Czwarta gala profilaktyki PaT: Po raz czwarty w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku odbyła się gala PaT – u Trzy nowe karetki pogotowia trafią do Kielc i Staszowa: Trzy karetki pogotowia i sześć urządzeń do mechanicznej kompresji klatki piersiowej to sprzęt który zostanie Stypendia dla studentów z Winnicy: Wiceprezydent Kielc Andrzej Sygut wręczył stypendia studentom z Winnicy na rok akademicki 2017/2018. Wsparcie otrzymało Stery powiatowe są w dobrych rękach: Starosta jędrzejowski Edmund Kaczmarek podsumował na naszej antenie trzy lata obecnej kadencji. Ustosunkował się również Musimy współpracować ze sobą: Konwent Starostów województwa świętokrzyskiego obradował w Starachowicach. Starostowie spotykają się na konwentach co pół roku. Stypendia dla studentów z Kartą Polaka: 50 studentów dwóch kieleckich uczelni – Uniwersytetu Jana Kochanowskiego oraz Politechniki Świętokrzyskiej otrzyma stypendia Samorządu Jak chronić się przed smogiem?: Coraz niższe temperatury i rozpoczęcie sezonu grzewczego to jednocześnie pogorszenie stanu powietrza. Codziennie wdychamy szkodliwe Drogowcy rozpoczęli prace przy budowie ekspresowej "siódemki" ze Skarżyska-Kamiennej do granicy województwa: Ruszyły prace przy budowie ostatniego odcinka ekspresowej S7 w świętokrzyskiem - od Skarżyska-Kamiennej do granicy 30 listopada rusza sezon na miejskim lodowisku: W czwartek, 30 listopada, oficjalnie zostanie zainaugurowany sezon 2017/2018 na lodowisku miejskim im. M. Filipowskiego. Przejechał 100 km, nie wiedział gdzie jest!: We wtorek policjanci z jędrzejowskiej drogówki pomogli 81-letniemu seniorowi, który nie wiedział gdzie się znajduje. Konwent przeciwko likwidacji RDOŚ: Konwent Starostów województwa świętokrzyskiego mówi stanowcze nie i wyraża zdecydowany sprzeciw wobec propozycji likwidacji przez W kolejnym odcinku programu Eko-Świętokrzyskie, śledzimy dwutlenek węgla w przyrodzie...: Powietrze, którym oddychamy w największym stopniu składa się z azotu i tlenu. Pobierając tlen, wydychamy W sobotę "Koncert z Gwiazdą": W sobotę, 25 listopada o 17.00 w Państwowej Szkole Muzycznej odbędzie się koncert fundacji „Daj O podróżniczej pasji i kolejnych wyzwaniach: O Stowarzyszeniu SALUTEM jest ostatnio głośno za sprawą wyprawy „Scyzoryki wzdłuż Afryki” i równoległej inicjatywy

/>

Chcą zatrzymać reformę edukacji, zbierają podpisy w sprawie referendum

Chcą zatrzymać reformę edukacji, zbierają podpisy w sprawie referendum

W jednym tonie, bez względu na polityczny szyld – taki był przekaz czwartkowej konferencji zorganizowanej przed gimnazjum nr 2. M.in. przedstawiciele PO, PSL i SLD zachęcali do składania podpisów pod wnioskiem o referendum w sprawie reformy edukacji.

Tuż przed feriami poseł PO i przewodnicząca struktur partii w regionie, Marzena Okła-Drewnowicz oraz dyrektor Biura Regionu Joanna Winiarska ogłosiły akcję zbierania podpisów w sprawie przeprowadzenia referendum dotyczącego reformy edukacji. Wtedy zapowiadano też większe nasilenie akcji po zimowej przerwie. Konferencja w tej sprawie odbyła się w czwartek w Skarżysku-Kamiennej. Wzięli w niej udział nie tylko działacze PO.

- Ustawa została przegłosowana i dzisiaj zostaje nam sięgnięcie po ostatnie, najważniejsze narzędzie demokracji, czyli referendum. Dzisiaj spotykamy się ponad partyjnymi podziałami– stwierdza posłanka Marzena Okła – Drewnowicz.

Zebrani na konferencji kolejno wymieniali niedociągnięcia wprowadzanych zmian, podkreślali m.in. że szkoły podstawowe ich zdaniem nie są gotowe na tę reformę.

- Szkoły podstawowe nie są przygotowane, by prowadzić zajęcia z takich przedmiotów jak biologia, fizyka czy chemia bo specjalistyczne pracownie były w gimnazjach. Nie wiem, jak dyrektorzy rozstrzygną problem z wyposażeniem placówek – mówi prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego oddział w Skarżysku Grażyna Nowak.

Leszek Golik, przewodniczący rady Miasta przypomniał, że jedna reorganizacja oświaty w Skarżysku była przeprowadzona i, jego zdaniem, spełniła ona swoje zadanie.

- Reforma, która przygotowana jest przez rząd PiS jest szkodliwa. Pani minister zapewnia, że nikt nie straci pracy ale mija się z prawdą. Wczoraj usłyszałem na spotkaniu z nauczycielami, że pan kurator i wicewojewoda deklarują współpracę i otwartość, ale co oni mogą zrobić?

Również Katarzyna Bilska przypomniała, że w strukturach powiatowych także zostały już przeprowadzone wszelkie zmiany.

Swoje poparcie dla referendum w sprawie reformy edukacji wyrazili też lokalni działacze dwóch partii – Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Podpisy zbierane będą do końca marca. Organizatorzy akcji potrzebują ich 500 tysięcy podpisów, te będą zbierane do końca marca. Akcja „Nie Psujcie Szkoły” trwa w całej Polsce. W Skarżysku można je składać także m.in. w biurze PO czy SLD.

Rozprowadzane są także specjalne ulotki, skierowane do uczniów, nauczycieli, rodziców i samorządowców. Oprócz tego na ulicach Skarżyska będzie można spotkać wolontariuszy, którzy także będą zbierać podpisy.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •