Czwarta gala profilaktyki PaT: Po raz czwarty w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku odbyła się gala PaT – u Trzy nowe karetki pogotowia trafią do Kielc i Staszowa: Trzy karetki pogotowia i sześć urządzeń do mechanicznej kompresji klatki piersiowej to sprzęt który zostanie Stypendia dla studentów z Winnicy: Wiceprezydent Kielc Andrzej Sygut wręczył stypendia studentom z Winnicy na rok akademicki 2017/2018. Wsparcie otrzymało Stery powiatowe są w dobrych rękach: Starosta jędrzejowski Edmund Kaczmarek podsumował na naszej antenie trzy lata obecnej kadencji. Ustosunkował się również Musimy współpracować ze sobą: Konwent Starostów województwa świętokrzyskiego obradował w Starachowicach. Starostowie spotykają się na konwentach co pół roku. Stypendia dla studentów z Kartą Polaka: 50 studentów dwóch kieleckich uczelni – Uniwersytetu Jana Kochanowskiego oraz Politechniki Świętokrzyskiej otrzyma stypendia Samorządu Jak chronić się przed smogiem?: Coraz niższe temperatury i rozpoczęcie sezonu grzewczego to jednocześnie pogorszenie stanu powietrza. Codziennie wdychamy szkodliwe Drogowcy rozpoczęli prace przy budowie ekspresowej "siódemki" ze Skarżyska-Kamiennej do granicy województwa: Ruszyły prace przy budowie ostatniego odcinka ekspresowej S7 w świętokrzyskiem - od Skarżyska-Kamiennej do granicy 30 listopada rusza sezon na miejskim lodowisku: W czwartek, 30 listopada, oficjalnie zostanie zainaugurowany sezon 2017/2018 na lodowisku miejskim im. M. Filipowskiego. Przejechał 100 km, nie wiedział gdzie jest!: We wtorek policjanci z jędrzejowskiej drogówki pomogli 81-letniemu seniorowi, który nie wiedział gdzie się znajduje. Konwent przeciwko likwidacji RDOŚ: Konwent Starostów województwa świętokrzyskiego mówi stanowcze nie i wyraża zdecydowany sprzeciw wobec propozycji likwidacji przez W kolejnym odcinku programu Eko-Świętokrzyskie, śledzimy dwutlenek węgla w przyrodzie...: Powietrze, którym oddychamy w największym stopniu składa się z azotu i tlenu. Pobierając tlen, wydychamy W sobotę "Koncert z Gwiazdą": W sobotę, 25 listopada o 17.00 w Państwowej Szkole Muzycznej odbędzie się koncert fundacji „Daj O podróżniczej pasji i kolejnych wyzwaniach: O Stowarzyszeniu SALUTEM jest ostatnio głośno za sprawą wyprawy „Scyzoryki wzdłuż Afryki” i równoległej inicjatywy

/>

Pierwsze z cyklu spotkań w Miasteczku Ruchu Drogowego

Pierwsze z cyklu spotkań w Miasteczku Ruchu Drogowego

W Skarżysku po raz kolejny w wakacje w Miasteczku Ruchu Drogowego zorganizowano akcję edukacyjną dla najmłodszych. Ma ona za zadanie uczyć dzieci i młodzież w zakresie przepisów oraz świadomości właściwego poruszania się po drogach. Latem najmłodsi w tym miejscu czas spędzają chętnie.

Wakacje też mogą być dobrym czasem na naukę. Zwłaszcza, jeśli ta odbywa się poprzez zabawę. Jeśli tylko dopisuje pogoda, w skarżyskim miasteczku ruchu drogowego dzieci z opiekunami spędzają wolny czas – na rolkach, na rowerze czy na desce. Najmłodsi może nie do końca zwracają uwagę na znaki i sygnalizację w Miasteczku Ruchu Drogowego, nie zmienia to jednak faktu, że w jego obrębie jest bezpieczniej.

Jednym z wydarzeń przygotowanych na wakacje przez miejskie jednostki są cykliczne spotkania właśnie w Miasteczku, gdzie m.in. Policja wyjaśnia najmłodszym, jak zachowywać się na drodze.

Tegoroczna edycja wydarzenia została wzbogacona o specjalne rowerki dla osób niepełnosprawnych, przekazane przez fundację Eco Tekstil i PCK.

W programie, oprócz profilaktyki bezpiecznego zachowania się w ruchu drogowym, jest także jazda na rowerkach biegowych, znakowanie rowerów, malowanie buziek oraz liczne konkursy z nagrodami.

Kolejne spotkania w miasteczku zaplanowano na 12 lipca, 2 i 9 sierpnia w godzinach od 12.00 do 15.00.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •