Kierowca, który wjechał w przystanek usłyszał zarzuty: Nawet 18 lat więzienia może grozić 52-letniemu Piotrowi C., który w środę po południu wjechał Zmiany w kieleckim Programie profilaktyki zakażeń pneumokokowych: 2,5 mln zł wydają rocznie Kielce na profilaktykę zdrowotną. Duża część tej kwoty wydawana jest Co PiS zrobił dla świętokrzyskiego? Wojewoda podsumowuje: 131 tys. dzieci z województwa świętokrzyskiego zostało objętych programem Rodzina 500+. Na realizację tych środków, Policjanci rozbili grupę przestępczą wyłudzającą pieniądze: Nawet 600 tysięcy złotych mogła wyłudzić zorganizowana grupa przestępcza, która na terenie województw świętokrzyskiego i Przed nami jeszcze wiele inwestycji: Bożena Szczypiór wójt gminy Wodzisław była kolejnym gościem naszej stacji, z którym spróbowaliśmy podsumować działania Kilka inwestycji powiatowych i miejskich z szansą na dofinansowanie: Kilka inwestycji miejskich i powiatowych znalazło się na wstępnej liście rankingowej wniosków o dofinansowanie zatwierdzonej „Rozwiń firmę z Wojewódzkim Urzędem Pracy”: „Rozwiń firmę z Wojewódzkim Urzędem Pracy”. Pod taką nazwą odbędzie się Forum Konferencyjne 22 listopada. Iskrzy w koneckim PiS: To już prawie otwarta wojna. Nikt z niczym się nie kryje. Po wyborach powiatowych w Widziałeś pomóż: Komenda Powiatowa Policji w Pińczowie zwraca się z prośbą o pomoc w ustaleniu danych osoby W niedzielę kolejny wyjazd na mecz: Stowarzyszenie Przyszłość i Rozwój zaprasza na kolejny mecz siatkarski. Tym razem Dafi Społem Kielce zmierzy Kielce przygotowują się do świąt: Choć do Bożego Narodzenia jeszcze sporo ponad miesiąc, w Kielcach już rozpoczęły się gwiazdkowe przygotowania. „Świętokrzyskie Ekopasje” z Ligą Ochrony Przyrody: Tym razem w  programie „Świętokrzyskie Ekopasje” zabierzemy Państwa do świata Ligi Ochrony Przyrody. Beata Antoszewska "Uśmiech Seniora" już po raz ósmy: Zarząd Województwa Świętokrzyskiego już po raz ósmy zorganizował wydarzenie pod nazwą „Uśmiech Seniora”. Młodzi znów zagrają w mini piłkę ręczną: Po sukcesie pierwszej edycji, samorząd województwa świętokrzyskiego wraz ze Świętokrzyskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach "To efekt długotrwałej walki". Zenon Chaba odwołany z funkcji: Zenon Chaba z dniem 15 listopada przestał pełnić wszelkie funkcje w Ogólnopolskim Pracowniczym Związku Zawodowym

/>

Instytut Zrównoważonego Rozwoju

Instytut Zrównoważonego Rozwoju

Były Minister Edukacji Narodowej oraz ambasador, prof. Ryszard Czarny obchodzi 40 lecie pracy naukowej. Ten wyjątkowy jubileusz świętował we wtorek w Kielcach przy okazji powołania fundacji Instytutu Zrównoważonego Rozwoju. Profesor ze wzruszeniem zdradził, co przez te wszystkie lata dało mu najwięcej satysfakcji.

W obrębie Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach zostanie powołana fundacja Instytutu Zrównoważonego Rozwoju. Jest to jedna z nowych szkół w ekonomii zespolona z ekologią. Odpowiada ona na problemy  społeczeństw rozwiniętych i nowoczesnych.

Kraje nordyckie są liderami z dziedzinie zrównoważonego rozwoju zielonej ekonomii. Zrównoważony Rozwój skupia się przede wszystkim na jednym, głównym obszarze działań. Mianowicie na edukacji. Jak przyznaje marszałek Adam Jarubas w naszym województwie obszarów szeroko rozumianego rozwoju jest bardzo wiele.

Konferencja nt. Instytutu Zrównoważonego Rozwoju wpisała się w program wydarzeń związanych z jubileuszem 40-lecia pracy naukowej prof. Ryszarda Czarnego, byłego Ministra Edukacji Narodowej  i ambasadora. Profesor ze wzruszeniem zdradził, że przez te wszystkie lata najwięcej satysfakcji dawali mu uczniowie.

Projekt Zrównoważonego Rozwoju będzie prawdopodobnie finansowany ze środków  unijnych. Fundacja liczy  również na wsparcie ze strony funduszy państw nordyckich.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •