reklama

/>

Kongres Robotów i rozmowy z partnerami. Prezydent o szczegółach wyjazdu do Chin

Kongres Robotów i rozmowy z partnerami. Prezydent o szczegółach wyjazdu do Chin

Uczestnictwo w Kongresie Robotów i rozmowy z włodarzami miast partnerskich Yuyao i Taizhou. Tak wizytę kieleckiej delegacji w Chinach przedstawia Wojciech Lubawski. Prezydent Kielc zapowiada również, że w sierpniu w naszym mieście odbędzie się międzynarodowe spotkanie miast partnerskich.

W ubiegłym tygodniu prezydent Wojciech Lubawski, wraz z dyrektorem wydziału promocji miasta Arturem Sobolewskim i dyrektorem Kieleckiego Parku Technologicznego, Szymonem Mazurkiewiczem wyjechali do Chin. Do czasu powrotu do kraju nie było zbyt wiele wiadomo na temat jej przebiegu. O szczegółach włodarz Kielc opowiedział podczas czwartkowej sesji Rady Miasta. Kielecka delegacja wzięła udział m.in. w Kongresie Robotów, który odbył się w Yuyao. Tam również podpisano porozumienie o współpracy z miejscową Strefą Rozwoju Ekonomicznego.

Wizyta została zainicjowana przez władze Yuyao oraz Taizhou, miast partnerskich Kielc. W związku z tym, że w ostatnim czasie powołano tam nowych burmistrzów, była to również okazja do bliższego poznania. Na rewizytę nie trzeba będzie długo czekać. Jeszcze latem, w stolicy województwa świętokrzyskiego, odbyć ma się międzynarodowe spotkanie miast partnerskich.

Razem z chińską delegacją przyjedzie kilkudziesięciu artystów jednej z chińskich oper, którzy zaprezentują się kieleckiej publiczności.

Więcej szczegółów w materiale wideo.

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •