/>

Ruszyła kolejna odsłona ogólnopolskiej kampanii "Pola Nadziei"

Ruszyła kolejna odsłona ogólnopolskiej kampanii "Pola Nadziei"

Akcja ma uwrażliwić szczególnie młodych ludzi na cierpienie drugiego człowieka i zachęcić do pomagania nieuleczalnie chorym.  Symbolem kampanii jest żółty żonkil. We wtorek zasadzono cebulki tych kwiatów na rabatce przy kieleckim Hospicjum. Wiosną żonkile zostaną rozdane podczas kwest wśród darczyńców.Ból to jej częsty towarzysz.  Dzięki pomocy lekarzy i wolontariuszy  łatwiej go znieść. Pani Małgosia od czterech miesięcy przebywa w kieleckim Hospicjum. Wtedy wrócił jej największy wróg – rak.  Choroba odbiera jej zdrowie, ale nie jest w stanie  odebrać uśmiechu.


- Nie wolno się załamywać nie wolno użalać się nad sobą, nie wolno myśleć o tej chorobie bo inaczej szybciej nas zje – mówi Pani Małgosia.


Pani Krystyna ma już 90 lat. Wiele przeżyła i wiele widziała.  Ale tak dobra opieka jak tutaj zdarza się rzadko – mówi.


- Personel piękny jedzenie piękne wszyscy mówią mi dzień dobry i mnie się do  bardzo podoba – mówi Krystyna Szymańska.


W Hospicjum świętej Teresy z Kalkuty przebywa obecnie 26 osób w hospicjum domowym ponad 70. To dla nich Caritas Diecezji Kieleckiej po raz kolejny rozpoczęła kampanię „Pola Nadziei”.  Jej symbolem jest żółty żonkil. Podczas inauguracji tegorocznej edycji przy Hospicjum  posadzono cebulki tych kwiatów, wiosną będą rozdawane darczyńcom podczas kwest wspierających opiekę hospicyjną.


- Ważnym zadaniem i efektem tej kampanii jest budzenie wrażliwości i świadomości czym jest choroba terminalna i jak należy opiekować się takim chorym i w tym zakresie znajdujemy coraz większe zrozumienie - podkreśla ks. Stanisław  Słowik, dyr. Caritas Diecezji Kieleckiej


Z roku na rok przybywa terminalnie chorych. Potrzebują opieki i wsparcia drugiego człowieka. Na wolontariuszy zawsze mogą liczyć.


- No jest trudno, ale musimy być silni i przede wszystkim pokazać, że z nami jest weselej - mówi Kinga Łakomiec, wolontariuszka


Podczas kampanii „Pola Nadziei” w szkołach będą prowadzane konkursy plastyczne i literackie o tematyce hospicyjnej. Akcja ma uwrażliwić na cierpienie drugiego człowieka szczególnie młodych ludzi. To do nich są adresowanie konkursy czy spotkania edukacyjne  podczas kampanii. Wszyscy mogą wesprzeć kieleckie Hospicjum podczas wiosennej kwesty i marszu żonkila.  

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •