Kierowca, który wjechał w przystanek usłyszał zarzuty: Nawet 18 lat więzienia może grozić 52-letniemu Piotrowi C., który w środę po południu wjechał Zmiany w kieleckim Programie profilaktyki zakażeń pneumokokowych: 2,5 mln zł wydają rocznie Kielce na profilaktykę zdrowotną. Duża część tej kwoty wydawana jest Co PiS zrobił dla świętokrzyskiego? Wojewoda podsumowuje: 131 tys. dzieci z województwa świętokrzyskiego zostało objętych programem Rodzina 500+. Na realizację tych środków, Policjanci rozbili grupę przestępczą wyłudzającą pieniądze: Nawet 600 tysięcy złotych mogła wyłudzić zorganizowana grupa przestępcza, która na terenie województw świętokrzyskiego i Przed nami jeszcze wiele inwestycji: Bożena Szczypiór wójt gminy Wodzisław była kolejnym gościem naszej stacji, z którym spróbowaliśmy podsumować działania Kilka inwestycji powiatowych i miejskich z szansą na dofinansowanie: Kilka inwestycji miejskich i powiatowych znalazło się na wstępnej liście rankingowej wniosków o dofinansowanie zatwierdzonej „Rozwiń firmę z Wojewódzkim Urzędem Pracy”: „Rozwiń firmę z Wojewódzkim Urzędem Pracy”. Pod taką nazwą odbędzie się Forum Konferencyjne 22 listopada. Iskrzy w koneckim PiS: To już prawie otwarta wojna. Nikt z niczym się nie kryje. Po wyborach powiatowych w Widziałeś pomóż: Komenda Powiatowa Policji w Pińczowie zwraca się z prośbą o pomoc w ustaleniu danych osoby W niedzielę kolejny wyjazd na mecz: Stowarzyszenie Przyszłość i Rozwój zaprasza na kolejny mecz siatkarski. Tym razem Dafi Społem Kielce zmierzy Kielce przygotowują się do świąt: Choć do Bożego Narodzenia jeszcze sporo ponad miesiąc, w Kielcach już rozpoczęły się gwiazdkowe przygotowania. „Świętokrzyskie Ekopasje” z Ligą Ochrony Przyrody: Tym razem w  programie „Świętokrzyskie Ekopasje” zabierzemy Państwa do świata Ligi Ochrony Przyrody. Beata Antoszewska "Uśmiech Seniora" już po raz ósmy: Zarząd Województwa Świętokrzyskiego już po raz ósmy zorganizował wydarzenie pod nazwą „Uśmiech Seniora”. Młodzi znów zagrają w mini piłkę ręczną: Po sukcesie pierwszej edycji, samorząd województwa świętokrzyskiego wraz ze Świętokrzyskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach "To efekt długotrwałej walki". Zenon Chaba odwołany z funkcji: Zenon Chaba z dniem 15 listopada przestał pełnić wszelkie funkcje w Ogólnopolskim Pracowniczym Związku Zawodowym

/>

Kiedy iść z dzieckiem do psychologa?

Kiedy iść z dzieckiem do psychologa?

Wizyta z dzieckiem u psychologa to ten aspekt, który niekiedy budzi w rodzicach pewien niepokój czy sprzeciw. Tymczasem niektóre trudności czy problemy wymagają konsultacji. Poradnictwo psychologiczne jest coraz łatwiej dostępne i o tym mówią specjaliści z „Dobrego Miejsca” w Skarżysku-Kamiennej.

Głównym źródłem informacji o dziecku jest uważny rodzic. To on zazwyczaj pierwszy dostrzega niepokojące sygnały, które mogą świadczyć o potrzebie konsultacji ze specjalistą. Uwagi i spostrzeżenia może przekazać też przedszkolny wychowawca czy później, nauczyciel. A pomocy psychologicznej można szukać już od wczesnych lat. Taki proces może przejść już trzylatek.

Diagnoza jest pierwszym, koniecznym elementem konsultacji, kiedy udajemy się to specjalisty. Dla dziecka jest to raczej zabawa, dla psychologa źródło istotnych dla procesu informacji koniecznych do rozwiązania problemu.

Przyczyn i pretekstów do wizyty u specjalisty może być wiele, zaczynając od prawidłowego przebiegu rozwoju, mogą to też być problemy wychowawcze, szkolne, w kontaktach z rówieśnikami. Nie każdy objaw zauważony przez rodzica będzie argumentem do podjęcia terapii, warto jednak konsultować to, co niepokoi.

Poradnia „Dobre Miejsce” udziela pomocy i wsparcia nie tylko najmłodszym. Z usług psychologów korzystać mogą także dorośli. Więcej informacji o ofercie można znaleźć na stronie http://www.poradnia-skarzysko.pl (tutaj).

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •