reklama

reklama

/>
Dariusz Chojnacki

Dariusz Chojnacki

URL strony:

Wicepremier z wizytą w Skarżysku

Piotr Gliński minister kultury i dziedzictwa narodowego, przewodniczący komitetu do spraw pożytku publicznego odwiedził Skarżysko. W otoczeniu polityków z własnego ugrupowania najpierw zwiedził Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramski, a po chwili udał się na spotkanie ze swoimi sympatykami.

Profesor Gliński wiele mówił o wprowadzanych przez rząd zmianach. Zasygnalizował pomoc emerytom i rolnikom, skrytykował wielokrotnie poczynania opozycji, a na koniec dostało się także mediom, a szczególnie stacji TVN. Obszerna relacja ze spotkania wicepremiera Glińskiego z mieszkańcami Skarżyska w poniedziałkowym wydaniu Skarżyskiego Kalejdoskopu.

 

Pomagaja i liczą na pomoc


W Fundacji Miśka Zdziśka „Błękitny Promyk Nadziei” odbyło się przekazanie wózka inwalidzkiego oraz chodzika dla podopiecznej Fundacji  Małgorzaty Bartel z Podchojn w gminie Jędrzejów. Pani Małgorzata choruje na stwardnienie rozsiane, choroba w jej przypadku bardzo szybko postępuje.

-Cieszę się że my jako starostwo też mogliśmy się przyczynić do pomocy Pani Małgorzacie. Stwardnienie rozsiane to choroba bardzo podstępna , dlatego też dobrze, że są takie organizację jak Fundacja Miśka Zdziśka ,,Błękitny Promyk Nadziei” gdzie właśnie takie osoby mogą otrzymać pomoc. Pani Małgorzacie życzą zdrowia oraz wytrwałości w walce z chorobą – powiedział Edmund Kaczmarek starosta jędrzejowski    

Wózek inwalidzki pomogła sfinansować firma VANSTAR z Książe Skroniowa.

-Małgorzata Bartela choruje na stwardnienie rozsiane i wymaga stałej opieki – liczmy, że wózek i chodzik który dziś otrzymała posłużą do poprawmy komfortu życia Pani Małgorzaty. Zrobimy wszystko co w naszej mocy aby wspierać Panią Małgosię w jej chorobie  – mówił  Dariusz Lisowski prezes Fundacji Miśka Zdziśka  

Pomóc Pani Małgorzacie może każdy poprzez dobrowolną wpłatę na konto fundacji Miśka Zdziśka o nr  23 1240 4982 1111 0010 6253 6955 z dopiskiem ,,Na leczenie Małgorzata Bartela”

Źródło: Fundacja Miśka Zdziśka


Śmierć na drodze

W miejscowości Motkowice w gminie Imielno na łuku drogi krajowej K78 kierujący samochodem marki VW Golf 58 – latek(trzeźwy), w nieustalonych na tę chwilę okolicznościach, najprawdopodobniej zjechał na przeciwny pas ruchu zderzając się czołowo z nadjeżdżającym z naprzeciwka samochodem ciężarowym marki Daf kierowanym przez 49 – latka(trzeźwy).

W wyniku zaistniałego zdarzenia na miejscu śmieć poniosła 58 – letnia  pasażerka pojazdu VW Golf . Kierujący Volkswagenem z obrażeniami ciała został zabrany do szpitala.

Źródło: KPP Jędrzejów

Piątek pod kontrolą

W piątek 20 lipca od godziny 6.00 do godziny 22.00 na terenie województwa świętokrzyskiego policjanci prowadzą działania „Prędkość”. Funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na kierujących, którzy przekraczają dozwoloną prędkość na drogach.

Podczas działań policjanci wykorzystają wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości  m.in. laserowe mierniki prędkości oraz radiowozy wyposażone w urządzenia do rejestracji zachowań uczestników ruchu drogowego, tzw. wideorejstratory. Patrole biorące udział w działaniach będą pełniły służbę w miejscach newralgicznych gdzie dochodzi do dużej liczby wypadków drogowych.

W tych miejscach świętokrzyska policja zastosuje kaskadowy pomiar prędkości  - polegający na umiejscowieniu na danym odcinku drogi kilku patroli ruchu drogowego kontrolujących prędkość pojazdów.

Źródło: KPP Busko – Zdrój

Subskrybuj to źródło RSS

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •