Czwarta gala profilaktyki PaT: Po raz czwarty w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku odbyła się gala PaT – u Trzy nowe karetki pogotowia trafią do Kielc i Staszowa: Trzy karetki pogotowia i sześć urządzeń do mechanicznej kompresji klatki piersiowej to sprzęt który zostanie Stypendia dla studentów z Winnicy: Wiceprezydent Kielc Andrzej Sygut wręczył stypendia studentom z Winnicy na rok akademicki 2017/2018. Wsparcie otrzymało Stery powiatowe są w dobrych rękach: Starosta jędrzejowski Edmund Kaczmarek podsumował na naszej antenie trzy lata obecnej kadencji. Ustosunkował się również Musimy współpracować ze sobą: Konwent Starostów województwa świętokrzyskiego obradował w Starachowicach. Starostowie spotykają się na konwentach co pół roku. Stypendia dla studentów z Kartą Polaka: 50 studentów dwóch kieleckich uczelni – Uniwersytetu Jana Kochanowskiego oraz Politechniki Świętokrzyskiej otrzyma stypendia Samorządu Jak chronić się przed smogiem?: Coraz niższe temperatury i rozpoczęcie sezonu grzewczego to jednocześnie pogorszenie stanu powietrza. Codziennie wdychamy szkodliwe Drogowcy rozpoczęli prace przy budowie ekspresowej "siódemki" ze Skarżyska-Kamiennej do granicy województwa: Ruszyły prace przy budowie ostatniego odcinka ekspresowej S7 w świętokrzyskiem - od Skarżyska-Kamiennej do granicy 30 listopada rusza sezon na miejskim lodowisku: W czwartek, 30 listopada, oficjalnie zostanie zainaugurowany sezon 2017/2018 na lodowisku miejskim im. M. Filipowskiego. Przejechał 100 km, nie wiedział gdzie jest!: We wtorek policjanci z jędrzejowskiej drogówki pomogli 81-letniemu seniorowi, który nie wiedział gdzie się znajduje. Konwent przeciwko likwidacji RDOŚ: Konwent Starostów województwa świętokrzyskiego mówi stanowcze nie i wyraża zdecydowany sprzeciw wobec propozycji likwidacji przez W kolejnym odcinku programu Eko-Świętokrzyskie, śledzimy dwutlenek węgla w przyrodzie...: Powietrze, którym oddychamy w największym stopniu składa się z azotu i tlenu. Pobierając tlen, wydychamy W sobotę "Koncert z Gwiazdą": W sobotę, 25 listopada o 17.00 w Państwowej Szkole Muzycznej odbędzie się koncert fundacji „Daj O podróżniczej pasji i kolejnych wyzwaniach: O Stowarzyszeniu SALUTEM jest ostatnio głośno za sprawą wyprawy „Scyzoryki wzdłuż Afryki” i równoległej inicjatywy

/>

Dwa dni historii i zabawy

Dwa dni historii i zabawy

Dokładnie 230 lat temu, 15 lipca 1787 roku król Stanisław August Poniatowski odwiedził powiat konecki. W rocznicę tamtych pamiętnych wydarzeń tegoroczne  XVIII Kuźnice Koneckie zostały poświęcone tej wizycie. Król Stanisław August Poniatowski odwiedził Radoszyce, Adamów, Jacentów i Maleniec. Drugi dzień Kuźnic to wspaniała zabawa w Parku Miejskim w Końskich.

To nie było wcale takie proste, ale organizatorzy XVIII Kuźnic Koneckich doskonale sobie poradzili. Cała trudność polegała na dotrzymywaniu kroku królowi, który cały czas był w ruchu. Radoszyce, Adamów, Jacentów i Maleniec, wszędzie tam króla Stanisława Augusta Poniatowskiego witał wiwatujące tłumy. 

W Jacentowie na Króla czekał starosta konecki i władze gminy. Król dostojnie wysłuchał powitania i obejrzał swoje włości. W Maleńcu królowi sprawiono jeszcze cieplejsze powitanie.

Wizyta przebiegała w ciepłej atmosferze, dlatego bez żadnych przeszkód organizatorzy mogli przejść do kolejnych punktów programu. Wyróżniono rowerzystów, którzy wzięli udział w rajdzie, a starosta wyjaśnił jak ważni podczas wizyta króla na ziemi koneckiej byli rowerzyści i motocykliści.

W Maleńcu wręczono Marki Koneckie, a pierwszy dzień Kuźnic zakończył koncert Piotra Resteckiego.

W niedzielę Kuźnice Koneckie przeniosły się do Parku Miejskiego w Końskich. Tam odbył się  między innymi przegląd piosenki.  Ze swoim koncertem wystąpiła także Natalia Szroeder. TV Świętokrzyska objęła patronat medialny nad  XVIII Kuźnicami Koneckimi. Obszerna relacja z całej imprezy już niebawem na naszej antenie.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •