reklama

reklama

/>

"Musimy wygrać kolejne wybory". Beata Szydło z wizytą w Skarżysku - Kamiennej

W sobotę 9 maja w Skarżysku – Kamiennej gościła wicepremier ds. społecznych Beata Szydło. Najpierw uczestniczyła w otwarciu Xi Integracyjnego Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej „Muzyką do nieba”, później zaś w Państwowej Szkole Muzycznej spotkała się z mieszkańcami.

Spotkanie odbyło się w ramach akcji „Polska jest jedna”. Już jakiś czas temu politycy partii rządzącej ruszyli w trasy po kraju i kolejno odwiedzają poszczególne miejscowości by, jak mówią, rozmawiać z Polakami i słuchać ich opinii. Choć nie znamy jeszcze daty wyborów to przygotowania do nich trwają w najlepsze, bo tym właśnie są wizyty polityków PiS polskich miastach.

W takim duchu zorganizowano spotkanie w PSM w Skarżysku – Kamiennej.

- Dziś wszyscy w Polsce oczekują zjednoczenia i mówienia o jedności bo czasami kiedy obserwuje się debatę publiczną, można odnieść wrażenie że Polacy są skłóceni i podzieleni – tak rozpoczęła je Beata Szydło.

W dalszej części wicepremier mówiła o programach, które partii rządzącej dotąd udało się zrealizować, o tych które są w trakcie, o projektach, które w najbliższym czasie zostaną rozpoczęte.

Sporo uwagi poświęcono programowi 500 Plus, podniesieniu minimalnego wynagrodzenia, emerytury i obniżeniu wieku emerytalnego.

- Prawo i Sprawiedliwość musi wygrać kolejne wybory po to, by ugruntować przeprowadzone już reformy. Musimy pokazać, że jesteśmy biało – czerwoną drużyną – mówiła do swoich zwolenników wicepremier.

Pytania dotyczyły m.in. reformy oświaty, realizacji programu „Strzelnica w każdym powiecie”, reparacji wojennych dla Polski, a także służby zdrowia.
Temat wyborów samorządowych szerzej pojawił się dopiero w czasie rozmowy z mieszkańcami. Wicepremier zachęcała do kandydowania młodych ludzi, choć na sali nie było ich wielu.

- Muszą sobie państwo zadać pytanie, czy obecny prezydent jest dobrym prezydentem, czy radny w mojej dzielnicy jest w porządku. Jeśli tak, to niech sprawuje swoją funkcję kolejną kadencję. Jeśli nie, to może czas wskazać kogoś innego – mówiła premier, nie padły jednak żadne słowa poparcia dla któregoś z potencjalnych kandydatów na prezydenta Skarżyska – Kamiennej.

Spotkanie poprowadził Mariusz Bodo, przewodniczący klubu PiS w Skarżysku – Kamiennej. Obecni byli parlamentarzyści, m.in. Anna Krupka, Krzysztof Lipiec, Maria Zuba, Marek Kwitek, Andrzej Kryj, Bogdan Latosiński, Krzysztof Słoń, Andrzej Pruś i wicewojewoda Andrzej Bętkowski.

Na sali zgromadzili się głównie zwolennicy partii rządzącej.

Materiał wideo ze spotkania na naszym portalu w poniedziałek, poniżej galeria zdjęć.

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •