Czwarta gala profilaktyki PaT: Po raz czwarty w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku odbyła się gala PaT – u Trzy nowe karetki pogotowia trafią do Kielc i Staszowa: Trzy karetki pogotowia i sześć urządzeń do mechanicznej kompresji klatki piersiowej to sprzęt który zostanie Stypendia dla studentów z Winnicy: Wiceprezydent Kielc Andrzej Sygut wręczył stypendia studentom z Winnicy na rok akademicki 2017/2018. Wsparcie otrzymało Stery powiatowe są w dobrych rękach: Starosta jędrzejowski Edmund Kaczmarek podsumował na naszej antenie trzy lata obecnej kadencji. Ustosunkował się również Musimy współpracować ze sobą: Konwent Starostów województwa świętokrzyskiego obradował w Starachowicach. Starostowie spotykają się na konwentach co pół roku. Stypendia dla studentów z Kartą Polaka: 50 studentów dwóch kieleckich uczelni – Uniwersytetu Jana Kochanowskiego oraz Politechniki Świętokrzyskiej otrzyma stypendia Samorządu Jak chronić się przed smogiem?: Coraz niższe temperatury i rozpoczęcie sezonu grzewczego to jednocześnie pogorszenie stanu powietrza. Codziennie wdychamy szkodliwe Drogowcy rozpoczęli prace przy budowie ekspresowej "siódemki" ze Skarżyska-Kamiennej do granicy województwa: Ruszyły prace przy budowie ostatniego odcinka ekspresowej S7 w świętokrzyskiem - od Skarżyska-Kamiennej do granicy 30 listopada rusza sezon na miejskim lodowisku: W czwartek, 30 listopada, oficjalnie zostanie zainaugurowany sezon 2017/2018 na lodowisku miejskim im. M. Filipowskiego. Przejechał 100 km, nie wiedział gdzie jest!: We wtorek policjanci z jędrzejowskiej drogówki pomogli 81-letniemu seniorowi, który nie wiedział gdzie się znajduje. Konwent przeciwko likwidacji RDOŚ: Konwent Starostów województwa świętokrzyskiego mówi stanowcze nie i wyraża zdecydowany sprzeciw wobec propozycji likwidacji przez W kolejnym odcinku programu Eko-Świętokrzyskie, śledzimy dwutlenek węgla w przyrodzie...: Powietrze, którym oddychamy w największym stopniu składa się z azotu i tlenu. Pobierając tlen, wydychamy W sobotę "Koncert z Gwiazdą": W sobotę, 25 listopada o 17.00 w Państwowej Szkole Muzycznej odbędzie się koncert fundacji „Daj O podróżniczej pasji i kolejnych wyzwaniach: O Stowarzyszeniu SALUTEM jest ostatnio głośno za sprawą wyprawy „Scyzoryki wzdłuż Afryki” i równoległej inicjatywy

/>

Ambulans Fundacji Ronalda McDonalda stacjonuje w Skarżysku

Ambulans Fundacji Ronalda McDonalda stacjonuje w Skarżysku

Przez trzy dni w Skarżysku stacjonuje specjalistyczny samochód Fundacji Ronalda McDonalda, w którym wykonywane są bezpłatne badania ultrasonograficzne dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat. Zainteresowanie akcją jest spore.

20, 21 i 22 kwietnia  - w te dni na placu przy starostwie powiatowym w Skarżysku możliwe jest wykonanie badań USG dzieciom do 6. roku życia. To dzięki fundacji Ronalda McDonalda, która od lat odwiedza nasze miasto na zaproszenie starostwa.

Zainteresowanie widać w zapełnionej liście osób, które zdecydowały się zapisać na to bezpłatne badanie. A to pozwala na wczesne wykrycie ewentualnych nowotworowych zmian.

Takie badanie trwa około 5-10 minut, jest bezbolesne, a wyniki rodzice otrzymują od ręki, na piśmie. Co ważne, po wykryciu niepokojących zmian u badanego, dziecko nadal jest pod opieką fundacji.

Specjalistyczny ambulans medyczny fundacji podróżuje po całej Polsce w ramach Programu Profilaktycznych Badań Ultrasonograficznych Dzieci od 2005 roku. Inicjatywa wpisuje się też w program „Nie nowotworom u dzieci”. W tym czasie, do 2016 roku, udało się w ten sposób przebadać prawie 50 tysięcy dzieci w 228 miastach. Jak podkreśla Mikołaj Pietkiewicz, radiolog wykonujący badania w ambulansie, z roku na rok wśród rodziców obserwuje się coraz większą świadomość i chęć przebadania swoich pociech w ramach akcji, choć nadal jest to obszar do pracy.

Możliwość skorzystania z badań najprawdopodobniej będzie dostępna także i w przyszłym roku, bo powiat skarżyski już zapowiada starania o obecność ambulansu w naszym mieście.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •