Ruszyła pierwsza kolejka III Masłowskiej Ligi Futsalu: Rozpoczęła się III edycja Masłowskiej Ligi Futsalu. W zawodach bierze udział 14 drużyn z gminy "Zostań świętym Mikołajem": 18 listopada, w sobotę, w patio Miejskiego Centrum Kultury o 18.00 odbyła się kolejna edycja Tragiczny pożar w Woli Szczygiełkowej. Nie żyje 74-letnia kobieta: Pożar wybuchł po godzinie 2 w nocy z soboty na niedzielę. Parterowy drewniany dom podzielony 23. Festiwal Form Dokumentalnych NURT 2017 już 21 listopada: Już od 21 listopada Kielce będą stolicą polskiego filmu dokumentalnego - zobaczymy 41 najciekawszych produkcji Kierowca, który wjechał w przystanek usłyszał zarzuty i został tymczasowo aresztowany: Nawet 18 lat więzienia może grozić 52-letniemu Piotrowi C., który w środę po południu wjechał Plener fotograficzny Moje miejsce / Wspólna przestrzeń: W Wiśnówce odbył się plener fotograficzny  Moje miejsce / Wspólna przestrzeń.   Organizatorem wydarzenia była grupa Szpital Wojewódzki rozbłysł na fioletowo dla małych wojowników: W geście solidarności z wcześniakami, Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach, 17 listopada, w Światowym Dniu Kierowca, który wjechał w przystanek usłyszał zarzuty i został tymczasowo aresztowany: Nawet 18 lat więzienia może grozić 52-letniemu Piotrowi C., który w środę po południu wjechał "Talenty Świętokrzyskie" wręczone po raz 18.: W tym roku "Talenty Świętokrzyskie" otrzymały 32 osoby i jeden zespół. Dodatkowo, przyznano 11 wyróżnień. Zmiany w kieleckim Programie profilaktyki zakażeń pneumokokowych: 2,5 mln zł wydają rocznie Kielce na profilaktykę zdrowotną. Duża część tej kwoty wydawana jest Co PiS zrobił dla świętokrzyskiego? Wojewoda podsumowuje: 131 tys. dzieci z województwa świętokrzyskiego zostało objętych programem Rodzina 500+. Na realizację tych środków, Policjanci rozbili grupę przestępczą wyłudzającą pieniądze: Nawet 600 tysięcy złotych mogła wyłudzić zorganizowana grupa przestępcza, która na terenie województw świętokrzyskiego i Przed nami jeszcze wiele inwestycji: Bożena Szczypiór wójt gminy Wodzisław była kolejnym gościem naszej stacji, z którym spróbowaliśmy podsumować działania Kilka inwestycji powiatowych i miejskich z szansą na dofinansowanie: Kilka inwestycji miejskich i powiatowych znalazło się na wstępnej liście rankingowej wniosków o dofinansowanie zatwierdzonej „Rozwiń firmę z Wojewódzkim Urzędem Pracy”: „Rozwiń firmę z Wojewódzkim Urzędem Pracy”. Pod taką nazwą odbędzie się Forum Konferencyjne 22 listopada.

/>

Remont schroniska w Dyminach wciąż pod znakiem zapytania

Remont schroniska w Dyminach wciąż pod znakiem zapytania

Na remont schroniska w Dyminach wciąż brakuje pieniędzy. W poniedziałek podczas posiedzenia Komisji Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska, kieleccy radni dyskutowali o zwiększeniu kwoty potrzebnej na przebudowę placówki.

Do przetargu przystąpiła tylko jedna firma - Sell-Bud Inwest, której oferta przewyższa kwotę zarezerwowaną przez urzędników, o prawie milion sto tysięcy złotych.

Ryszard Muciek – dyrektor Wydziału Usług Komunalnych i Zarządzania Środowieskiem, Urząd Miasta w Kielcach.

- Musieliśmy dołożyć całą sieć kanalizacyjną bo rozwiązanie które zakładaliśmy pierwotnie nie dało się zrealizować. To podrożyło znacznie koszty inwestycji bo będziemy musieli budować około 250 metrów kkanalizacji specjalnie do tego obiektu.

O tym czy miasto dołoży brakujące pieniądze, dowiemy się prawdopodobnie już w czwartek podczas najbliższego posiedzenia rady miasta. Wszystko jednak wskazuje na to że decyzja będzie pozytywna.

Krzysztof Adamczyk - Komisja Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Rady Miasta Kielce
- stan techniczny jest opłakany to nie podlega dyskusji że powinniśmy przekazać środki, tu trzeba naprawdę szybko przystąpić to przetargu do budowy tego schroniska bo warunki są słabe. Jestem tu pierwszy raz, obejrzałem wszystko, jest to słabe więc absolutnie pełne wsparcie co do budowy, dobrze to przeliczmy zróbmy dobry kompleksowy remont.

Schronisko w Dyminach istnieje od 40 lat i do tej pory nie doczekało się kompleksowego remontu. Projekt dla tej inwestycji był gotowy już dwa lata temu, ale na realizację zabrakło pieniędzy.

Robert Moskwa – kierownik schroniska w Dyminach.
- Ja liczyłem dwa lata temu ale naprawdę cieszę się że to jest realizowane bo kielczanie na to od lat czekają , że w końcu ta czarna dziura na mapie Polski zacznie inaczej funkcjonować

Co do funkcjonowania schroniska w Dyminach wiele uwag ma pracownica placówki Wirginia Panas którą dopuszczono do głosu podczas poniedziałkowego posiedzenia komisji Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska.

Wirginia Panas – pracownica schroniska w Dyminach.
Psom była dawana stara karma przeterminowana, przed każdą kontrolą która była zapowiedziana zresztą, karma była segregowana w magazynie wrzucana na samochód iveco i wyworzono po czym po przejściu kontroli karma była przyworzona z powtorem. Przyworzone było zimą śmierdzące mięso śmietany i hermetycznie pakowane mięso gdzie widać było pleśń.

Schronisko systematycznie kontrolują urzędnicy i powiatowy lekarz weterynarii – do tej pory raporty z kontroli nie potwierdziły zarzutów.

Robert Moskwa – kierownik schroniska w Dyminach.
Mamy przeterminowaną karmę, jest odłożona utylizowana nie jest tego dużo jest firma która przyjeżdza zabiera nam karmę jest to odkładane, jest napisane że mają tego nie ruszać, mięso jest na bieżąco wydawane, a jeżeli tego to jest też wyrzucane.

Mimo zapewnień dyrekcji schroniska o prawidłowym funkcjonowaniu placówki i właściwym żywieniu podopiecznych, kieleccy radni zamierzają przyjżeć się sprawie.

Krzysztof Adamczyk - Komisja Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Rady Miasta Kielce

musimy się jako komisja sprawie przypatrzeć, oczekuje że pani złoży pełną dokumentację informacje z którymi się zapoznamy i na podstawie tego sobie jakieś zdanie wyrobimy. Kontrole są regularnie i są w porządku do tego nie możemy mieć zastrzeżeń te sprawę warto poznać są tu pracownicy byli którzy znają tę sprawę od wewnątrz więc taka informacja na pewno nam się przyda i wtedy będziemy mogli wyrobić sobie opinię.

Sprawa ewentualnych nieprawidłowości w zarządzeniu placówką nie będzie miała wpływu na decyzję radnych w sprawie dofinansowania remontu schroniska.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •