Czwarta gala profilaktyki PaT: Po raz czwarty w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku odbyła się gala PaT – u Trzy nowe karetki pogotowia trafią do Kielc i Staszowa: Trzy karetki pogotowia i sześć urządzeń do mechanicznej kompresji klatki piersiowej to sprzęt który zostanie Stypendia dla studentów z Winnicy: Wiceprezydent Kielc Andrzej Sygut wręczył stypendia studentom z Winnicy na rok akademicki 2017/2018. Wsparcie otrzymało Stery powiatowe są w dobrych rękach: Starosta jędrzejowski Edmund Kaczmarek podsumował na naszej antenie trzy lata obecnej kadencji. Ustosunkował się również Musimy współpracować ze sobą: Konwent Starostów województwa świętokrzyskiego obradował w Starachowicach. Starostowie spotykają się na konwentach co pół roku. Stypendia dla studentów z Kartą Polaka: 50 studentów dwóch kieleckich uczelni – Uniwersytetu Jana Kochanowskiego oraz Politechniki Świętokrzyskiej otrzyma stypendia Samorządu Jak chronić się przed smogiem?: Coraz niższe temperatury i rozpoczęcie sezonu grzewczego to jednocześnie pogorszenie stanu powietrza. Codziennie wdychamy szkodliwe Drogowcy rozpoczęli prace przy budowie ekspresowej "siódemki" ze Skarżyska-Kamiennej do granicy województwa: Ruszyły prace przy budowie ostatniego odcinka ekspresowej S7 w świętokrzyskiem - od Skarżyska-Kamiennej do granicy 30 listopada rusza sezon na miejskim lodowisku: W czwartek, 30 listopada, oficjalnie zostanie zainaugurowany sezon 2017/2018 na lodowisku miejskim im. M. Filipowskiego. Przejechał 100 km, nie wiedział gdzie jest!: We wtorek policjanci z jędrzejowskiej drogówki pomogli 81-letniemu seniorowi, który nie wiedział gdzie się znajduje. Konwent przeciwko likwidacji RDOŚ: Konwent Starostów województwa świętokrzyskiego mówi stanowcze nie i wyraża zdecydowany sprzeciw wobec propozycji likwidacji przez W kolejnym odcinku programu Eko-Świętokrzyskie, śledzimy dwutlenek węgla w przyrodzie...: Powietrze, którym oddychamy w największym stopniu składa się z azotu i tlenu. Pobierając tlen, wydychamy W sobotę "Koncert z Gwiazdą": W sobotę, 25 listopada o 17.00 w Państwowej Szkole Muzycznej odbędzie się koncert fundacji „Daj O podróżniczej pasji i kolejnych wyzwaniach: O Stowarzyszeniu SALUTEM jest ostatnio głośno za sprawą wyprawy „Scyzoryki wzdłuż Afryki” i równoległej inicjatywy

/>

Było ich 316. Został tylko jeden!

Było ich 316. Został tylko jeden!

Dzisiaj wracamy do niedawnej wizyty w Końskich ostatniego żyjącego cichociemnego Aleksandra Tarnawskiego. Tarnawski, przyjął zaproszenie koneckiej biblioteki i spotkał się z mieszkańcami na pogawędkę.

Aleksander Tarnawski, to niesłychanie ciepły i pogodny starszy pan. Z wielką radością przyjął zaproszenie koneckiej biblioteki, by podzielić się z mieszkańcami Końskich swoją wiedzą na temat walk, jakie On i jego koledzy toczyli w hitlerowcami podczas II Wojny Światowej. Spotkanie z Tarnawskim, było ważne z jeszcze jednego powodu. Z 316 zrzuconych do Polski cichociemnych ,żyje tylko On!

Wiele pytań dotyczyło skoków spadochronowych. Aleksander Tarnawski przyznał, że na początku jest wiele obaw.

- Przed skokiem musieliśmy się oswoić z wysokością. Proszę i wierzyć, pomyślałem że nie dam rady wyskoczyć. Dzisiaj muszę powiedzieć, że każdy powinien skoczyć, bo euforyczne doznanie  - mówił podczas spotkania z konecczanami Aleksander Tarnawski.

Po wielu ćwiczeniach, gdy doszło do zrzutu, nikt z nas nie miał wątpliwości mówił bohater spotkania:

- Bez żadnego wahania się skoczyło. Wisiało się w powietrzu i człowiek czekał na spotkanie z ziemią i ludźmi, którzy mieli nas odbierać.

Aleksander Tarnawski stał się bohaterem książki „Ostatni”, którą napisali Michał Wójcik i Emil Marat. Autorzy książki również pojawili się w Końskich na spotkaniu z mieszkańcami. Jak doszło do napisania książki?

- Usłyszeliśmy, że jest dziewięćdziesięciolatek, który wyskoczył ze spadochronem. Pomyśleliśmy, to może być fascynujące. Po kilku dniach okazało się, że mamy do czynienia z ostatnim żyjącym cichociemnym – mówił Michał Wójcik.

Polecamy Państwu spotkanie z Aleksandrem Tarnawskim. Proszę zapoznać się z losami ostatniego cichociemnego. Książka jest napisana bardzo przystępnie, a przede wszystkim przedstawia fakty, których naocznym świadkiem był człowiek.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •