Ruszyła pierwsza kolejka III Masłowskiej Ligi Futsalu: Rozpoczęła się III edycja Masłowskiej Ligi Futsalu. W zawodach bierze udział 14 drużyn z gminy "Zostań świętym Mikołajem": 18 listopada, w sobotę, w patio Miejskiego Centrum Kultury o 18.00 odbyła się kolejna edycja Tragiczny pożar w Woli Szczygiełkowej. Nie żyje 74-letnia kobieta: Pożar wybuchł po godzinie 2 w nocy z soboty na niedzielę. Parterowy drewniany dom podzielony 23. Festiwal Form Dokumentalnych NURT 2017 już 21 listopada: Już od 21 listopada Kielce będą stolicą polskiego filmu dokumentalnego - zobaczymy 41 najciekawszych produkcji Kierowca, który wjechał w przystanek usłyszał zarzuty i został tymczasowo aresztowany: Nawet 18 lat więzienia może grozić 52-letniemu Piotrowi C., który w środę po południu wjechał Plener fotograficzny Moje miejsce / Wspólna przestrzeń: W Wiśnówce odbył się plener fotograficzny  Moje miejsce / Wspólna przestrzeń.   Organizatorem wydarzenia była grupa Szpital Wojewódzki rozbłysł na fioletowo dla małych wojowników: W geście solidarności z wcześniakami, Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach, 17 listopada, w Światowym Dniu Kierowca, który wjechał w przystanek usłyszał zarzuty i został tymczasowo aresztowany: Nawet 18 lat więzienia może grozić 52-letniemu Piotrowi C., który w środę po południu wjechał "Talenty Świętokrzyskie" wręczone po raz 18.: W tym roku "Talenty Świętokrzyskie" otrzymały 32 osoby i jeden zespół. Dodatkowo, przyznano 11 wyróżnień. Zmiany w kieleckim Programie profilaktyki zakażeń pneumokokowych: 2,5 mln zł wydają rocznie Kielce na profilaktykę zdrowotną. Duża część tej kwoty wydawana jest Co PiS zrobił dla świętokrzyskiego? Wojewoda podsumowuje: 131 tys. dzieci z województwa świętokrzyskiego zostało objętych programem Rodzina 500+. Na realizację tych środków, Policjanci rozbili grupę przestępczą wyłudzającą pieniądze: Nawet 600 tysięcy złotych mogła wyłudzić zorganizowana grupa przestępcza, która na terenie województw świętokrzyskiego i Przed nami jeszcze wiele inwestycji: Bożena Szczypiór wójt gminy Wodzisław była kolejnym gościem naszej stacji, z którym spróbowaliśmy podsumować działania Kilka inwestycji powiatowych i miejskich z szansą na dofinansowanie: Kilka inwestycji miejskich i powiatowych znalazło się na wstępnej liście rankingowej wniosków o dofinansowanie zatwierdzonej „Rozwiń firmę z Wojewódzkim Urzędem Pracy”: „Rozwiń firmę z Wojewódzkim Urzędem Pracy”. Pod taką nazwą odbędzie się Forum Konferencyjne 22 listopada.

/>

Udane pożegnanie kieleckiego UFO

Udane pożegnanie kieleckiego UFO

Kielecki dworzec PKS zmieni wkrótce swoje oblicze. Zanim jednak do tego dojdzie, obiekt należało w godny sposób pożegnać. Dwudniową imprezę można, bez wątpienia, uznać za udaną.

Kielecki dworzec PKS to jeden z najbardziej charakterystycznych budynków w stolicy województwa świętokrzyskiego. Według fanów teorii spiskowych, tak naprawdę to statek kosmiczny, który osiadł w sąsiedztwie ulicy Czarnowskiej.

Koncepcja budowy dworca narodziła się w latach 70. Autorami projektu byli Edward Modrzejewski, Jerzy Radkiewicz i Mieczysław Kubala. Docelowo miał on obsługiwać dziennie 24 tys. pasażerów. Budowa rozpoczęła się w 1975 roku, ale trwała aż 9 lat.

W ciągu najbliższych miesięcy ruszyć mają prace remontowe na dworcu. Wkrótce ma tu powstać nowoczesne centrum komunikacyjne. Zanim jednak do tego dojdzie, kieleckie ufo należało pożegnać. W piątek i sobotę zorganizowano więc nietypową imprezę. Pierwszego dnia królowała muzyka – zagrała m.in. Kasia Kowalska.

Dawne dyspozytornie, pokoje ochrony i inne zakamarki dworca PKS można było zwiedzić w sobotę. Zapisy na tę nietypową wycieczkę zakończyły się już chwilę po ich rozpoczęciu. Na dworcowej hali zaś nie brakowało innych atrakcji. Strefa gier retro, torby ze specjalną grafiką czy zdjęcie z UFO na specjalnej ściance – to tylko kilka z nich.

- Przychodzą ludzie w różnym wieku, zarówno młodzi jak i starsi, którzy pamiętają początki - mówiła Agata Wojda, współorganizatorka wydarzenia.

Organizatorzy przygotowali również wystawę poświęconą dziejom dworca, a także prezentację nowego projektu. Odwiedzającym nowa odsłona kieleckiego UFO bardzo się podobała.

Remont dworca PKS ma się zakończyć w ciągu dwóch najbliższych lat.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •