/>

Ruszył proces składana wniosków. Do rozdysponowania olbrzymie pieniądze

Ruszył proces składana wniosków. Do rozdysponowania olbrzymie pieniądze

Kolejne olbrzymie środki finansowe trafiły do Powiatowego Urzędu Pracy w Końskich. Rozpoczął się nabór wniosków od pracodawców o przyznanie środków z rezerwy krajowej Krajowego Funduszu Szkoleniowego. W sumie konecki PUP ma do rozdysponowania ponad 529 tysięcy złotych.

Środki, które trafiły do PUP w Końskich pochodzą z Krajowego Funduszu Szkoleniowego.

- KFS został utworzony ze środków Funduszu Pracy z myślą o wsparciu kształcenia ustawicznego pracodawców oraz pracowników. Jego głównym celem jest zapobieganie utracie zatrudnienie przez osoby pracujące z powodu zmieniającej się gospodarki. Inwestycja w potencjał kadrowy powinna poprawić zarówno pozycję firm jaki i samych pracowników na konkurencyjnym rynku pracy – powiedziała Bożena Urban dyrektor PUP w Końskich.

PUP w Końskich na realizację zadań z Krajowego Funduszu Szkoleniowego łącznie z rezerwą otrzymał środki w wysokości 529 tysięcy 400 złotych.

 - Do dnia dzisiejszego zawarliśmy 61 umów, w ramach których szkoleniami objęto 261 osób pracujących. W dyspozycji PUP w Końskich pozostają jeszcze środki z rezerwy KFS, nabór wniosków został rozpoczęty 9 października i potrwa do 27 października – zakończyła dyrektor PUP.

Co trzeba zrobić by uzyskać wsparcie z Krajowego Funduszu Szkoleniowego?

- Jest do spełnianie kilka priorytetów. Najprościej jest do nas przyjść i zapoznać się z warunkami. My pomożemy złożyć wniosek – powiedziała Barbara Gasińska specjalista ds. rozwoju zawodowego PUP w Końskich.

Biorąc pod uwagę popularność środków z rezerwy Krajowego Funduszu Szkoleniowego radzimy wszystkim zainteresowanym jak najszybciej złożyć wnioski. Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo na stronie internetowej PUP w Końskich oraz stąporkowskiej filii PUP.


Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •