Czwarta gala profilaktyki PaT: Po raz czwarty w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku odbyła się gala PaT – u Trzy nowe karetki pogotowia trafią do Kielc i Staszowa: Trzy karetki pogotowia i sześć urządzeń do mechanicznej kompresji klatki piersiowej to sprzęt który zostanie Stypendia dla studentów z Winnicy: Wiceprezydent Kielc Andrzej Sygut wręczył stypendia studentom z Winnicy na rok akademicki 2017/2018. Wsparcie otrzymało Stery powiatowe są w dobrych rękach: Starosta jędrzejowski Edmund Kaczmarek podsumował na naszej antenie trzy lata obecnej kadencji. Ustosunkował się również Musimy współpracować ze sobą: Konwent Starostów województwa świętokrzyskiego obradował w Starachowicach. Starostowie spotykają się na konwentach co pół roku. Stypendia dla studentów z Kartą Polaka: 50 studentów dwóch kieleckich uczelni – Uniwersytetu Jana Kochanowskiego oraz Politechniki Świętokrzyskiej otrzyma stypendia Samorządu Jak chronić się przed smogiem?: Coraz niższe temperatury i rozpoczęcie sezonu grzewczego to jednocześnie pogorszenie stanu powietrza. Codziennie wdychamy szkodliwe Drogowcy rozpoczęli prace przy budowie ekspresowej "siódemki" ze Skarżyska-Kamiennej do granicy województwa: Ruszyły prace przy budowie ostatniego odcinka ekspresowej S7 w świętokrzyskiem - od Skarżyska-Kamiennej do granicy 30 listopada rusza sezon na miejskim lodowisku: W czwartek, 30 listopada, oficjalnie zostanie zainaugurowany sezon 2017/2018 na lodowisku miejskim im. M. Filipowskiego. Przejechał 100 km, nie wiedział gdzie jest!: We wtorek policjanci z jędrzejowskiej drogówki pomogli 81-letniemu seniorowi, który nie wiedział gdzie się znajduje. Konwent przeciwko likwidacji RDOŚ: Konwent Starostów województwa świętokrzyskiego mówi stanowcze nie i wyraża zdecydowany sprzeciw wobec propozycji likwidacji przez W kolejnym odcinku programu Eko-Świętokrzyskie, śledzimy dwutlenek węgla w przyrodzie...: Powietrze, którym oddychamy w największym stopniu składa się z azotu i tlenu. Pobierając tlen, wydychamy W sobotę "Koncert z Gwiazdą": W sobotę, 25 listopada o 17.00 w Państwowej Szkole Muzycznej odbędzie się koncert fundacji „Daj O podróżniczej pasji i kolejnych wyzwaniach: O Stowarzyszeniu SALUTEM jest ostatnio głośno za sprawą wyprawy „Scyzoryki wzdłuż Afryki” i równoległej inicjatywy

/>

Powitalny koncert "Gospodarze Gościom"

Powitalny koncert "Gospodarze Gościom"

Młodzieńcza energia, dużo muzyki i tańca. 450 młodych artystów wystąpiło w niedzielny wieczór na kieleckiej Kadzielni w koncercie Gospodarze Gościom. To było powitanie wszystkich uczestników 44. Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej. Śpiew i muzyka rozbrzmiewają w Kielcach już od kilku dni.

Uczestnicy 44. festiwalu harcerskiego przywitali mieszkańców Kielc. W piątek przemaszerowali ulicami stolicy regionu w barwnym korowodzie. Otrzymali symboliczne klucze do bram miasta i tanecznym krokiem przejęli w nim władzę.

W sobotę scena na kieleckiej Kadzielni należała do nich. 450 młodych artystów wystąpiło w powitalnym koncercie Gospodarze Gościom i zaprosili wszystkich do wspólnej zabawy.

-  Przede wszystkim dużą energią i otwartością , która prezentują i swoimi najlepszymi prezentacjami, które przygotowali specjalnie dla uczestników festiwalu i całej kieleckiej publiczności – powiedział Arkadiusz Szostak, dyrektor artystyczny festiwalu.

Koncert pod hasłem „Pompeje” rozpoczął zespół „Efekt” z Brynicy ze spektaklem „Sekrety morza”.

- Cała historia polega na tym, że mała rybka zagubiła się i błądzi w morzu, później odnajdujemy się i historia kończy się szczęśliwie i wszyscy są razem – opowiada Małgorzata Zaława z zespołu „Efekt”.

W 44. Międzynarodowym Harcerskim Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej uczestniczy niemal tysiąc osób. Zespół „Balanga” do Kielc przyjeżdża od dwudziestu lat.

- Nasze pokolenie przejęło tę tradycję i jesteśmy po raz drugi w tym składzie. Sam festiwal jest cudowny, sam występ na Kadzielni jest naprawdę cudownym uczuciem – mówi Kinga Gargas z zespołu „Balanga”.

Niedzielny koncert Gospodarze Gościom oglądało kilka tysięcy widzów. Wśród nich Dorota Pantuła-Ferlejko,  kierownik artystyczny zespołu „Koralik mini” z Przemyśla, na festiwalu jest już po raz 16.

- To jest święto harcerskie, tancerzy, tutaj przede wszystkim mogą poznać nie tylko swoją dziedzinę tak jak my taniec, ale też wspólnotę i wychowanie, bo harcerze to jedna grupa – mówi Dorota Pantuła-Ferlejko,  kierownik artystyczny zespołu „Koralik mini” z Przemyśla.

- Tańczymy chodzimy na warsztaty – mówi Agata Osip z zespołu „Koralik Mini” z Przemyśla.

Te odbywają się w 12 miejscach w mieście i mają przygotować młodych artystów do występu w koncercie finałowym 22 lipca. Wtedy na kieleckiej Kadzielni rozdane zostaną Złote, Srebrne i Brązowe Jodły.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •