Ruszyła pierwsza kolejka III Masłowskiej Ligi Futsalu: Rozpoczęła się III edycja Masłowskiej Ligi Futsalu. W zawodach bierze udział 14 drużyn z gminy "Zostań świętym Mikołajem": 18 listopada, w sobotę, w patio Miejskiego Centrum Kultury o 18.00 odbyła się kolejna edycja Tragiczny pożar w Woli Szczygiełkowej. Nie żyje 74-letnia kobieta: Pożar wybuchł po godzinie 2 w nocy z soboty na niedzielę. Parterowy drewniany dom podzielony 23. Festiwal Form Dokumentalnych NURT 2017 już 21 listopada: Już od 21 listopada Kielce będą stolicą polskiego filmu dokumentalnego - zobaczymy 41 najciekawszych produkcji Kierowca, który wjechał w przystanek usłyszał zarzuty i został tymczasowo aresztowany: Nawet 18 lat więzienia może grozić 52-letniemu Piotrowi C., który w środę po południu wjechał Plener fotograficzny Moje miejsce / Wspólna przestrzeń: W Wiśnówce odbył się plener fotograficzny  Moje miejsce / Wspólna przestrzeń.   Organizatorem wydarzenia była grupa Szpital Wojewódzki rozbłysł na fioletowo dla małych wojowników: W geście solidarności z wcześniakami, Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach, 17 listopada, w Światowym Dniu Kierowca, który wjechał w przystanek usłyszał zarzuty i został tymczasowo aresztowany: Nawet 18 lat więzienia może grozić 52-letniemu Piotrowi C., który w środę po południu wjechał "Talenty Świętokrzyskie" wręczone po raz 18.: W tym roku "Talenty Świętokrzyskie" otrzymały 32 osoby i jeden zespół. Dodatkowo, przyznano 11 wyróżnień. Zmiany w kieleckim Programie profilaktyki zakażeń pneumokokowych: 2,5 mln zł wydają rocznie Kielce na profilaktykę zdrowotną. Duża część tej kwoty wydawana jest Co PiS zrobił dla świętokrzyskiego? Wojewoda podsumowuje: 131 tys. dzieci z województwa świętokrzyskiego zostało objętych programem Rodzina 500+. Na realizację tych środków, Policjanci rozbili grupę przestępczą wyłudzającą pieniądze: Nawet 600 tysięcy złotych mogła wyłudzić zorganizowana grupa przestępcza, która na terenie województw świętokrzyskiego i Przed nami jeszcze wiele inwestycji: Bożena Szczypiór wójt gminy Wodzisław była kolejnym gościem naszej stacji, z którym spróbowaliśmy podsumować działania Kilka inwestycji powiatowych i miejskich z szansą na dofinansowanie: Kilka inwestycji miejskich i powiatowych znalazło się na wstępnej liście rankingowej wniosków o dofinansowanie zatwierdzonej „Rozwiń firmę z Wojewódzkim Urzędem Pracy”: „Rozwiń firmę z Wojewódzkim Urzędem Pracy”. Pod taką nazwą odbędzie się Forum Konferencyjne 22 listopada.

/>

Kontrowersje wokół nauczania specjalnego

Kontrowersje wokół nauczania specjalnego

Sprawie poświęcono specjalną konferencję prasową Wicewojewody i Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty.

Andrzej Bętkowski - Wicewojewoda Świętokrzyski
- Pewien niepokój chcemy rozwiać, dlatego informujemy o tym jakie nowe zmiany w kształceniu dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych będą obowiązywały w tym roku.

Zmiany o których informują urzednicy w całym kraju, mają dotyczyć między innymi tego że dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, będą nauczane w domach tylko wówczas gdy ich stan zdrowia nie pozwoli na naukę w szkole.

Kazimierz Mądzik – Świętokrzyski Kurator Oświaty
- To jest chyba nie do końca dobrze czytane rozporządzenie bo zapis pierwszy mówi o tym że uczeń chory ma nauczanie indywidualne w domu ale dalej jest napisane że tylko zdrowie na to pozwoli i warunki, i w porozumieniu z lekarzem, rodzicem należy dążyć do tego żeby jak największa część zajęć odbywała się w szkole z równieśnikami i żeby to dziecko nie było wykluczone.

Zmiany w kształceniu specjalnym dotyczą także placówek psychologiczno - pedagogicznych, które teraz będą mogły wystawiać zaświadczenie o konieczności nauczania w domu.

Kazimierz Mądzik – Świętokrzyski Kurator Oświaty
- Orzeczenia o konieczności nauczania indywidualnego może wystawiać Publiczna Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna, nie może tego zrobić prywatna placówka. Tak jest już od kwietnia ale dopiero teraz te orzeczenia są wystawiane.

Subwencja oświatowa czyli pieniądze przydzielane szkole w przypadku ucznia z autyzmem czy niepełnosprawnościami wynosi rocznie ponad 50 tysięcy złotych. Dla dziecka zdrowego jest to kwota nieco ponad 5 tysięcy.

 

 

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •