/>

Pielgrzymi wkroczyli do Kielc

Pielgrzymi wkroczyli do Kielc

Wyruszyli z Wiślicy, we wtorek dotarli do Kielc. Pielgrzymi z diecezji kieleckiej po raz 36 idą na Jasną Górę. Tegoroczne hasło to:" Idźcie i głoście. Z Maryją niesiemy światu Chrystusa". Pątnicy mają do pokonania prawie 200 kilometrów, 13 sierpnia dotrą do Częstochowy.


    - W tym roku opieramy się na objawieniach mamy praktycznie każdego dnia rozważanie , które obracają się wokół objawień Maryjnych z każdego kontynentu. Do każdego dnia mamy przyporządkowane konkretne objawienie. Wokół tego mamy konkretne rozważania ,modlitwy. Budujemy warstwę duchową - tłumaczy Mateusz Żelazny rzecznik prasowy pielgrzymki.


Przed nimi niemal 200 kilometrów w upale i deszczu. Każdy niesie swoją intencję, o boże błogosławieństwo, o zdrowie dla siebie i swoich najbliższych.
Każdy może liczyć na wsparcie mieszkańców miejscowości przez które wędrują. Dostają nocleg i ciepły posiłek.  


    - Przez 70 % pielgrzymki idziemy w granicach naszej diecezji , dopiero po Koniecpolu mijamy tą granicę. Tutaj zaczyna się problem . Ten ostatni nocleg jest pod namiotami w Mstowie gdzie panują spartańskie warunki. Gdy pogoda pozwoli z kąpieli będziemy mogli skorzystać w Warcie- informuje Mateusz Żelazny rzecznik prasowy pielgrzymki.


 Pielgrzymi podzieleni są na 13 grup, 14 to grupa duchowa. W modlitwie może dołączyć do niej może każdy kto nie jest w stanie iść do Częstochowy.  Każda grupa ma swojego przewodnika który towarzyszy im na szlaku. Na bezpieczeństwem czuwają służby porządkowe


    - Wszyscy spotykamy się i rozmawiamy ze sobą na temat organizacji i bezpieczeństwa podczas pielgrzymki. To nie tylko kierowanie ruchem drogowym ale pilnowanie pielgrzymów  oraz ich osobistych rzeczy podczas nocy. Szkolenia odbywaliśmy w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. Apelujemy aby kierowcy stosowali się do naszych poleceń - mówi ks. Mariusz Kwaśniewski, szef służb porządkowych


 Na Jasną Górę pątnicy dotrą 13 sierpnia. W środę wyruszą z Kielc, a kolejny postój mają dopiero we Włoszczowie. W 36. pielgrzymce diecezji kieleckiej wędruje ponad tysiąc osób.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •