Czwarta gala profilaktyki PaT: Po raz czwarty w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku odbyła się gala PaT – u Trzy nowe karetki pogotowia trafią do Kielc i Staszowa: Trzy karetki pogotowia i sześć urządzeń do mechanicznej kompresji klatki piersiowej to sprzęt który zostanie Stypendia dla studentów z Winnicy: Wiceprezydent Kielc Andrzej Sygut wręczył stypendia studentom z Winnicy na rok akademicki 2017/2018. Wsparcie otrzymało Stery powiatowe są w dobrych rękach: Starosta jędrzejowski Edmund Kaczmarek podsumował na naszej antenie trzy lata obecnej kadencji. Ustosunkował się również Musimy współpracować ze sobą: Konwent Starostów województwa świętokrzyskiego obradował w Starachowicach. Starostowie spotykają się na konwentach co pół roku. Stypendia dla studentów z Kartą Polaka: 50 studentów dwóch kieleckich uczelni – Uniwersytetu Jana Kochanowskiego oraz Politechniki Świętokrzyskiej otrzyma stypendia Samorządu Jak chronić się przed smogiem?: Coraz niższe temperatury i rozpoczęcie sezonu grzewczego to jednocześnie pogorszenie stanu powietrza. Codziennie wdychamy szkodliwe Drogowcy rozpoczęli prace przy budowie ekspresowej "siódemki" ze Skarżyska-Kamiennej do granicy województwa: Ruszyły prace przy budowie ostatniego odcinka ekspresowej S7 w świętokrzyskiem - od Skarżyska-Kamiennej do granicy 30 listopada rusza sezon na miejskim lodowisku: W czwartek, 30 listopada, oficjalnie zostanie zainaugurowany sezon 2017/2018 na lodowisku miejskim im. M. Filipowskiego. Przejechał 100 km, nie wiedział gdzie jest!: We wtorek policjanci z jędrzejowskiej drogówki pomogli 81-letniemu seniorowi, który nie wiedział gdzie się znajduje. Konwent przeciwko likwidacji RDOŚ: Konwent Starostów województwa świętokrzyskiego mówi stanowcze nie i wyraża zdecydowany sprzeciw wobec propozycji likwidacji przez W kolejnym odcinku programu Eko-Świętokrzyskie, śledzimy dwutlenek węgla w przyrodzie...: Powietrze, którym oddychamy w największym stopniu składa się z azotu i tlenu. Pobierając tlen, wydychamy W sobotę "Koncert z Gwiazdą": W sobotę, 25 listopada o 17.00 w Państwowej Szkole Muzycznej odbędzie się koncert fundacji „Daj O podróżniczej pasji i kolejnych wyzwaniach: O Stowarzyszeniu SALUTEM jest ostatnio głośno za sprawą wyprawy „Scyzoryki wzdłuż Afryki” i równoległej inicjatywy

/>

Suchedniów: trwają prace nad przeniesieniem "Jedynki"

Suchedniów: trwają prace nad przeniesieniem "Jedynki"

W Suchedniowie trwają prace nad dostosowaniem budynku gimnazjum do przeniesienia uczniów z jednej ze szkół podstawowych. W ostatnim czasie odbyło się kolejne spotkanie z projektantem w tej sprawie.

Reforma edukacji, a w jej ramach likwidacja gimnazjów jednych ucieszyła, drugich zmartwiła, a jeszcze inni postanowili ją wykorzystać. Tak dzieje się właśnie w gminie Suchedniów, gdzie problem bazy lokalowej dla oświaty jest aktualny od lat. W ostatnim czasie największą kością niezgody była Szkoła Podstawowa nr 1. Wymogi bezpieczeństwa jasno wskazują, ze szkoła powinna zostać zamknięta. Pomysłów na rozwiązanie sytuacji było wiele, na zamkniecie szkoły nie godzili się rodzice, ewentualna rozbudowa budynku przewijała się od lat. Sesje miejskie, na której omawiano ten temat, zawsze były burzliwe.

Kompromis osiągnięto we wrześniu 2016 roku, kiedy radni na sesji zdecydowali o przenosinach szkoły podstawowej do budynku przy Szarych Szeregów, w którym teraz mieści się gimnazjum. Furtką do tego rozwiązania była reforma oświaty zakładająca właśnie likwidację gimnazjów.

W ostatnim czasie odbyło się drugie już spotkanie z projektantem. Pierwsze przetargi mają zostać ogłoszone w najbliższych dniach, po to, by z niezbędnymi pracami zdążyć do września.

W pierwszej kolejności najeży przywrócić do budynku kuchnię i stołówkę, wymienić sieć ciepłowniczą i elektryczną, wyremontować sanitariaty i pracownie szkolne. Wykonana zostanie też częściowo termomodernizacja, a w ostatnim etapie panele fotowoltaiczne na dachu nowej sali gimnastycznej. To już w późniejszym etapie, razem z „orlikiem”.

Plany rozbudowy są spore i dość kosztowne, ale burmistrz liczy na uzyskanie dofinansowania.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •