reklama

reklama

/>

Agatka, Filip i Jacek jadą do domu!

Agatka, Filip i Jacek wracają do domu!

Potrójne szczęście. Agatka, Filip i Jacek po prawie miesięcznym pobycie w szpitalu, jadą do domu. Dzieci urodziły się w 24. tygodniu ciąży, to dziewiąte trojaczki, które przyszły na świat w szpitalu na Czarnowie.

Najpierw przyszła na świat Agatka, zaraz po niej, kolejno, po minucie Filip i Jacek. Przerażenie ale także szczęście. Pani Katarzyna musiała oswoić się z myślą, że będzie mamą trojaczków.
- Byłam w szoku na początku. Przerażenie jak to będzie czy sobie poradzimy. - mówi Katarzyna Bąk, mama trojaczków.

Po trzech tygodniach pobytu dzieci w szpitalu, szczęśliwi rodzicie mogli zabrać je do domu. Łóżeczko, wózek i najważniejsze rzeczy. W domu już wszystko jest przygotowane i czeka na przyjęcie maluchów. Przy opiece nad małej gromadką, przyda się pomoc każdych rąk.


- Na pewno musi się zaangażować cała rodzina, także wszystkich zapraszamy. - mówi Marek Bąk, tata trojaczków


Dzieci urodziły się 21 marca, w 34. tygodniu ciąży, przez cesarskie cięcie. To pierwsze trojaczki urodzone w 2018 roku w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach. Na Czarnowie to dziewiąty taki przypadek, w ciągu ostatnich pięciu lat.
Cieszymy się z tego powodu, że dzieci z ciąż trojaczych mogą się rodzić w województwie świętokrzyskim. - mówi mówi dr Grażyna Pazera, kierownik Kliniki Neonatologii w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.

Ciąża mnoga jest zawsze ciążą podwyższonego ryzyka. Przy takich porodach nieoceniona jest ciężka praca personelu, któremu podziękowały władze regionu. Nie obyło się oczywiście bez gratulacji dla młodych rodziców.
Wojewoda  

Statystycznie trojaczki, rodzą się raz na sześćdziesiąt cztery porody. Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach, jest w tym zestawieniu powyżej średniej.

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •