Czwarta gala profilaktyki PaT: Po raz czwarty w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku odbyła się gala PaT – u Trzy nowe karetki pogotowia trafią do Kielc i Staszowa: Trzy karetki pogotowia i sześć urządzeń do mechanicznej kompresji klatki piersiowej to sprzęt który zostanie Stypendia dla studentów z Winnicy: Wiceprezydent Kielc Andrzej Sygut wręczył stypendia studentom z Winnicy na rok akademicki 2017/2018. Wsparcie otrzymało Stery powiatowe są w dobrych rękach: Starosta jędrzejowski Edmund Kaczmarek podsumował na naszej antenie trzy lata obecnej kadencji. Ustosunkował się również Musimy współpracować ze sobą: Konwent Starostów województwa świętokrzyskiego obradował w Starachowicach. Starostowie spotykają się na konwentach co pół roku. Stypendia dla studentów z Kartą Polaka: 50 studentów dwóch kieleckich uczelni – Uniwersytetu Jana Kochanowskiego oraz Politechniki Świętokrzyskiej otrzyma stypendia Samorządu Jak chronić się przed smogiem?: Coraz niższe temperatury i rozpoczęcie sezonu grzewczego to jednocześnie pogorszenie stanu powietrza. Codziennie wdychamy szkodliwe Drogowcy rozpoczęli prace przy budowie ekspresowej "siódemki" ze Skarżyska-Kamiennej do granicy województwa: Ruszyły prace przy budowie ostatniego odcinka ekspresowej S7 w świętokrzyskiem - od Skarżyska-Kamiennej do granicy 30 listopada rusza sezon na miejskim lodowisku: W czwartek, 30 listopada, oficjalnie zostanie zainaugurowany sezon 2017/2018 na lodowisku miejskim im. M. Filipowskiego. Przejechał 100 km, nie wiedział gdzie jest!: We wtorek policjanci z jędrzejowskiej drogówki pomogli 81-letniemu seniorowi, który nie wiedział gdzie się znajduje. Konwent przeciwko likwidacji RDOŚ: Konwent Starostów województwa świętokrzyskiego mówi stanowcze nie i wyraża zdecydowany sprzeciw wobec propozycji likwidacji przez W kolejnym odcinku programu Eko-Świętokrzyskie, śledzimy dwutlenek węgla w przyrodzie...: Powietrze, którym oddychamy w największym stopniu składa się z azotu i tlenu. Pobierając tlen, wydychamy W sobotę "Koncert z Gwiazdą": W sobotę, 25 listopada o 17.00 w Państwowej Szkole Muzycznej odbędzie się koncert fundacji „Daj O podróżniczej pasji i kolejnych wyzwaniach: O Stowarzyszeniu SALUTEM jest ostatnio głośno za sprawą wyprawy „Scyzoryki wzdłuż Afryki” i równoległej inicjatywy

/>

200 tysięcy na remonty skarżyskich podstawówek

200 tysięcy na remonty skarżyskich podstawówek

W każdej ze skarżyskich podstawówek podczas wakacji prowadzone są prace remontowo – konserwatorskie. Jednak największą skalę robót Urząd Miasta w Skarżysku skoncentrował na SP nr 2 i 3. W sumie wakacyjne remonty to koszt  200 tysięcy złotych

Puste szkoły i krzątający się robotnicy, to znak, że w placówkach są wakacje i trwają prace remontowe. Jednak na jakim etapie znajdują się roboty i gdzie ekipy remontowe musiały zmierzyć się z największymi zadaniami, o to spytaliśmy Krzysztofa Myszkę odpowiedzialnego za oświatę w gminie:

 - Generalnie trwają prace porządkowe i remontowe. Największe remonty są w dwóch placówkach. W SP nr 3 i 2.W „trójce” prace już zostały formalnie odebrane i szkoła gotowa jest na przyjęcie uczniów.

 W skarżyskiej „dwójce” na osiedlu Bór prace jeszcze są prowadzone, ale prezydent Myszka uspokaja. Zdążymy na czas.
 

- W SP 2 przystąpiliśmy do remontu łazienek. W tym roku wykonamy remont jednej łazienki. Kwota na ten cel to około 50 tysięcy złotych.

Znacznie mniejszy zakres prac prowadzony jest w pozostałych szkołach.

 - Odświeżane są sale. W ZSP 1 dostosowujemy salę tak aby można było zwiększyć  liczbę oddziałów przedszkolnych – kończy wiceprezydent Krzysztof Myszka.

Mamy nadzieję, że wszystkie te prace zostaną ukończone przed początkiem września. Tegoroczny rok szkolny rozpoczyna się 4 września.


Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •