Ruszyła pierwsza kolejka III Masłowskiej Ligi Futsalu: Rozpoczęła się III edycja Masłowskiej Ligi Futsalu. W zawodach bierze udział 14 drużyn z gminy "Zostań świętym Mikołajem": 18 listopada, w sobotę, w patio Miejskiego Centrum Kultury o 18.00 odbyła się kolejna edycja Tragiczny pożar w Woli Szczygiełkowej. Nie żyje 74-letnia kobieta: Pożar wybuchł po godzinie 2 w nocy z soboty na niedzielę. Parterowy drewniany dom podzielony 23. Festiwal Form Dokumentalnych NURT 2017 już 21 listopada: Już od 21 listopada Kielce będą stolicą polskiego filmu dokumentalnego - zobaczymy 41 najciekawszych produkcji Kierowca, który wjechał w przystanek usłyszał zarzuty i został tymczasowo aresztowany: Nawet 18 lat więzienia może grozić 52-letniemu Piotrowi C., który w środę po południu wjechał Plener fotograficzny Moje miejsce / Wspólna przestrzeń: W Wiśnówce odbył się plener fotograficzny  Moje miejsce / Wspólna przestrzeń.   Organizatorem wydarzenia była grupa Szpital Wojewódzki rozbłysł na fioletowo dla małych wojowników: W geście solidarności z wcześniakami, Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach, 17 listopada, w Światowym Dniu Kierowca, który wjechał w przystanek usłyszał zarzuty i został tymczasowo aresztowany: Nawet 18 lat więzienia może grozić 52-letniemu Piotrowi C., który w środę po południu wjechał "Talenty Świętokrzyskie" wręczone po raz 18.: W tym roku "Talenty Świętokrzyskie" otrzymały 32 osoby i jeden zespół. Dodatkowo, przyznano 11 wyróżnień. Zmiany w kieleckim Programie profilaktyki zakażeń pneumokokowych: 2,5 mln zł wydają rocznie Kielce na profilaktykę zdrowotną. Duża część tej kwoty wydawana jest Co PiS zrobił dla świętokrzyskiego? Wojewoda podsumowuje: 131 tys. dzieci z województwa świętokrzyskiego zostało objętych programem Rodzina 500+. Na realizację tych środków, Policjanci rozbili grupę przestępczą wyłudzającą pieniądze: Nawet 600 tysięcy złotych mogła wyłudzić zorganizowana grupa przestępcza, która na terenie województw świętokrzyskiego i Przed nami jeszcze wiele inwestycji: Bożena Szczypiór wójt gminy Wodzisław była kolejnym gościem naszej stacji, z którym spróbowaliśmy podsumować działania Kilka inwestycji powiatowych i miejskich z szansą na dofinansowanie: Kilka inwestycji miejskich i powiatowych znalazło się na wstępnej liście rankingowej wniosków o dofinansowanie zatwierdzonej „Rozwiń firmę z Wojewódzkim Urzędem Pracy”: „Rozwiń firmę z Wojewódzkim Urzędem Pracy”. Pod taką nazwą odbędzie się Forum Konferencyjne 22 listopada.

/>

Szkolenia dla bezrobotnych i pieniądze na start w biznesie

Szkolenia dla bezrobotnych i pieniądze na start w biznesie

Miejski Urząd Pracy w Kielcach zaprasza osoby bezrobotne zamieszkałe na terenie Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego do udziału w szkoleniach i do składania wniosków o pieniądze na podjęcie działalności gospodarczej.


Niepracujący mieszkańcy Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego mogą wziąć udział w szkoleniach:
•    Spawanie metodami MAG i TIG,
•    Kucharz-kelner,
•    Prawo jazdy kategorii C, C+E,
•    Opiekunka.
Osoby te będą też mogły starać się o dotację na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. Środki, w wysokości 24 000 złotych, będzie można otrzymać, a zatem również otworzyć swój biznes, już w październiku bieżącego roku.
Aby móc skorzystać z tych form wsparcia należy przystąpić do projektu „Idealny Pakiet”, którego uczestnikami mogą być osoby bezrobotne lub bierne zawodowo, które ukończyły już 30 rok życia, zamieszkałe na terenie Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego, będące w szczególnej sytuacji na rynku pracy, czyli należące do co najmniej jednej z poniższych grup:
•    osoby po 50 roku życia ,
•    kobiety,
•    osoby z niepełnosprawnościami,
•    osoby długotrwale bezrobotne,
•    osoby z niskimi kwalifikacjami ( wykształcenie gimnazjalne i poniżej),
•    osoby sprawujące opiekę nad osoba zależną,
•    osoby powracające na rynek pracy po zakończonym okresie sprawowania opieki.
Projekt „Idealny Pakiet” został dofinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Szczegółowe informacje można uzyskać: na stronie internetowej MUP

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •