Ruszyła pierwsza kolejka III Masłowskiej Ligi Futsalu: Rozpoczęła się III edycja Masłowskiej Ligi Futsalu. W zawodach bierze udział 14 drużyn z gminy "Zostań świętym Mikołajem": 18 listopada, w sobotę, w patio Miejskiego Centrum Kultury o 18.00 odbyła się kolejna edycja Tragiczny pożar w Woli Szczygiełkowej. Nie żyje 74-letnia kobieta: Pożar wybuchł po godzinie 2 w nocy z soboty na niedzielę. Parterowy drewniany dom podzielony 23. Festiwal Form Dokumentalnych NURT 2017 już 21 listopada: Już od 21 listopada Kielce będą stolicą polskiego filmu dokumentalnego - zobaczymy 41 najciekawszych produkcji Kierowca, który wjechał w przystanek usłyszał zarzuty i został tymczasowo aresztowany: Nawet 18 lat więzienia może grozić 52-letniemu Piotrowi C., który w środę po południu wjechał Plener fotograficzny Moje miejsce / Wspólna przestrzeń: W Wiśnówce odbył się plener fotograficzny  Moje miejsce / Wspólna przestrzeń.   Organizatorem wydarzenia była grupa Szpital Wojewódzki rozbłysł na fioletowo dla małych wojowników: W geście solidarności z wcześniakami, Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach, 17 listopada, w Światowym Dniu Kierowca, który wjechał w przystanek usłyszał zarzuty i został tymczasowo aresztowany: Nawet 18 lat więzienia może grozić 52-letniemu Piotrowi C., który w środę po południu wjechał "Talenty Świętokrzyskie" wręczone po raz 18.: W tym roku "Talenty Świętokrzyskie" otrzymały 32 osoby i jeden zespół. Dodatkowo, przyznano 11 wyróżnień. Zmiany w kieleckim Programie profilaktyki zakażeń pneumokokowych: 2,5 mln zł wydają rocznie Kielce na profilaktykę zdrowotną. Duża część tej kwoty wydawana jest Co PiS zrobił dla świętokrzyskiego? Wojewoda podsumowuje: 131 tys. dzieci z województwa świętokrzyskiego zostało objętych programem Rodzina 500+. Na realizację tych środków, Policjanci rozbili grupę przestępczą wyłudzającą pieniądze: Nawet 600 tysięcy złotych mogła wyłudzić zorganizowana grupa przestępcza, która na terenie województw świętokrzyskiego i Przed nami jeszcze wiele inwestycji: Bożena Szczypiór wójt gminy Wodzisław była kolejnym gościem naszej stacji, z którym spróbowaliśmy podsumować działania Kilka inwestycji powiatowych i miejskich z szansą na dofinansowanie: Kilka inwestycji miejskich i powiatowych znalazło się na wstępnej liście rankingowej wniosków o dofinansowanie zatwierdzonej „Rozwiń firmę z Wojewódzkim Urzędem Pracy”: „Rozwiń firmę z Wojewódzkim Urzędem Pracy”. Pod taką nazwą odbędzie się Forum Konferencyjne 22 listopada.

/>

Już można grać. Tenis stołowy jest w Suchedniowie

Już można grać. Tenis stołowy jest w Suchedniowie

Suchedniów sportem stoi. Po piłce nożnej i badmintonie kolejna dyscyplina sportu wkracza na suchedniowskie sportowe salony. W sobotę zaprezentowano II ligową drużynę tenisa stołowego STS Orlicz 1924 Suchedniów.

Pomysłodawcą powstania drużyny tenisa stołowego był Sławomir Grzyb, niegdyś wiceprezes Wojewódzkiego Związku Tenisa Stołowego, założyciel sekcji tenisa stołowego w Skarżysku. Można powiedzieć, że nie udało się w Skarżysku, to Grzyb pojechał do Suchedniowa i trafił na podatny grunt.

- Dzisiaj już wiem, że nie mówi się nigdy, nigdy! Po 5 latach wracam do tenisa stołowego. Duży wkład w powstanie klubu w Suchedniowie ma Piotr Odelski, który bardzo mnie namawiał, bym jeszcze raz spróbował swoich sił – powiedział nam Sławomir Grzyb.

Z faktu powstania nowego klubu sportowego na swoim terenie zadowolony jest burmistrz Suchedniowa Cezary Błach:

- To już kolejna dyscyplina sportu, która będzie się rozwijała w Suchedniowie. Mam nadzieję, że wielu młodych zawodników będzie trenować tenis stołowy w naszym mieście.

Prezesem nowego klubu został Maciej Glijer:

- Pomysł powstania klubu tenisa stołowego w Suchedniowie chodził mi po głowie od dłuższego czasu, dlatego gdy spotkałem się ze Sławkiem Grzybem nie wahałem się oni na moment.

STS Orlicz 1924 Suchedniów tworzą Paweł Włodyka, Bartosz i Michał Majcher, Wiesław Mazurek, Piotr Odelski, Sławomir Grzyb i Emil Tokarczyk. Treningi drużyny i tych, którzy zechcą uprawiać tę dyscyplinę sportu będą się odbywać w Szkole Podstawowej w Ostojowie w każdy wtorek i czwartek w godzinach 0d 16:00 do 20:00. Z dziećmi będą pracować Wiesław Mazurek i Piotr Odelski.

Paweł Włodyka swoją przygodę z tenisem stołowym rozpocząłem w Krośnie w roku 1993. Reprezentowałem wówczas barwy "Krośnianki Krosno", która w późniejszym czasie zmieniała nazwę na "Naftomontaż Górnik-Nafta Krosno", "MOS Krosno", "Karpaty Mosir Krosno". Poza drużynami z Krosna reprezentowałem barwy drużyny:

- GMKS Nowy Żmigród,

- KS Łęki Strzyżowskie,

- JAR Kielnarowa,

- REG-BENZ Mielec,

- GRYFEK Debica,

- KS PEGAZ Łańcut,

- GMKS STRZELEC-PEGAZ Frysztak.

W większości były to kluby drugoligowe z wyjątkiem sezonu 2014-2015 gdzie występował wraz z drużyną KS PEGAZ Łańcut w rozgrywkach pierwszej ligi.

Bartosz Majcher - 24 letni zawodnik pochodzący z Rzeszowa. Wielokrotny medalista Mistrzostw Województwa Podkarpackiego w kategoriach młodzieżowych oraz medalista Akademickich Mistrzostw Polski zarówno indywidualnie, jak i drużynowo. Swoją karierę rozpoczynał w rzeszowskich klubach UKS Siódemka Rzeszów oraz KU AZS Politechnika Rzeszowska. Następnie przez 8 lat reprezentował barwy klubu KS Pegaz Łańcut, najpierw w III lidze, a później głównie w II lidze, z występami w I lidze w sezonie 2014/15. Ostatni sezon spędził w drugiej drużynie GMKS Strzelec-Pegaz Frysztak, notując z nią awans do II ligi małopolsko-podkarpackiej, będąc w ścisłej czołówce ligowego rankingu indywidualnego.

Michał Majcher jest uczestnikiem Mistrzostw Polski w kategorii młodzik, kadet, junior. W przeszłości reprezentował barwy AZS Politechnika Rzeszowska. Podwójny złoty medalista Akademickich Mistrzostw Polski.

Wiesław Mazurek przygodę z tenisem od 1992 roku ( 25 lat ). Kluby: Wychowanek klubu " Czarni Parszów", potem kolejno- Granat Skarżysko, STS Skarżysko, AZS SGGW Warszawa, STS Skarżysko, Alit Ożarów, SKTS Skarżysko, STS Szydłowiec, ULKS Kazanów, STS Szydłowiec, STS Orlicz 1924. Sukcesy: dwukrotny indywidualny mistrz oraz dwukrotny vice mistrz województwa świętokrzyskiego seniorów, młodzieżowy mistrz województwa, mistrzostwo województwa w grze podwójnej i mieszanej.  

Piotr Odelski: Grę  w tenisa  stołowego rozpocząłem w roku 1993r w Klubie STS Skarżysko –Kamienna. Najważniejsze osiągnięcia sportowe:

- 3 miejsce w mikście na Międzynarodowym  Turnieju „ BELGIUM OPEN „ w kategorii Kadet sezon 97/98,

- 6 miejsce w grze deblowej i 16 miejsce indywidualnie na Mistrzostwach polski kadetów we Wrześni w sezonie 97/98,

- wielokrotnie wygrywałem we wszystkich kategoriach wiekowych  turnieje  WTK  i Mistrzostwa Województwa.

Sławomir Grzyb wielokrotny medalista Mistrzostw Okręgu indywidualnie w grach deblowych i mieszanych. Wychowawca dzieci i młodzieży. W okresie 2000-2005 trener kadry woj. Świętokrzyskiego. W plebiscycie Echa Dnia 2012r. wybrany najpopularniejszym trenerem Powiatu skarżyskiego. Członek zarządu STS Skarżysko-Kamienna w latach 2000-2004. Współzałożyciel i prezes Skarżyskiego Klubu Tenisa Stołowego. Moi zawodnicy i zawodniczki brali udział w zawodach na najwyższych szczeblach rozgrywek krajowych (Olimpiady Młodzieży, Mistrzostwa Polski), a drużynowo w drugiej i trzeciej lidze włącznie z grą o awans drużyny kobiet do I ligi w 2012r.W STS Orlicz Suchedniów będę pomagał wiedzą i doświadczeniem młodszym kolegom oraz pełnił rolę zawodnika, sędziego i kierownika drużyny.

Emil Tokarczyk jest trzykrotnym mistrzem Suchedniowa – zwycięzca Amatorskich Mistrzostw Suchedniowa w tenisie stołowym w latach 2010, 2014, 2015. Wicemistrz Suchedniowa z 2012 roku. Dwukrotnie triumfował w turnieju tenisa stołowego organizowanym przez Rycerzy Kolumba w naszym mieście. W tym roku zwyciężył w otwartym  Turnieju Tenisa Stołowego  organizowanym w Gimnazjum im. St. Staszica.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •