/>

/>

/>

Korona przegrała z Legią na Kolporter Arenie

Korona Kielce przegrała w meczu 2. kolejki Lotto Ekstraklasy z Legią Warszawa 1:2. Porażka dość bolesna, bo kielczanie do przerwy prowadzili 1:0 po golu Ivana Jukicia.

Mecz Korony z Legią rozpoczął się lepiej dla gospodarzy. Już po kilkunastu minutach Żółto-czerwoni mogli prowadzić. Kielczanie imponowali walecznością i wysokim pressingiem. Choć z biegiem czasu gra wyrównywała się, to Korona przeprowadzała groźniejsze ataki. W końcu, w 32. minucie, drogę do bramki Arkadiusza Malarza znalazł Ivan Jukić. Do przerwy Złocisto-krwiści wygrywali 1:0.

Na drugą część meczu Legia wyszła z całkowicie innym nastawieniem. Z minuty na minutę goście coraz mocniej napierali na bramkę Matthiasa Hamrola. W 57. minucie, strzał życia oddał Krzysztof Mączyński i piłka, uderzona z ok. 30 metrów, zatrzepotała w siatce.

Gol dla Legii całkowicie wybił z rytmu Koronę, która nie potrafiła przeprowadzić składnej akcji ofensywnej. Do tego doszły błędy w obronie. Po jednym z nich Jose Kante wyprowadził mistrzów Polski na prowadzenie.

Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie. Kolejny mecz Korona rozegra w piątek. Złocisto-krwiści zmierzą się w Płocku z miejscową Wisłą.

Korona Kielce 1-2 Legia Warszawa
Ivan Jukić 32 - Krzysztof Mączyński 57, José Kanté 66

Korona: 25. Matthias Hamrol - 26. Bartosz Rymaniak, 5. Adnan Kovačević (75, 4. Piotr Malarczyk), 23. Elhadji Pape Diaw (70, 24. Wato Arweladze), 21. Łukasz Kosakiewicz - 11. Michael Gardawski, 14. Jakub Żubrowski, 13. Oliver Petrak (63, 91. Felicio Brown Forbes), 31. Zlatko Janjić, 10. Ivan Jukić - 9. Maciej Górski.

Legia: 1. Arkadiusz Malarz - 4. Mateusz Wieteska, 23. Mateusz Żyro, 2. Michał Pazdan (69, 34. Iñaki Astiz), 14. Adam Hloušek - 77. Konrad Michalak (46, 19. José Kanté), 29. Krzysztof Mączyński, 7. Domagoj Antolić, 21. Dominik Nagy, 22. Kasper Hämäläinen (89, 53. Sebastian Szymański) - 27. Carlitos.

żółte kartki: Petrak, Rymaniak, Kosakiewicz, Kovačević - Żyro, Mączyński.

sędziował: Piotr Lasyk (Bytom).
widzów: 10 806.