/>

Miejski Monitoring Smogu w Kielcach

Miejski Monitoring Smogu w Kielcach

15 czujników smogu do końca roku zostanie zainstalowanych w Kielcach. Będzie to największa prywatna sieć tego typu urządzeń w kraju.

Inicjatorem akcji jest Stowarzyszenie Przyjazne Kielce.To jest system czujników smogu położonych na terenie całego miasta służące mierzeniu smogu w naszym mieście, jak Państwo pamiętają w ubiegłym roku mieliśmy dość wysokie te wskaźniki budzące spore obawy wśród mieszkańców, w związku z czym zdecydowaliśmy że spróbujemy wyjść tym obawom na przeciw i zaproponujemy rozwiązanie które pozwoli realnie zmierzyć czy rzeczywiście ten poziom smogu jest tak wysoki - mówi Arkadiusz Stawicki Prezes Stowarzyszenia Przyjazne Kielce. 

Jednym z fundatorów czujników smogu jest Kamil Suchański. 

W pewnym momencie Stowarzyszenie Przyjazne Kielce robiło pomiary smogu, zainteresowałem się tym projektem, spotkałem się z nimi i doszliśmy razem do wniosku że żeby umieć "zarządzić" tym smogiem , żeby wiedzieć gdzie ci truciciele się znajdują, gdzie jest czyste powietrze, kto to powoduje, to warto mieć pomiar szerszy niż tylko z jednego punku który obecnie znajduje się w okolicach ulic Grunwaldzkiej i Jagiellońskiej, tylko mieć pomiar przynajmniej z kilkunastu punktów żeby mieć pogląd w jakim środowisku żyjemy - zapewniał Kamil Suchański.

Stowarzyszenie Przyjazne Kielce przekaże trzy czujniki smogu tym, którzy zgłoszą chęć ich instalacji na swoich prywatnych posesjach. Warunkiem pozyskania urządzeń jest sprawnie działająca bezprzewodowa sieć internetu, aby wyniki badań można było bezpłatnie udostępniać wszystkim mieszkańcom miasta. W razie potrzeby czujniki smogu mogą być wypożyczane osobom, które będą chciały sprawdzić stężenie spalin w swoim otoczeniu.

Miejska Sieć Monitoringu Smogu w przyszłości ma się powiększać.

 

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •