Czwarta gala profilaktyki PaT: Po raz czwarty w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku odbyła się gala PaT – u Trzy nowe karetki pogotowia trafią do Kielc i Staszowa: Trzy karetki pogotowia i sześć urządzeń do mechanicznej kompresji klatki piersiowej to sprzęt który zostanie Stypendia dla studentów z Winnicy: Wiceprezydent Kielc Andrzej Sygut wręczył stypendia studentom z Winnicy na rok akademicki 2017/2018. Wsparcie otrzymało Stery powiatowe są w dobrych rękach: Starosta jędrzejowski Edmund Kaczmarek podsumował na naszej antenie trzy lata obecnej kadencji. Ustosunkował się również Musimy współpracować ze sobą: Konwent Starostów województwa świętokrzyskiego obradował w Starachowicach. Starostowie spotykają się na konwentach co pół roku. Stypendia dla studentów z Kartą Polaka: 50 studentów dwóch kieleckich uczelni – Uniwersytetu Jana Kochanowskiego oraz Politechniki Świętokrzyskiej otrzyma stypendia Samorządu Jak chronić się przed smogiem?: Coraz niższe temperatury i rozpoczęcie sezonu grzewczego to jednocześnie pogorszenie stanu powietrza. Codziennie wdychamy szkodliwe Drogowcy rozpoczęli prace przy budowie ekspresowej "siódemki" ze Skarżyska-Kamiennej do granicy województwa: Ruszyły prace przy budowie ostatniego odcinka ekspresowej S7 w świętokrzyskiem - od Skarżyska-Kamiennej do granicy 30 listopada rusza sezon na miejskim lodowisku: W czwartek, 30 listopada, oficjalnie zostanie zainaugurowany sezon 2017/2018 na lodowisku miejskim im. M. Filipowskiego. Przejechał 100 km, nie wiedział gdzie jest!: We wtorek policjanci z jędrzejowskiej drogówki pomogli 81-letniemu seniorowi, który nie wiedział gdzie się znajduje. Konwent przeciwko likwidacji RDOŚ: Konwent Starostów województwa świętokrzyskiego mówi stanowcze nie i wyraża zdecydowany sprzeciw wobec propozycji likwidacji przez W kolejnym odcinku programu Eko-Świętokrzyskie, śledzimy dwutlenek węgla w przyrodzie...: Powietrze, którym oddychamy w największym stopniu składa się z azotu i tlenu. Pobierając tlen, wydychamy W sobotę "Koncert z Gwiazdą": W sobotę, 25 listopada o 17.00 w Państwowej Szkole Muzycznej odbędzie się koncert fundacji „Daj O podróżniczej pasji i kolejnych wyzwaniach: O Stowarzyszeniu SALUTEM jest ostatnio głośno za sprawą wyprawy „Scyzoryki wzdłuż Afryki” i równoległej inicjatywy

/>

Coraz bliżej remontu w kieleckim teatrze. Konkurs architektoniczny rozstrzygnięty

Coraz bliżej remontu w kieleckim teatrze. Konkurs architektoniczny rozstrzygnięty

Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach niebawem zmieni swój wygląd. W poniedziałek odbyła się konferencja prasowa, podczas której ogłoszono wyniki konkursu na opracowanie koncepcji architektonicznej przebudowy, rozbudowy i nadbudowy zabytkowego obiektu. Na razie nie wiadomo jeszcze ile kosztować będą prace remontowe.

 

Kielecki Teatr im. Stefana Żeromskiego to miejsce zabytkowe, które nie wątpliwie potrzebuje remontu. A ten coraz bliżej. W poniedziałek, podczas konferencji prasowej, komisja konkursowa ogłosiła wyniki na opracowanie koncepcji architektonicznych zmian w obiekcie. Wygrał projekt warszawskiej firmy WXCA.

- Pierwszą nagrodę przyznano za najbardziej atrakcyjne architektonicznie i technologicznie rozwiązania. Na szczególne podkreślenie zasługują bardzo dobre rozwiązania funkcjonalne, w tym strefy wejściowej oraz jej powiązania z małą sceną – wyjaśnia Włodzimierz Pedrycz, sędzia konkursowy.

Przygotowania do remontu przyspieszyły dzięki uregulowaniu spraw własnościowych. Dyrektor teatru Michał Kotański docenił pomoc ze strony Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

- Myślę, że tutaj jest wzorcowa współpraca, dzięki czemu udało się w szybkim tempie rozwiązać kwestię własności i dojść do tego momentu, gdzie jesteśmy w tej chwili – mówi Michał Kotański, dyrektor Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach.

Ze zbliżających się prac remontowych zadowolony jest również marszałek województwa świętokrzyskiego, Adam Jarubas.

- Ta praca, która zwyciężyła jest bardzo oryginalna, uwalnia dużą część przestrzeni wewnątrz teatru – tłumaczy Adam Jarubas, marszałek województwa świętokrzyskiego.

Dyrekcja teatru przewiduje, że prace remontowe powinny ruszyć w przyszłym roku. Wciąż nie wiadomo, gdzie w tym okresie odbywać się będą spektakle. Możliwe miejsca to m.in. Wojewódzki Dom Kultury, Targi Kielce czy Kieleckie Centrum Kultury.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •