Ruszyła pierwsza kolejka III Masłowskiej Ligi Futsalu: Rozpoczęła się III edycja Masłowskiej Ligi Futsalu. W zawodach bierze udział 14 drużyn z gminy "Zostań świętym Mikołajem": 18 listopada, w sobotę, w patio Miejskiego Centrum Kultury o 18.00 odbyła się kolejna edycja Tragiczny pożar w Woli Szczygiełkowej. Nie żyje 74-letnia kobieta: Pożar wybuchł po godzinie 2 w nocy z soboty na niedzielę. Parterowy drewniany dom podzielony 23. Festiwal Form Dokumentalnych NURT 2017 już 21 listopada: Już od 21 listopada Kielce będą stolicą polskiego filmu dokumentalnego - zobaczymy 41 najciekawszych produkcji Kierowca, który wjechał w przystanek usłyszał zarzuty i został tymczasowo aresztowany: Nawet 18 lat więzienia może grozić 52-letniemu Piotrowi C., który w środę po południu wjechał Plener fotograficzny Moje miejsce / Wspólna przestrzeń: W Wiśnówce odbył się plener fotograficzny  Moje miejsce / Wspólna przestrzeń.   Organizatorem wydarzenia była grupa Szpital Wojewódzki rozbłysł na fioletowo dla małych wojowników: W geście solidarności z wcześniakami, Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach, 17 listopada, w Światowym Dniu Kierowca, który wjechał w przystanek usłyszał zarzuty i został tymczasowo aresztowany: Nawet 18 lat więzienia może grozić 52-letniemu Piotrowi C., który w środę po południu wjechał "Talenty Świętokrzyskie" wręczone po raz 18.: W tym roku "Talenty Świętokrzyskie" otrzymały 32 osoby i jeden zespół. Dodatkowo, przyznano 11 wyróżnień. Zmiany w kieleckim Programie profilaktyki zakażeń pneumokokowych: 2,5 mln zł wydają rocznie Kielce na profilaktykę zdrowotną. Duża część tej kwoty wydawana jest Co PiS zrobił dla świętokrzyskiego? Wojewoda podsumowuje: 131 tys. dzieci z województwa świętokrzyskiego zostało objętych programem Rodzina 500+. Na realizację tych środków, Policjanci rozbili grupę przestępczą wyłudzającą pieniądze: Nawet 600 tysięcy złotych mogła wyłudzić zorganizowana grupa przestępcza, która na terenie województw świętokrzyskiego i Przed nami jeszcze wiele inwestycji: Bożena Szczypiór wójt gminy Wodzisław była kolejnym gościem naszej stacji, z którym spróbowaliśmy podsumować działania Kilka inwestycji powiatowych i miejskich z szansą na dofinansowanie: Kilka inwestycji miejskich i powiatowych znalazło się na wstępnej liście rankingowej wniosków o dofinansowanie zatwierdzonej „Rozwiń firmę z Wojewódzkim Urzędem Pracy”: „Rozwiń firmę z Wojewódzkim Urzędem Pracy”. Pod taką nazwą odbędzie się Forum Konferencyjne 22 listopada.

/>

PO krytykuje pomysł przekazania dwóch działek na potrzeby WOT

PO krytykuje pomysł przekazania dwóch działek na potrzeby WOT

Spór wokół planów ratusza w sprawie  przekazania MON dwóch działek w centrum Kielc na potrzeby Wojsk Obrony Terytorialnej. Pomysł nie podoba się działaczom świętokrzyskiej Platformy Obywatelskiej. Zarzucają władzom Kielc brak konsultacji z mieszkańcami i stawianie partyjnych interesów ponad interes miasta.


Na najbliższej sesji kieleccy radni będą decydować o zakupie i przekazaniu na potrzeby Wojsk Obrony Terytorialnej dwóch nieruchomości. Chodzi o byłą siedzibę Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, przy ulicy Mielczarskiego, spółka od trzech lat bezskutecznie próbuje go sprzedać.  Pobliski teren należący do Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni i Usług Komunalnych również miałby zostać przekazany Ministerstwu Obrony Narodowej.  


- Ulokowanie dowództwa takiej jednostki, niezależnie od tego co każdy myśli o WOT może przynieść miastu duży zastrzyk gotówki - mówi Filip Pietrzyk, dyrektor Wydziału Gospodarki Nieruchomościami i Geodezji UM.


Pomysł nie podoba się działaczom świętokrzyskiej Platformy Obywatelskiej.


- Dysponuje się w sposób niewłaściwy majątkiem miasta, a także całkowity brak konsultacji z mieszkańcami – mówi Paweł Zalewski, komisarz świętokrzyskiej PO.


Brak konsultacji to tylko jeden z zarzutów.


- Czy cała operacja będzie korzystna dla Kielc, bo miasto, aby aby te tereny przekazać najpierw musi je zakupić czyli kolejne niejasności - mówi Joanna Winiarska, radna PO


Zanim miasto przekaże obie działki MON, wcześniej musi je wykupić od swoich spółek.


- To jest transakcja w ramach mienia komunalnego i tego nie można rozpatrywać w ten sposób, że nagle podatnik będzie musiał płacić pieniądze na potrzeby WOT - tłumaczy Filip Pietrzyk, dyrektor Wydziału Gospodarki Nieruchomościami i Geodezji UM.


Zdaniem działaczy PO ważną rolę odgrywa tu polityka. Dlatego zapowiedzieli, że podczas sesji Rady Miasta złożą wniosek o odroczenie decyzji w tej sprawie, do czasu zakończenia konsultacji społecznych.


- Nie może być tak, aby interes partyjny i chęć przypodobania się liderom partyjnym był ważniejszy niż interes mieszkańców i miasta - mówi Paweł Zalewski, komisarz świętokrzyskiej PO.


Najbliższa sesja kieleckiej Rady Miasta odbędzie się już w czwartek.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •