Ruszyła pierwsza kolejka III Masłowskiej Ligi Futsalu: Rozpoczęła się III edycja Masłowskiej Ligi Futsalu. W zawodach bierze udział 14 drużyn z gminy "Zostań świętym Mikołajem": 18 listopada, w sobotę, w patio Miejskiego Centrum Kultury o 18.00 odbyła się kolejna edycja Tragiczny pożar w Woli Szczygiełkowej. Nie żyje 74-letnia kobieta: Pożar wybuchł po godzinie 2 w nocy z soboty na niedzielę. Parterowy drewniany dom podzielony 23. Festiwal Form Dokumentalnych NURT 2017 już 21 listopada: Już od 21 listopada Kielce będą stolicą polskiego filmu dokumentalnego - zobaczymy 41 najciekawszych produkcji Kierowca, który wjechał w przystanek usłyszał zarzuty i został tymczasowo aresztowany: Nawet 18 lat więzienia może grozić 52-letniemu Piotrowi C., który w środę po południu wjechał Plener fotograficzny Moje miejsce / Wspólna przestrzeń: W Wiśnówce odbył się plener fotograficzny  Moje miejsce / Wspólna przestrzeń.   Organizatorem wydarzenia była grupa Szpital Wojewódzki rozbłysł na fioletowo dla małych wojowników: W geście solidarności z wcześniakami, Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach, 17 listopada, w Światowym Dniu Kierowca, który wjechał w przystanek usłyszał zarzuty i został tymczasowo aresztowany: Nawet 18 lat więzienia może grozić 52-letniemu Piotrowi C., który w środę po południu wjechał "Talenty Świętokrzyskie" wręczone po raz 18.: W tym roku "Talenty Świętokrzyskie" otrzymały 32 osoby i jeden zespół. Dodatkowo, przyznano 11 wyróżnień. Zmiany w kieleckim Programie profilaktyki zakażeń pneumokokowych: 2,5 mln zł wydają rocznie Kielce na profilaktykę zdrowotną. Duża część tej kwoty wydawana jest Co PiS zrobił dla świętokrzyskiego? Wojewoda podsumowuje: 131 tys. dzieci z województwa świętokrzyskiego zostało objętych programem Rodzina 500+. Na realizację tych środków, Policjanci rozbili grupę przestępczą wyłudzającą pieniądze: Nawet 600 tysięcy złotych mogła wyłudzić zorganizowana grupa przestępcza, która na terenie województw świętokrzyskiego i Przed nami jeszcze wiele inwestycji: Bożena Szczypiór wójt gminy Wodzisław była kolejnym gościem naszej stacji, z którym spróbowaliśmy podsumować działania Kilka inwestycji powiatowych i miejskich z szansą na dofinansowanie: Kilka inwestycji miejskich i powiatowych znalazło się na wstępnej liście rankingowej wniosków o dofinansowanie zatwierdzonej „Rozwiń firmę z Wojewódzkim Urzędem Pracy”: „Rozwiń firmę z Wojewódzkim Urzędem Pracy”. Pod taką nazwą odbędzie się Forum Konferencyjne 22 listopada.

/>

Miliony na termomodernizację w regionie

Miliony na termomodernizację w regionie

Niemal 152 miliony złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego trafi do samorządów i organizacji na termomodernizacje budynków. Pre-umowy na 58 projektów podpisał we wtorek marszałek województwa. Inwestycje mają przynieść spore oszczędności w ogrzewaniu, a także służyć ochronie środowiska. W wielu projektach wykorzystane będą odnawialne źródła energii.

58 projektów związanych z termomodernizacją budynków w regionie otrzymało unijne dofinansowanie. Pre-umowy warte są niemal 152 miliony złotych.
13 milionów trafi do Starachowic. W planach wymiana okien,  instalacji grzewczej i elektrycznej, zamontowanie kolektorów słonecznych, a także ocieplenie budynków szkół przedszkoli czy hali sportowej. To jeden z największych projektów w tym unijnym rozdaniu.

- Dzieciaki powinny być zadowolone i odczuć te zmiany dlatego, że w niektórych szkołach mamy do czynienia z przeciekającym dachem ze zniszczoną instalacją, te prace zostaną wykonane, a dzięki temu w szkołach będzie widniej i cieplej, ale przede wszystkim oszczędniej – mówi Marek Materek, prezydent Starachowic.

Koszty ogrzewania mogą spaść nawet o 70 procent. Na podobne oszczędności liczy też burmistrz Bodzentyna. Ponad trzy miliony złotych dotacji pozwoli na remont w budynku Urzędu Gminy, dwóch szkołach i trzech przychodniach. Jest jedno „ale”.

- Obawiamy się trochę o warunki na przetargach bo brakuje wykonawców – mówi Adam Jarubas, marszałek województwa.

A do tego jest mało czasu na realizację zadań. Inwestycje muszą być oddane do użytku do końca 2018 roku.

- Wszyscy wiemy, że ceny poszły w górę i firmy swoje ceny podwyższyły bo nie ma ludzi do pracy. Niestety są obawy, że kwoty przekroczą wartość kosztorysową – mówi  Dariusz Skiba, burmistrz Bodzentyna.

Jednak bez tego wsparcia nie moglibyśmy ruszyć z tymi inwestycjami – twierdzą samorządowcy. Prawie dwa miliony złotych trafi do Zagnańska. Za chwilę ruszą przetargi na wyłonienie wykonawcy  remontu szkoły czy hali sportowej.

- Myślę, że mając te umowę wiem, że mamy dofinansowanie, ogłaszamy przetargi i podpisujemy te właściwą umowę. Myślę, że to się sprawdziło w poprzednim okresie i jest to korzystne – mówi Szczepan Skorupski, wójt Zagnańska.

W Regionalnym Programie Operacyjnym na lata 2014 – 2020 zachowano dwuetapowość wyboru projektów, co nie przyspiesza wydatkowania unijnych funduszy, za to zarząd województwa był krytykowany.

- Dajemy jeszcze szansę samorządom na uzupełnienie aplikacji, chroniąc je tym samym przed składaniem kompletu dokumentów i być może nie uzyskaniem dofinansowania. W tym przypadku samorządy wiedzą, że mają te pieniądze przyrzeczone to skutkuje, że wydatkowanie pieniędzy idzie wolniej, ale jest to robione z oszczędnością dla mieszkańców i budżetu gmin – przekonuje Adam Jarubas, marszałek województwa.

Konkursy na dofinansowanie inwestycji poprawiających efektywność energetyczną budynków i wykorzystanie odnawialnych źródeł energii cieszyły się dużym zainteresowaniem, kolejne mają być ogłoszone jeszcze w tym kwartale.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •