Ruszyła pierwsza kolejka III Masłowskiej Ligi Futsalu: Rozpoczęła się III edycja Masłowskiej Ligi Futsalu. W zawodach bierze udział 14 drużyn z gminy "Zostań świętym Mikołajem": 18 listopada, w sobotę, w patio Miejskiego Centrum Kultury o 18.00 odbyła się kolejna edycja Tragiczny pożar w Woli Szczygiełkowej. Nie żyje 74-letnia kobieta: Pożar wybuchł po godzinie 2 w nocy z soboty na niedzielę. Parterowy drewniany dom podzielony 23. Festiwal Form Dokumentalnych NURT 2017 już 21 listopada: Już od 21 listopada Kielce będą stolicą polskiego filmu dokumentalnego - zobaczymy 41 najciekawszych produkcji Kierowca, który wjechał w przystanek usłyszał zarzuty i został tymczasowo aresztowany: Nawet 18 lat więzienia może grozić 52-letniemu Piotrowi C., który w środę po południu wjechał Plener fotograficzny Moje miejsce / Wspólna przestrzeń: W Wiśnówce odbył się plener fotograficzny  Moje miejsce / Wspólna przestrzeń.   Organizatorem wydarzenia była grupa Szpital Wojewódzki rozbłysł na fioletowo dla małych wojowników: W geście solidarności z wcześniakami, Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach, 17 listopada, w Światowym Dniu Kierowca, który wjechał w przystanek usłyszał zarzuty i został tymczasowo aresztowany: Nawet 18 lat więzienia może grozić 52-letniemu Piotrowi C., który w środę po południu wjechał "Talenty Świętokrzyskie" wręczone po raz 18.: W tym roku "Talenty Świętokrzyskie" otrzymały 32 osoby i jeden zespół. Dodatkowo, przyznano 11 wyróżnień. Zmiany w kieleckim Programie profilaktyki zakażeń pneumokokowych: 2,5 mln zł wydają rocznie Kielce na profilaktykę zdrowotną. Duża część tej kwoty wydawana jest Co PiS zrobił dla świętokrzyskiego? Wojewoda podsumowuje: 131 tys. dzieci z województwa świętokrzyskiego zostało objętych programem Rodzina 500+. Na realizację tych środków, Policjanci rozbili grupę przestępczą wyłudzającą pieniądze: Nawet 600 tysięcy złotych mogła wyłudzić zorganizowana grupa przestępcza, która na terenie województw świętokrzyskiego i Przed nami jeszcze wiele inwestycji: Bożena Szczypiór wójt gminy Wodzisław była kolejnym gościem naszej stacji, z którym spróbowaliśmy podsumować działania Kilka inwestycji powiatowych i miejskich z szansą na dofinansowanie: Kilka inwestycji miejskich i powiatowych znalazło się na wstępnej liście rankingowej wniosków o dofinansowanie zatwierdzonej „Rozwiń firmę z Wojewódzkim Urzędem Pracy”: „Rozwiń firmę z Wojewódzkim Urzędem Pracy”. Pod taką nazwą odbędzie się Forum Konferencyjne 22 listopada.

/>

Będzie kanalizacja przy ulicach Warszawskiej i Kieleckiej w Suchedniowie

Będzie kanalizacja przy ulicach Warszawskiej i Kieleckiej w Suchedniowie

Mamy dobra wiadomość dla mieszkańców ulic Warszawskiej i Kieleckiej w Suchedniowie. W poniedziałek burmistrz Suchedniowa Cezary Błach i Agata Bińkowska członek zarządu województwa świętokrzyskiego podpisali umowę, która dofinansuje inwestycję w osiemdziesięciu procentach.

Gmina Suchedniów otrzymała kolejne dofinansowania na budowę sieci kanalizacyjnej w ciągu ulicy Kieleckiej i Warszawskiej. Znajdą się także pieniądze na przebudowę kanalizacji w ciągu ulic Powstańców i Krótkiej.

- Gmina Suchedniów otrzymała 80% dofinansowania. Są to odpowiednio kwoty 1 mln 900 tysięcy złotych i 1 mln 100 tysięcy złotych – powiedział burmistrz Suchedniowa Cezary Błach.

- Gratuluje burmistrzowi dobrej współpracy z zarządem województwa, bo to pokazuje, że podnosicie cały czas standard życia mieszkańców, ale także zachowane są wszelkie wymogi ochrony środowiska – powiedziała Agata Bińkowska członek zarządu województwa świętokrzyskiego.

Ogromne pieniądze, które trafią do Suchedniowa na inwestycje wodno – ściekowe , są tym cenniejsze, że w tej perspektywie o dotacje unijne było bardzo ciężko. 

Nim rozpoczną  się prace, mieszkańcy wskazanych ulic muszą się uzbroić w cierpliwość. Optymistyczny scenariusz zakłada dwuletnie oczekiwanie na pierwsze prace.

- Jesteśmy dopiero na wstępnym etapie projektowania. To zadanie może ruszyć za około dwa lata. Wcześniej wybudujemy kanalizację w ulicy Żeromskiego i Cmentarnej, Jodłowej i częściowo Warszawskiej – wyjaśnił burmistrz Cezary Błach.

Na dzień dzisiejszy suchedniowski magistrat szacuje, że gmina skanalizowana jest w siedemdziesięciu procentach.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •