Ruszyła pierwsza kolejka III Masłowskiej Ligi Futsalu: Rozpoczęła się III edycja Masłowskiej Ligi Futsalu. W zawodach bierze udział 14 drużyn z gminy "Zostań świętym Mikołajem": 18 listopada, w sobotę, w patio Miejskiego Centrum Kultury o 18.00 odbyła się kolejna edycja Tragiczny pożar w Woli Szczygiełkowej. Nie żyje 74-letnia kobieta: Pożar wybuchł po godzinie 2 w nocy z soboty na niedzielę. Parterowy drewniany dom podzielony 23. Festiwal Form Dokumentalnych NURT 2017 już 21 listopada: Już od 21 listopada Kielce będą stolicą polskiego filmu dokumentalnego - zobaczymy 41 najciekawszych produkcji Kierowca, który wjechał w przystanek usłyszał zarzuty i został tymczasowo aresztowany: Nawet 18 lat więzienia może grozić 52-letniemu Piotrowi C., który w środę po południu wjechał Plener fotograficzny Moje miejsce / Wspólna przestrzeń: W Wiśnówce odbył się plener fotograficzny  Moje miejsce / Wspólna przestrzeń.   Organizatorem wydarzenia była grupa Szpital Wojewódzki rozbłysł na fioletowo dla małych wojowników: W geście solidarności z wcześniakami, Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach, 17 listopada, w Światowym Dniu Kierowca, który wjechał w przystanek usłyszał zarzuty i został tymczasowo aresztowany: Nawet 18 lat więzienia może grozić 52-letniemu Piotrowi C., który w środę po południu wjechał "Talenty Świętokrzyskie" wręczone po raz 18.: W tym roku "Talenty Świętokrzyskie" otrzymały 32 osoby i jeden zespół. Dodatkowo, przyznano 11 wyróżnień. Zmiany w kieleckim Programie profilaktyki zakażeń pneumokokowych: 2,5 mln zł wydają rocznie Kielce na profilaktykę zdrowotną. Duża część tej kwoty wydawana jest Co PiS zrobił dla świętokrzyskiego? Wojewoda podsumowuje: 131 tys. dzieci z województwa świętokrzyskiego zostało objętych programem Rodzina 500+. Na realizację tych środków, Policjanci rozbili grupę przestępczą wyłudzającą pieniądze: Nawet 600 tysięcy złotych mogła wyłudzić zorganizowana grupa przestępcza, która na terenie województw świętokrzyskiego i Przed nami jeszcze wiele inwestycji: Bożena Szczypiór wójt gminy Wodzisław była kolejnym gościem naszej stacji, z którym spróbowaliśmy podsumować działania Kilka inwestycji powiatowych i miejskich z szansą na dofinansowanie: Kilka inwestycji miejskich i powiatowych znalazło się na wstępnej liście rankingowej wniosków o dofinansowanie zatwierdzonej „Rozwiń firmę z Wojewódzkim Urzędem Pracy”: „Rozwiń firmę z Wojewódzkim Urzędem Pracy”. Pod taką nazwą odbędzie się Forum Konferencyjne 22 listopada.

/>

Suchedniowska „jedynka” będzie gotowa na czas

Suchedniowska „jedynka” będzie gotowa na czas

Jak już informowaliśmy Suchedniów pozyskał duże środki na termomodernizację Szkoły Podstawowej nr 1. Pieniądze pochodzą z dofinansowania z Unii Europejskiej, a Szkoła Podstawowa nr 1 w Suchedniowie znalazła się w gronie 53 placówek w województwie, na które urząd marszałkowski przeznaczył 128 milionów złotych.

Obecnie w Szkoła Podstawowa nr 1 w Suchedniowie to jeden wielki plac budowy. Jeszcze do niedawna w budynku znajdowało się gimnazjum. Od 4 września w szkole będą przebywać także uczniowie z klas 1-7. Budynek szkoły zmienia swoje oblicze i z zewnątrz i wewnątrz.

- 1 milion 492 tysiące złotych udało się pozyskać ze środków unijnych na termomodernizację szkoły. Kwota ta stanowi 85% całej inwestycji – wyjaśnił przed naszą kamera burmistrz Suchedniowa Cezary Błach.

To nie całość inwestycji związana z tym miejscem.

- Cała inwestycja została podzielona na kilka etapów. Obecny wykonawca realizuje dwa pierwsze etapy inwestycji tj. termomodernizację i przebudowę. Rozbudowa tej szkoły nastąpi w kolejnym etapie, który się jeszcze projektuje – powiedział burmistrz Błach.

Rozmiar prac nasuwa pytanie o termin zakończenia robót.

- Zdążymy – mówi Zdzisław Wojnarski dyrektor SP 1 w Suchedniowie i dodaje - Firma, która prowadzi prace ma doświadczenie. Jestem przekonamy, że zakres prac, który był zaplanowany zostanie na czas ukończony, a dzieci  4 września rozpoczną naukę w odnowionej szkole.

Chcemy przy okazji uspokoić rodziców najmłodszych dzieci, które po raz pierwszy przekroczą mury szkolne. To właśnie zerówka jako jedna z pierwszych będzie miała piękną salę.

- Będzie kolorowo i przyjaźnie. Dzieci będą miały do swojej dyspozycji toaletę. Będzie nowy sprzęt dydaktyczny. Niczego nie zabraknie – zapewnił dyrektor Wojnarski.

Placówkę w przyszłości czeka jeszcze trzeci etap remontowy, który ma pochłonąć około 3 milionów złotych. Projekt obecnie znajduje się na liście rezerwowej, ale jest duża szansa, że uda się go zrealizować. 

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •