Ruszyła pierwsza kolejka III Masłowskiej Ligi Futsalu: Rozpoczęła się III edycja Masłowskiej Ligi Futsalu. W zawodach bierze udział 14 drużyn z gminy "Zostań świętym Mikołajem": 18 listopada, w sobotę, w patio Miejskiego Centrum Kultury o 18.00 odbyła się kolejna edycja Tragiczny pożar w Woli Szczygiełkowej. Nie żyje 74-letnia kobieta: Pożar wybuchł po godzinie 2 w nocy z soboty na niedzielę. Parterowy drewniany dom podzielony 23. Festiwal Form Dokumentalnych NURT 2017 już 21 listopada: Już od 21 listopada Kielce będą stolicą polskiego filmu dokumentalnego - zobaczymy 41 najciekawszych produkcji Kierowca, który wjechał w przystanek usłyszał zarzuty i został tymczasowo aresztowany: Nawet 18 lat więzienia może grozić 52-letniemu Piotrowi C., który w środę po południu wjechał Plener fotograficzny Moje miejsce / Wspólna przestrzeń: W Wiśnówce odbył się plener fotograficzny  Moje miejsce / Wspólna przestrzeń.   Organizatorem wydarzenia była grupa Szpital Wojewódzki rozbłysł na fioletowo dla małych wojowników: W geście solidarności z wcześniakami, Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach, 17 listopada, w Światowym Dniu Kierowca, który wjechał w przystanek usłyszał zarzuty i został tymczasowo aresztowany: Nawet 18 lat więzienia może grozić 52-letniemu Piotrowi C., który w środę po południu wjechał "Talenty Świętokrzyskie" wręczone po raz 18.: W tym roku "Talenty Świętokrzyskie" otrzymały 32 osoby i jeden zespół. Dodatkowo, przyznano 11 wyróżnień. Zmiany w kieleckim Programie profilaktyki zakażeń pneumokokowych: 2,5 mln zł wydają rocznie Kielce na profilaktykę zdrowotną. Duża część tej kwoty wydawana jest Co PiS zrobił dla świętokrzyskiego? Wojewoda podsumowuje: 131 tys. dzieci z województwa świętokrzyskiego zostało objętych programem Rodzina 500+. Na realizację tych środków, Policjanci rozbili grupę przestępczą wyłudzającą pieniądze: Nawet 600 tysięcy złotych mogła wyłudzić zorganizowana grupa przestępcza, która na terenie województw świętokrzyskiego i Przed nami jeszcze wiele inwestycji: Bożena Szczypiór wójt gminy Wodzisław była kolejnym gościem naszej stacji, z którym spróbowaliśmy podsumować działania Kilka inwestycji powiatowych i miejskich z szansą na dofinansowanie: Kilka inwestycji miejskich i powiatowych znalazło się na wstępnej liście rankingowej wniosków o dofinansowanie zatwierdzonej „Rozwiń firmę z Wojewódzkim Urzędem Pracy”: „Rozwiń firmę z Wojewódzkim Urzędem Pracy”. Pod taką nazwą odbędzie się Forum Konferencyjne 22 listopada.

/>

W lesie nietrudno się zgubić. Policja apeluje o rozwagę

W lesie nietrudno się zgubić. Policja apeluje o rozwagę

Skarżyscy policjanci apelują do mieszkańców powiatu o ostrożność i rozwagę podczas pobytu w lesie. Tylko w ostatnich dniach na terenie powiatu skarżyskiego w różnych jego częściach, drogę w lesie zgubiło aż pięć osób. Czworo grzybiarzy zostało szczęśliwie odnalezionych. Poszukiwania piątego niestety cały czas trwają.

Pierwsze zdarzenie dotyczyło mężczyzny, który wszedł do lasu od strony ulicy Żeromskiego w Suchedniowie. Grzybiarz po pewnym czasie stracił orientację w terenie. Nie wiedział gdzie się znajduje. Zaniepokojony zadzwonił na numer 112. Informacja natychmiast została przekazana do skarżyskich policjantów. Funkcjonariusze rozpoczęli jego poszukiwania. Po dwóch godzinach mężczyzna został odnaleziony przez policjantów kilka kilometrów od miejsca, w którym pozostawił swój samochód.

W czasie kiedy trwały poszukiwania za grzybiarzem z Suchedniowa, dyżurny skarżyskiej komendy otrzymał kolejne zgłoszenia o zaginięciu. Od strony miejscowości Jastrzębia weszły do lasu dwie kobiety. Zgłaszające nie mogły znaleźć drogi powrotnej do domu. Na jednym z drzew widziały namalowany biały pas. Na szczęście i tym razem wszystko skończyło się pomyślnie. Kobiety zostały odnalezione.

Czwartym zaginionym okazał się mężczyzna, który wszedł do lasu od strony Zalewu Bernatka. Policjanci w rozmowie telefonicznej ze zgłaszającym szybko ustalili jego przybliżoną pozycję. Kilkadziesiąt minut później, na jednym z duktów leśnych znaleźli grzybiarza.

Wczorajszego wieczoru policjanci otrzymali jeszcze jedno zgłoszenie dotyczące prawdopodobnego zaginięcia w lesie. Jak wynika z przekazanych informacji, 80-letni mieszkaniec gminy Bliżyn około godziny 10.00 udał się do lasu na grzyby i do chwili obecnej nie powrócił. Obecnie trwają jego poszukiwania. W akcji bierze udział kilkudziesięciu policjantów i strażaków.

W związku ze zdarzeniami Policja apeluje mieszkańców powiatu skarżyskiego o rozwagę i ostrożność podczas pobytu w lesie.

· Wybierajmy się do lasu najlepiej z drugą osobą, gdyż w razie jakiegokolwiek wypadku możemy liczyć na pomoc,

· Zabierajmy ze sobą naładowany telefon komórkowy, aby móc wezwać pomoc,

· Zadbajmy o odpowiedni ekwipunek w postaci wody, jedzenia, materiałów opatrunkowych czy kurtki przeciwdeszczowej,

· Gdy już stracimy orientację w terenie obserwujmy przyrodę wokół nas, co pomoże w określeniu kierunków. Mech porasta północne strony pni drzew, mrowiska są bardziej łagodne od strony południowej, a najlepszym drogowskazem jest słońce,

· Nie pozwalajmy osobom starszym z zanikami pamięci, schorowanym na samotne wycieczki do lasu. Taka wyprawa może zakończyć się dla nich tragicznie.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •