/>

Przypominają kobietom o profilaktyce

Przypominają kobietom o profilaktyce

Od ośmiu lat przekonują, że profilaktyka ratuje życie. Marsz Różowej Wstążeczki ponownie przeszedł ulicami Skarżyska po to, by przypomnieć kobietom, że należy się badać.

Wsparcie dla kobiet chorujących na raka piersi i zachęcanie do wykonywania badań profilaktycznych. Ta idea przyświeca Marszom Różowej Wstążeczki, które organizowane są w wielu miastach. Termin nie jest przypadkowy, bo październik od wielu lat jest miesiącem walki z tym nowotworem. W miniony piątek taki Marsz odbył się w Skarżysku.

Marsz Różowej Wstążeczki to wspólna inicjatywa skarżyskiego Sanepidu, MOPS – u, szpitala powiatowego, ale też klubu Amazonek i Miejskiego Centrum Kultury. Współorganizatorami są też Centrum Integracji Społecznej i Stowarzyszenie „Chcieć znaczy móc”.

Finał imprezy odbył się w Miejskim Centrum Kultury, gdzie oficjalnie przywitano wszystkich uczestników, głos zabrali też przedstawiciele organizatorów i zaproszeni goście.

W inicjatywę chętnie włączają się też władze samorządowe.

Obecny był też burmistrz Suchedniowa, który zaprosił do uczestnictwa w Suchedniowskim Biegu Kobiet, któremu przyświeca podobna idea.

Marsz Różowej Wstążeczki jest jedną z wielu akcji przypominających o konieczności badań. Kampanie informacyjne, zdaniem Elżbieta Waglowska, powoli osiągają swój cel. 

Finał Marszu uświetnili też lokalni artyści, m.in. Piotr "Stiff" Stefański, który imprezę wspiera kolejny raz.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •