/>

"SzantySkar" już w sobotę. Mamy bilety dla naszych widzów

"SzantySkar" już w sobotę. Mamy bilety dla naszych widzów

Przed nami kolejna żeglarska impreza w naszym mieście. W Najbliższą sobotę odbędzie się siódma już edycja Skarżyskich Spotkań z Piosenką Żeglarską „SzantySkar”.

Skarżyskie Spotkania z Piosenką Żeglarską SzantySkar” to obecnie jedyny cykliczny festiwal piosenki żeglarskiej w regionie, którego wizytówką jest wysoki poziom wykonawczy zapraszanych artystów i szczególna atmosfera budowana przez publiczność.

Prócz ubiegłego roku festiwal odbywał się regularnie przez 6 lat z rzędu zjednując sobie publiczność, która specjalnie na to wydarzenie przybywa do Skarżyska z różnych stron Polski. Tegoroczna- siódma edycja, organizowana jest przez Towarzystwo Żeglarskie „Sterna”, którego ideą jest promowanie żeglarstwa, więc kultury żeglarskiej również.

Na scenie wystąpią:

Sąsiedzi - Gliwice w składzie: Jakub Owczarek (śpiew, bodhran), Kamil Piotrowski (mandolina, gitara, śpiew), Dominika "Domi" Płonka (flety, śpiew), Ela "Elo" Król (skrzypce, śpiew), Marek "Wiklina" Wikliński (koncertina, drumla, śpiew), Piotr "Placek" Świeściak (gitara, śpiew), Mirek WALCZAK – skrzypce, śpiew.

Na SzantySkarze wystąpili w 2014 r. Inspiracje Sąsiedzi czerpią głównie z dawnych pokładów ale i Bretanii, Irlandii, Szkocji, muzyki dawnej ale też z rodzimego folkloru śląskiego, znacznie wykraczając już poza ramy folku morskiego, od którego zaczynali. Występują na festiwalach żeglarskich i folkowych, w tawernach i w plenerze.

North Cape - Pszczyna. Gościli na SzantySkarze w 2015 r. Są kwintetem wokalnym, który od ponad 20 lat( z przerwami) konsekwentnie wyraża swoją fascynację muzyką a cappella ( w tym pieśniami morza i folkiem z różnych stron świata). Wystąpili na większości festiwali marynistycznych w kraju i za granicą. Skład zespołu: Łukasz „Kuka” Malcharek – tenor, Paweł „Pavella” Malcharek – tenor, Krzysztof „Tyrion” Ściepłek – tenor, Michał „Bagis” Bagniewski – baryton, Juliusz "Bufet" Krzysteczko – bas.

Old Marinners - Skarżysko-Kamienna. Spiritus movens SzantySkaru. Kwintet wokalno - instrumentalny działający nieprzerwanie do 2008 r. Repertuar grupy to muzyka ludowa z różnych stron świata, kompozycje autorskie, a także tradycyjne pieśni z tawern, pokładów żaglowców i kubryku.

Skład zespołu: Arek Rurarz( mandolina, banjo tenorowe, śpiew), Magdalena Bolechowska (skrzypce, śpiew), Martyna Jurga (flety, śpiew), Grzegorz Ziętkowski(gitara, śpiew), Andrzej Filipiak(gitara basowa, śpiew).

Dla naszych widzów mamy dwie pojedyncze wejściówki na koncert. Wystarczy wysłać na nasz adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. wiadomość o tytule SzantySkar2017. Dwie pierwsze osoby otrzymają bilet.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •