Czwarta gala profilaktyki PaT: Po raz czwarty w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku odbyła się gala PaT – u Trzy nowe karetki pogotowia trafią do Kielc i Staszowa: Trzy karetki pogotowia i sześć urządzeń do mechanicznej kompresji klatki piersiowej to sprzęt który zostanie Stypendia dla studentów z Winnicy: Wiceprezydent Kielc Andrzej Sygut wręczył stypendia studentom z Winnicy na rok akademicki 2017/2018. Wsparcie otrzymało Stery powiatowe są w dobrych rękach: Starosta jędrzejowski Edmund Kaczmarek podsumował na naszej antenie trzy lata obecnej kadencji. Ustosunkował się również Musimy współpracować ze sobą: Konwent Starostów województwa świętokrzyskiego obradował w Starachowicach. Starostowie spotykają się na konwentach co pół roku. Stypendia dla studentów z Kartą Polaka: 50 studentów dwóch kieleckich uczelni – Uniwersytetu Jana Kochanowskiego oraz Politechniki Świętokrzyskiej otrzyma stypendia Samorządu Jak chronić się przed smogiem?: Coraz niższe temperatury i rozpoczęcie sezonu grzewczego to jednocześnie pogorszenie stanu powietrza. Codziennie wdychamy szkodliwe Drogowcy rozpoczęli prace przy budowie ekspresowej "siódemki" ze Skarżyska-Kamiennej do granicy województwa: Ruszyły prace przy budowie ostatniego odcinka ekspresowej S7 w świętokrzyskiem - od Skarżyska-Kamiennej do granicy 30 listopada rusza sezon na miejskim lodowisku: W czwartek, 30 listopada, oficjalnie zostanie zainaugurowany sezon 2017/2018 na lodowisku miejskim im. M. Filipowskiego. Przejechał 100 km, nie wiedział gdzie jest!: We wtorek policjanci z jędrzejowskiej drogówki pomogli 81-letniemu seniorowi, który nie wiedział gdzie się znajduje. Konwent przeciwko likwidacji RDOŚ: Konwent Starostów województwa świętokrzyskiego mówi stanowcze nie i wyraża zdecydowany sprzeciw wobec propozycji likwidacji przez W kolejnym odcinku programu Eko-Świętokrzyskie, śledzimy dwutlenek węgla w przyrodzie...: Powietrze, którym oddychamy w największym stopniu składa się z azotu i tlenu. Pobierając tlen, wydychamy W sobotę "Koncert z Gwiazdą": W sobotę, 25 listopada o 17.00 w Państwowej Szkole Muzycznej odbędzie się koncert fundacji „Daj O podróżniczej pasji i kolejnych wyzwaniach: O Stowarzyszeniu SALUTEM jest ostatnio głośno za sprawą wyprawy „Scyzoryki wzdłuż Afryki” i równoległej inicjatywy

/>

Zapraszamy na Kuźnice Koneckie 2017 r.

Zapraszamy na Kuźnice Koneckie 2017 r.

Tegoroczny program Kuźnic Koneckich jest bardzo atrakcyjny. Organizatorzy nawiązują do historycznej wizyty króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, który odwiedził powiat konecki 15 lipca 1787 roku. Jak zwykle będą również wręczane Marki Koneckie. Nie zabraknie dobrej muzyki.

XVIII edycja Kuźnic Koneckich rozpocznie się od Rajdu Rowerowego. W sobotę około godziny 13:00 w Adamowie zostanie powitany król Stanisław August Poniatowski.  Po zwiedzeniu muzeum orszak królewski przeniesie się do Radoszyc, gdzie o godzinie 15:00 odprawiona zostanie msza w języku łacińskim.

Trzeci etap wizyty króla Poniatowskiego w powiecie koneckim rozpocznie się w Jacentowie o godzinie 16:30. W tamtejszej altanie organizatorzy przewidzieli między innymi poczęstunek przy ognisku.

Około godziny 18:00 Kuźnice Koneckie przeniosą się do Maleńca. Na terenie Zabytkowego Zakładu Hutniczego będzie można zobaczyć wystawy odlewników i ginących zawodów. Odbędą się zawody w biciu gwoździ i  bicie monet pamiątkowych. Wręczone zostaną także Marki Koneckie. Zarząd Powiatu Koneckiego jednomyślnie przyjął rekomendacje, które w tym roku otrzymali: Masarnia "Pod lasem" Zdzisława Wiklaka z Kapałowa - to rodzinna firma Państwa Anny i Zdzisława Wiklaków, której tradycja wyrobów wędliniarskich sięga trzech pokoleń., zaś "kiełbasa radoszycka" i "pasztetowa radoszycka" wpisane są na Listę Produktów Tradycyjnych; piekarnia Stanisław Dróżdż i spółka z Kozowa, którego pieczywa podbija kieleckie sklepy, a właściciele wspierają lokalne charytatywne inicjatywy; LGD "Nad Czarną i Pilicą" oraz firma SYPYTKOWSKI SPORT olimpijczyka Andrzeja Sypytkowskiego, za organizację Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Szlakiem Walk Majora Hubala.

Zarząd skorzystał z prawa do własnego wyboru, obdarowując tym tytułem ukazującą się od ponad 20 lat lokalną gazetę - "TYGODNIK KONECKI" oraz istniejącą od 5 lat restaurację "Leliwa" w Końskich mieszczącą się w zabytkowym budynku "Świątyni Greckiej", a prowadzoną przez Danutę i Artura Mączyńskich. 

Wręczony zostanie również "Diament" Marki Koneckiej, przyznawany za wybitne osiągnięcia. To szczególne wyróżnienie trafi do Specjalistycznego Szpitala im. św. Łukasza w Końskich, który może poszczycić się wysoko rozwiniętą specjalistką usług, w tym nowoczesną pracownią hybrydową na oddziale chirurgii naczyń, 

Podczas gali, której oprawę muzyczną stanowi koncert gitarowy w wykonaniu Piotra Restka Resteckego  wręczony zostanie też tytuł "Przyjaciela Kuźnic", którym Zarząd obdaruje Gminę Ruda Maleniecka, na terenie której od początku odbywał się pierwszy dzień wydarzenia, Stowarzyszenie "Radosze" z Radoszyc, którzy wspierali poprzednie edycje odbywające się w Galerii Sztuki "Biłasówka" w Radoszycach oraz Auto-Komis Daniel Zych z Rudy Białaczowskiej.

Środowisko przedsiębiorców zrzeszonych w Powiatowym Forum Pracodawców wyróżniło tytułem "Alchemika" konecką firmę PPHU Prasmet Stacja Paliw Orlen Ryszarda Żyszczyńskiego, zaś Międzyszkolne Forum Wolontariatu uznało "Kowalem Losu" akcję "MOTO SERCE", promującą idee krwiodawstwa, a prowadzoną przez motocyklistów zrzeszonych w "Czarnej Flocie".

Podczas gali wręczone zostaną też "Gwoździe Sezonu", wyróżnienia przyznawane przez środowisko dziennikarskie i artystyczne dla osób wyróżniających się w dziedzinie animacji społeczno-kulturalnych oraz w szeroko rozumianej kulturze. Te trafią do: Piotra Salaty i Pauliny Tarasińskej, ale też redaktor Echa Dnia" Marzeny Kądzieli za jej ubiegłoroczny benefis, który jednomyślnie okrzyknięty został najlepiej zorganizowanym wydarzeniem kulturalnym.

W niedzielę Kuźnice Koneckie przeniosą się do Parku Miejskiego w Końskich. Tam odbędzie się przegląd piosenki. Ze swoim koncertem wystąpi także Natalia Szroeder. TV Świętokrzyska patronuje temu wydarzeniu. Zapraszamy naszych widzów i polecamy.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •