/>

Kolejny dobry mecz Korony. Tym razem jednak bez bramek

Kolejny dobry mecz Korony. Tym razem jednak bez bramek

Mimo dobrej gry piłkarze Korony Kielce wrócili z Gdyni z jednym punktem. W poniedziałek „żółto-czerwoni” bezbramkowo zremisowali z tamtejszą Arką i po 4. kolejkach Lotto Ekstraklasy zajmują 7. miejsce w ligowej tabeli.

W poniedziałek piłkarze Korony Kielce meczem z Arką Gdynia zamykali 4. kolejkę Lotto Ekstraklasy. Trener Gino Lettieri nie zaskoczył przy wyborze podstawowej jedenastki i skorzystał z tych samych zawodników, którzy od początku zagrali w spotkaniu z Cracovią. Efekt był podobny jak w starciu z „Pasami” - przeciętna pierwsza połowa i bardzo dobre drugie 45 minut. Zabrakło jedynie bramek.

- Pierwsza połowa nie wyglądała najlepiej. Piłka latała w jedną i drugą stronę. Bardziej od piłki nożnej przypominało to siatkówkę – tłumaczy Gino Lettieri, trener Korony Kielce.

Plusem po tym meczu może być dobra gra kieleckiej obrony i łatwość stwarzania sobie sytuacji podbramkowych. Martwi natomiast skuteczność Korony.

- Szkoda, że stwarzamy sobie sporo sytuacji i nie potrafimy ich wykorzystać. Mamy nowych zawodników ofensywnych i wydaje mi się, że to jest tylko kwestia czasu, aż bramki zaczną padać – wyjaśnia defensor Korony, Bartosz Rymaniak.

W czwartek zawodnicy Arki odpadli z europejskich pucharów, tracąc gola w ostanich minutach. W poniedziałkowym meczu z Koroną podopieczni trenera Leszka Ojrzyńskiego nie potrafili zagrozić poważnie pod bramką Zlatana Alomerovicia.

- Arka, poza chaotycznymi wrzutami z autu, nie stworzyła sobie sytuacji z gry i możemy mieć pretensje tylko do siebie, że kolejny raz nie wykorzystujemy sytuacji – wyjaśnia Jakub Żubrowski, pomocnik Korony Kielce.

Kolejne spotkanie Korona rozegra w niedzielę na Kolporter Arenie, gdzie zmierzy się z Jagiellonią Białystok. Początek meczu o godz. 18.00.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •