do granicy województwa: Ruszyły prace przy budowie ostatniego odcinka ekspresowej S7 w świętokrzyskiem - od Skarżyska-Kamiennej do granicy 30 listopada rusza sezon na miejskim lodowisku: W czwartek, 30 listopada, oficjalnie zostanie zainaugurowany sezon 2017/2018 na lodowisku miejskim im. M. Filipowskiego. Przejechał 100 km, nie wiedział gdzie jest!: We wtorek policjanci z jędrzejowskiej drogówki pomogli 81-letniemu seniorowi, który nie wiedział gdzie się znajduje. Konwent przeciwko likwidacji RDOŚ: Konwent Starostów województwa świętokrzyskiego mówi stanowcze nie i wyraża zdecydowany sprzeciw wobec propozycji likwidacji przez W kolejnym odcinku programu Eko-Świętokrzyskie, śledzimy dwutlenek węgla w przyrodzie...: Powietrze, którym oddychamy w największym stopniu składa się z azotu i tlenu. Pobierając tlen, wydychamy W sobotę "Koncert z Gwiazdą": W sobotę, 25 listopada o 17.00 w Państwowej Szkole Muzycznej odbędzie się koncert fundacji „Daj O podróżniczej pasji i kolejnych wyzwaniach: O Stowarzyszeniu SALUTEM jest ostatnio głośno za sprawą wyprawy „Scyzoryki wzdłuż Afryki” i równoległej inicjatywy

/>

Świętokrzyski KOD przeciwny zmianom w sądownictwie

Świętokrzyski KOD przeciwny zmianom w sądownictwie

Ponad stu członków i sympatyków świętokrzyskiego Komitetu Obrony Demokracji wzięło udział w demonstracji w Warszawie przeciwko zmianom w sądownictwie. Protest przed Sejmem miał pokazać, że nie zgadzamy się na niszczenie Sądu Najwyższego, skracanie kadencji sędziów, odebranie im niezależności i wprowadzenie dyktatury - podkreślali zwolennicy KOD-u.

- To jest ten moment, w którym muszę powiedzieć - nie na to co mi się nie podoba – mówi Elżbieta Boksa, uczestniczka protestu.


To głośne „NIE” dla zmian w sadownictwie. Ponad stu członków i sympatyków świętokrzyskiego Komitetu Obrony Demokracji wzięło udział w demonstracji w Warszawie. Przed Sejmem protestowali też przedstawiciele innych organizacji i partii politycznych.


- Chcemy pokazać nasze stanowisko, że jesteśmy przeciwni temu co rząd próbuje przepchnąć, czyli ustawę o sądach, KRS i Sądzie Najwyższym  - mówi Stanisław Adamski, Komitet Obrony Demokracji.

Senat przyjął bez poprawek ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa oraz o ustroju sądów powszechnych. Minister sprawiedliwości po wejściu w życie nowych przepisów będzie mógł odwołać wszystkich prezesów i wiceprezesów sądów bez podania przyczyny. Obie ustawy czekają na podpis prezydenta Andrzeja Dudy. Nie możemy się pogodzić z tym, że sądy będą podporządkowane władzy jednej partii – mówią uczestnicy protestu.


- Mamy dość niedemokratycznych ustaw, jedziemy do warszawy, żeby pokazać swój sprzeciw. Nie spodziewałam się, że w wieku 60 lat będę zmuszona wychodzić na ulicę i protestować – mówi Dagmara Głodowicz z Komitetu Obrony Demokracji.


Prawo i Sprawiedliwość chce również zmian w Sądzie Najwyższym. Do Sejmu wpłynął już poselski projekt ustawy zmieniającej obowiązujące zasady. Kluczowy przepis projektu stwierdza, że dotychczasowy skład sędziowski przechodzi w stan spoczynku.


 - Burzy mnie to okropnie, nie jestem prawnikiem, ale musimy powiedzieć nie, bo inaczej będziemy sądzeni jak w PRL-u, a ja to już przeżyłam – mówi Elżbieta Boksa, uczestniczka protestu.


Z tymi argumentami nie zgadza się senator Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Słoń. Przekonuje, że zmiany w sądach poprawią skuteczność ich działania.


- To wszystko pozwoli na to, aby sądy byli bliżej społeczeństwa, żeby sędziowie działali sprawniej, bo jest tak, że w Polsce jest dwa razy więcej sędziów niż  we Francji, a sprawy trwają dwa razy krócej, to tu jest nie tak – mówi Krzysztof Słoń, senator PiS.


Uczestnicy protestu obawiają się między innymi oddania zbyt dużej władzy w ręce ministra sprawiedliwości. To on zgodnie z poselskim projektem ustawy o Sądzie Najwyższym zdecyduje o tym, który sędzia zostanie, a który odejdzie. Tak będzie tylko na początku, później to się zmieni – zapewnia senator Krzysztof Słoń.


- Będą w ten proces zaangażowane organizacje prawnicze, sędziowskie, będzie też ten czynnik społeczny. To nie jest tak, że to minister Zbigniew Ziobro będzie jedynym, który będzie powoływać to grono – tłumaczy Krzysztof Słoń, senator PiS.


W niedzielnej manifestacji w Warszawie i w kilku miastach w Polsce uczestniczyły tysiące osób. Partie opozycyjne i przeciwnicy zmian w sądownictwie zapowiadają kolejne protesty.Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •