reklama

/>

Uroczyste odsłonięcie pomnika św. Floriana

W dniu strażackiego święta 4 maja w Komendzie Powiatowej PSP w Skarżysku-Kamiennej odbyło się uroczyste odsłonięcie figury Świętego Floriana, patrona strażaków.

W uroczystościach wzięli udział: Andrzej Bętkowski - Wicewojewoda Świętokrzyski, bryg. Tomasz Bajerczak - Zastępca Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Kielcach, Jerzy Karbownik - Kapelan skarżyskich strażaków, insp. Tomasz Śliwiński - Komendant Powiatowy Policji w Skarżysku, Jerzy Żmijewski - Starosta Skarżyski, Jacek Krzepkowski - Inspektor w Powiatowym Zespole ds. Zarządzania Kryzysowego, strażacy Ochotnicy z terenu powiatu skarżyskiego oraz funkcjonariusze komendy powiatowej.

Na początku st. bryg. Marcin Machowski Komendant Powiatowy PSP w Skarżysku-Kamiennej przywitał wszystkich przybyłych gości. Przybliżył historię Świętego Floriana i złożył wszystkim strażakom życzenia z okazji strażackiego święta. Odsłonięcie i poświęcenie pomnika św. Floriana wpisuje się w uroczyste obchody 100 - lecia odzyskania niepodległości przez nasz kraj. To wspaniała okazja aby w sposób godny uczcić, cieszyć się i świętować tak ważną dla nas wszystkich rocznicę.

Następnie Wicewojewoda Świętokrzyski wraz ze Starostą Skarżyskim i Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego PSP w Kielcach uroczyście odsłonili posąg Świętego Floriana. Figurę poświęcił kapelan skarżyskich strażaków – ks. Jerzy Karbownik.

Po poświęceniu zaproszeni goście życzyli strażakom spokojnej służby, dalszej owocnej pracy oraz aby zawsze byli gotowi nieść pomoc na najwyższym poziomie. W swoich wystąpieniach gratulowali wykonawcom figury talentu i precyzji, gdyż Święty Florian przed skarżyską komendą wykonany jest niezwykle szczegółowo i prezentuje się efektownie.

W tak szczególnym dniu tradycyjnie Komendant Powiatowy wraz ze swoim Zastępcą uczestniczył w porannej zmianie służby, podczas której złożył strażakom życzenia wszelkiej pomyślności i satysfakcji z okazji strażackiego święta.

Opracował: st.kpt. Marcin Kuźdub - KP PSP w Skarżysku-Kamiennej
Zdjęcia: st.kpt. Marcin Kuźdub - KP PSP w Skarżysku-Kamiennej

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •