Ruszyła pierwsza kolejka III Masłowskiej Ligi Futsalu: Rozpoczęła się III edycja Masłowskiej Ligi Futsalu. W zawodach bierze udział 14 drużyn z gminy "Zostań świętym Mikołajem": 18 listopada, w sobotę, w patio Miejskiego Centrum Kultury o 18.00 odbyła się kolejna edycja Tragiczny pożar w Woli Szczygiełkowej. Nie żyje 74-letnia kobieta: Pożar wybuchł po godzinie 2 w nocy z soboty na niedzielę. Parterowy drewniany dom podzielony 23. Festiwal Form Dokumentalnych NURT 2017 już 21 listopada: Już od 21 listopada Kielce będą stolicą polskiego filmu dokumentalnego - zobaczymy 41 najciekawszych produkcji Kierowca, który wjechał w przystanek usłyszał zarzuty i został tymczasowo aresztowany: Nawet 18 lat więzienia może grozić 52-letniemu Piotrowi C., który w środę po południu wjechał Plener fotograficzny Moje miejsce / Wspólna przestrzeń: W Wiśnówce odbył się plener fotograficzny  Moje miejsce / Wspólna przestrzeń.   Organizatorem wydarzenia była grupa Szpital Wojewódzki rozbłysł na fioletowo dla małych wojowników: W geście solidarności z wcześniakami, Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach, 17 listopada, w Światowym Dniu Kierowca, który wjechał w przystanek usłyszał zarzuty i został tymczasowo aresztowany: Nawet 18 lat więzienia może grozić 52-letniemu Piotrowi C., który w środę po południu wjechał "Talenty Świętokrzyskie" wręczone po raz 18.: W tym roku "Talenty Świętokrzyskie" otrzymały 32 osoby i jeden zespół. Dodatkowo, przyznano 11 wyróżnień. Zmiany w kieleckim Programie profilaktyki zakażeń pneumokokowych: 2,5 mln zł wydają rocznie Kielce na profilaktykę zdrowotną. Duża część tej kwoty wydawana jest Co PiS zrobił dla świętokrzyskiego? Wojewoda podsumowuje: 131 tys. dzieci z województwa świętokrzyskiego zostało objętych programem Rodzina 500+. Na realizację tych środków, Policjanci rozbili grupę przestępczą wyłudzającą pieniądze: Nawet 600 tysięcy złotych mogła wyłudzić zorganizowana grupa przestępcza, która na terenie województw świętokrzyskiego i Przed nami jeszcze wiele inwestycji: Bożena Szczypiór wójt gminy Wodzisław była kolejnym gościem naszej stacji, z którym spróbowaliśmy podsumować działania Kilka inwestycji powiatowych i miejskich z szansą na dofinansowanie: Kilka inwestycji miejskich i powiatowych znalazło się na wstępnej liście rankingowej wniosków o dofinansowanie zatwierdzonej „Rozwiń firmę z Wojewódzkim Urzędem Pracy”: „Rozwiń firmę z Wojewódzkim Urzędem Pracy”. Pod taką nazwą odbędzie się Forum Konferencyjne 22 listopada.

/>

W Kielcach uczczono pamięć ofiar zamachów w Nowym Jorku

W Kielcach uczczono pamięć ofiar zamachów w Nowym Jorku

Delegacje władz państwowych, samorządowych, a także sił zbrojnych, służb mundurowych i organizacji złożyły kwiaty przy pomniku Homo Homini. 16 lat temu w serii ataków m.in. na wieże World Trade Center zginęło blisko 3 000 osób.

 
Manchester, Berlin, Londyn czy Bruksela. Wszędzie tam w zamachach ginęli niewinni ludzie. Niestety na pomniku Homo Homini wciąż przybywa tabliczek z nazwami miejsc ataków terrorystycznych. Kiedy 11 września 2001 roku w wieże World Trade Center uderzyły dwa samoloty - świat wstrzymał oddech.


- Kielce pamiętają


Za tę pamięć dziękował Walter Braunohler  konsul generalny Stanów Zjednoczonych w Krakowie. Podkreślił, że oba nasze kraje łączy walka z terroryzmem i niestety ta walka trwa.


- Będziemy dalej wspólnie pracować nad ochroną naszych obywateli i naszych wspólnych wartości – powiedział Walter Braunohler  konsul generalny Stanów Zjednoczonych w Krakowie.


Żeby 11 września nigdy się nie powtórzył. Podczas uroczystości w 16 rocznicę ataków terrorystycznych w Stanach Zjednoczonych kieleccy strażacy i policjanci uczcili pamięć kolegów, którzy zginęli pod gruzami bliźniaczych wież w Nowym Jorku. Przy pomniku Homo Homini złożono kwiaty i zapalono znicze.
Delegacje władz państwowych, samorządowych, a także sił zbrojnych, służb mundurowych i organizacji oddały hołd ofiarom.


 - Ci, którzy zginęli zasłużyli na taką pamięć, żeby ta śmierć nie była bezsensowna. Po to żeby chronić nas samych i przyszłe pokolenia przed ta wojna światową, która się dzieje, musimy o tym mówić – powiedział Wojciech Lubawski, prezydent Kielc.


 11 września był prawdziwym szokiem. Uderzenie w Stany Zjednoczone wywołało strach i niepewność. To wydarzenie przepełniło czarę goryczy związaną z terroryzmem na świecie.   Niestety wciąż opłakujemy jego ofiary  – podkreślił senator Krzysztof Słoń.


- To jest tragiczne w historii naszej cywilizacji w historii ludzkości, że jeden naród występuje przeciwko drugiemu prowadząc wojnę terrorystyczną, mam jednak nadzieję, że świat zachodni obroni się – dodał Krzysztof Słoń senator PiS.


W serii ataków z 11 września 2001 roku w Stanach Zjednoczonych zginęło prawie trzy tysiące osób z 90 krajów. Cały świat stanął wtedy do walki z terroryzmem. Pomnik Homo Homini w Kielcach został odsłonięty w 2006 roku,  jest pierwszym w Europie upamiętniającym zamach na World Trade Center.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •