Czwarta gala profilaktyki PaT: Po raz czwarty w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku odbyła się gala PaT – u Trzy nowe karetki pogotowia trafią do Kielc i Staszowa: Trzy karetki pogotowia i sześć urządzeń do mechanicznej kompresji klatki piersiowej to sprzęt który zostanie Stypendia dla studentów z Winnicy: Wiceprezydent Kielc Andrzej Sygut wręczył stypendia studentom z Winnicy na rok akademicki 2017/2018. Wsparcie otrzymało Stery powiatowe są w dobrych rękach: Starosta jędrzejowski Edmund Kaczmarek podsumował na naszej antenie trzy lata obecnej kadencji. Ustosunkował się również Musimy współpracować ze sobą: Konwent Starostów województwa świętokrzyskiego obradował w Starachowicach. Starostowie spotykają się na konwentach co pół roku. Stypendia dla studentów z Kartą Polaka: 50 studentów dwóch kieleckich uczelni – Uniwersytetu Jana Kochanowskiego oraz Politechniki Świętokrzyskiej otrzyma stypendia Samorządu Jak chronić się przed smogiem?: Coraz niższe temperatury i rozpoczęcie sezonu grzewczego to jednocześnie pogorszenie stanu powietrza. Codziennie wdychamy szkodliwe Drogowcy rozpoczęli prace przy budowie ekspresowej "siódemki" ze Skarżyska-Kamiennej do granicy województwa: Ruszyły prace przy budowie ostatniego odcinka ekspresowej S7 w świętokrzyskiem - od Skarżyska-Kamiennej do granicy 30 listopada rusza sezon na miejskim lodowisku: W czwartek, 30 listopada, oficjalnie zostanie zainaugurowany sezon 2017/2018 na lodowisku miejskim im. M. Filipowskiego. Przejechał 100 km, nie wiedział gdzie jest!: We wtorek policjanci z jędrzejowskiej drogówki pomogli 81-letniemu seniorowi, który nie wiedział gdzie się znajduje. Konwent przeciwko likwidacji RDOŚ: Konwent Starostów województwa świętokrzyskiego mówi stanowcze nie i wyraża zdecydowany sprzeciw wobec propozycji likwidacji przez W kolejnym odcinku programu Eko-Świętokrzyskie, śledzimy dwutlenek węgla w przyrodzie...: Powietrze, którym oddychamy w największym stopniu składa się z azotu i tlenu. Pobierając tlen, wydychamy W sobotę "Koncert z Gwiazdą": W sobotę, 25 listopada o 17.00 w Państwowej Szkole Muzycznej odbędzie się koncert fundacji „Daj O podróżniczej pasji i kolejnych wyzwaniach: O Stowarzyszeniu SALUTEM jest ostatnio głośno za sprawą wyprawy „Scyzoryki wzdłuż Afryki” i równoległej inicjatywy

/>

Internetowe mapy w służbie świętokrzyskiej policji

Internetowe mapy w służbie świętokrzyskiej policji

Świętokrzyscy policjanci będą współpracować przy tworzeniu Systemu Informacji Przestrzennej województwa, a także korzystać z jego zasobów podczas codziennej służby.  Bazy danych mogą być wykorzystywane podczas poszukiwań zaginionych czy wyznaczaniu objazdów.

System Informacji Przestrzennej województwa świętokrzyskiego umożliwia zbieranie, przetwarzanie, przygotowywanie oraz udostępnianie danych o obiektach z uwzględnieniem ich lokalizacji na mapie. Informacje przekazują między innymi samorządy, straż pożarna czy Lasy Państwowe. Internetowa platforma  jest  stale modyfikowana i zyskuje kolejnych partnerów.

- Dzisiaj jest to już takie unikalne narzędzie, gdzie z bardzo dużą precyzją można określić lokalizację w danym miejscu rozmaitych zasobów przyrodniczych, przestrzennych, komunikacyjnych, dlatego zapraszamy kolejne instytucje do współpracy, aby służyć mieszkańcom i instytucjom – powiedział Adam Jarubas, marszałek województwa świętokrzyskiego

Komendant wojewódzki policji w Kielcach i marszałek województwa podpisali porozumienie o współpracy i wykorzystaniu nowoczesnej bazy danych. Dopiero sprawdzamy możliwości tego systemu – mówi inspektor Dariusz Augustyniak, komendant świętokrzyski policji w Kielcach.

- Będzie taki moment do przeprowadzenia rozmów i zastanowienia jakie dane możemy zamieścić w SIPie, ale na pewno to czy system dysponuje policjanci będą mogli wykorzystać w codziennej pracy - inspektor Dariusz Augustyniak, komendant świętokrzyski policji w Kielcach.

- System będzie wspomagać policję w zakresie działań prowadzonych z wykorzystaniem map – mówi Piotr Czarnecki, Biuro Społeczeństwa Informacyjnego

System internetowych map może być wykorzystywany podczas poszukiwań zaginionych, wyznaczania objazdów czy tereny objętego zagrożeniem.  Nie tylko służby mogą korzystać z informacji zawartych w systemie. Każdy mieszkaniec  regionu może na przykład sprawdzić jaki jest plan zagospodarowania przestrzennego  gminy, a także uzyskać różne informacje na temat swojej nieruchomości.

- Również może znaleźć informacje gdzie mógłby zlokalizować swój budynek usługowy, ale również czy do jego działki doprowadzony jest gazociąg czy kanalizacja, co może mieć wpływ na wycenę działki - mówi Piotr Czarnecki, Biuro Społeczeństwa Informacyjnego

System Informacji Przestrzennej województwa świętokrzyskiego służy również wymianie informacji pomiędzy wojewodą świętokrzyskim i samorządami w zakresie bezpieczeństwa, zarządzania kryzysowego, ochrony ludności i ratownictwa medycznego. Platforma powstała w ramach projektu e-świetokrzyskie, współfinansowanego przez Unię Europejską.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •